Strona głównaĆwiczeniaCzy na orbitreku można schudnąć z brzucha? Efekty regularnego treningu

Czy na orbitreku można schudnąć z brzucha? Efekty regularnego treningu

Orbitrek, czyli rower eliptyczny, jest urządzeniem treningowym angażującym przede wszystkim mięśnie rąk, nóg oraz pośladków. Dzięki wielofunkcyjności pracy na tym urządzeniu możesz ćwiczyć również mięśnie brzucha i zwiększać swoją wydolność krążeniowo-oddechową. Orbitrek jest bezpiecznym i łatwym w zastosowaniu urządzeniem, którego regularne użycie pozwala nie tylko na osiągnięcie spektakularnych rezultatów, ale i poprawę samopoczucia. Regularny trening to moc endorfin, dzięki którym każdego dnia zyskasz doskonały nastrój.

Orbitrek – ćwiczenia na brzuch. Jak zacząć ćwiczyć?

Orbitrek jest urządzeniem, na którym można ćwiczyć w każdym wieku, niezależnie od poziomu kondycji. Jest to doskonały sposób, by w zaciszu własnego domu spalać kalorie, poprawiać wydolność, kondycję, siłę i napięcie mięśniowe. Przy regularnym treningu tracisz kilogramy, a masa mięśniowa rośnie. Dzięki temu zyskujesz mniejszy obwód talii, jędrniejszą i gładszą skórę oraz wymodelowane partie ciała, szczególnie ręce, nogi i pośladki.

Ćwiczenia na orbitreku warto dopasować do swojej kondycji oraz możliwości fizycznych. Na początku nie warto przesadzać z długością treningu oraz obciążeniem. Jeśli do tej pory nie miałeś/aś kontaktu z treningiem wydolnościowym, ćwiczenia warto zacząć od regularnych spacerów. Zastanawiasz się, czy orbitrek odchudza brzuch? Rozpocznij od dziesięciominutowych treningów bez obciążenia, by po tygodniu przejść do sesji półgodzinnych i po dwóch tygodniach do godzinnych ćwiczeń – wtedy zauważysz, że orbitrek na brzuch to świetna opcja. Stopniowo zwiększaj obciążenie. Orbitrek czy bieżnia na brzuch? Co przyniesie lepsze rezultaty? Godzinna sesja na rowerze eliptycznym pozwoli Ci stracić 500 – 800 kalorii, czyli podobną wartość jak na bieżni. Liczba spalonych kalorii zależy od indywidualnych uwarunkowań, jednak z czasem z pewnością pozbędziesz się oponki.

Orbitrek – skuteczne ćwiczenia na brzuch? Jakie są efekty regularnego treningu na orbitreku?

Podstawą efektywności treningu na orbitreku jest regularność oraz stopniowe zwiększanie obciążenia. Rozpoczęcie treningu na orbitreku powinno być delikatne. Poznaj urządzenie i swoje możliwości przez pierwszy tydzień. W drugim tygodniu ćwiczeń warto stopniowo zwiększać obciążenie i trenować codziennie po pół godziny. Następnie przejdź do treningu trwającego godzinę i utrzymuj codzienny cykl treningowy, by stracić od 10 do 15 kilogramów w zależności od Twojego wieku i tempa przemiany materii.

Na orbitreku wymodelujesz mięśnie ramion, ud, ujędrnisz i podniesiesz pośladki i wzmocnisz mięśnie brzucha. Orbitrek to świetne urządzenie na trening brzucha po 60. roku życia. Pierwsze efekty w postaci jędrniejszej skóry i wymodelowanej sylwetki zobaczysz już po dwóch tygodniach codziennego treningu. Po pół roku zauważysz redukcję cellulitu, zwiększone napięcie i siłę mięśni brzucha, pośladków, nóg i rąk. Po osiągnięciu efektu warto utrzymywać regularne treningi 2-3 razy w tygodniu, by utrzymać rezultaty.

Czy na orbitreku można schudnąć z brzucha?

Dzięki pracy mięśni nóg i rąk na orbitreku wzmacniają się również mięśnie brzucha. Odpowiada za to jednostajny ruch ramion i nóg, dzięki któremu wraz z utrzymaniem prawidłowej postawy możesz wpłynąć na redukcję niechcianej oponki na brzuchu. Jest to świetny sposób na trening mięśni brzucha dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z regularnym treningiem oraz w przypadku, gdy zależy im na bezpiecznej utracie wagi.

Zastanawiasz się, czy orbitrek odchudza brzuch? Zdecydowanie tak. Jeśli zależy Ci na spektakularnej metamorfozie – oprócz zmiany diety na zdrową i zbilansowaną – do ćwiczeń na orbitreku dodaj trening siłowy.

Orbitrek – efekty na brzuchu. Jak je utrzymać?

Kluczem do utrzymania formy fizycznej zdobytej dzięki regularnemu treningowi oraz stosowanej diecie jest trzymanie się zdrowych nawyków oraz regularny trening co najmniej dwa, trzy razy w tygodniu.

Jak ćwiczyć na orbitreku, aby zgubić brzuch? Pamiętaj, aby wykonywać ćwiczenia na brzuch na orbitreku, zachowując prawidłową postawę. Nie chwiej się na boki, wyprostuj się, a wzrok skieruj przed siebie. Warto skupiać się na prawidłowym sposobie wykonywania powtórzeń, wyrabiając odpowiednią technikę ćwiczeń.

Regularny trening należy uzupełnić zdrową dietą oraz odpowiednio dopasowaną suplementacją. Jeśli chcesz ćwiczyć prawidłowo, należy dopasować ilość, częstotliwość i rodzaj ćwiczeń do swoich indywidualnych uwarunkowań. Warto skorzystać z porady trenera personalnego. Profesjonalista zaproponuje odpowiedni zestaw ćwiczeń z obritrekiem na brzuch.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE