Strona głównaĆwiczeniaTrening EMS - warto?

Trening EMS – warto?

Trening EMS, który zyskuje coraz to większą popularność wśród sportowców, czym się wyróżnia? Opinie o tej formie treningu, dla wielu osób okazują się czymś niewiarygodnym. W sieci szybko można znaleźć informacje o tym, że można ominąć kilkugodzinne treningi na rzecz 30-minutowego treningu EMS. Tym bardziej że do osiągnięcia pożądanego efektu, wystarczą zaledwie tylko dwa szybkie treningi w ciągu tygodnia. W takim razie idealna sylwetka i dobrze wyrzeźbione ciało w tak krótkim czasie, bez żadnego wysiłku, brzmi absurdalnie i przybiera formę mało rzetelnej reklamy. Mimo wszystko wciąż pojawiają się pochlebne opinie o prowadzeniu treningów EMS, a grono zadowolonych użytkowników przybywa. W takim razie, jaki jest fenomen tej popularnej metody ćwiczeń? W dalszej części wpisu sprawdzimy dokładnie, na czym polega trening EMS, jakie znaleźć można opinie na forum oraz postaramy się rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości odnośnie tej metody.

Trening EMS – opinie, forum

W takim razie czym jest trening EMS, i jakie znaleźć można opinie na forum o tej metodzie? Przede wszystkim trening EMS to dość nowe pojęcie, mimo to sama metoda za pomocą przesyłanych fal elektrostymulacji do mięśni już jest systematycznie rozwijana w sporcie od lat 50-tych ubiegłego wieku, czyli ponad 70 lat, całkiem długo. Skuteczność w kwestii budowania mięśni za pomocą przesyłanych fal elektrostymulacji były potwierdzone naukowo, przez wielu popularnych badaczy a ich wyniki są ogólnodostępne w sieci. Poprzez stały rozwój takiej technologii oraz miniaturyzacji urządzeń, przechodzi się w erę, w której wykorzystuje się technologię jako efektywne urządzenie do treningów nawet w sporcie.

W takim razie jak przebiega trening EMS? Przeszukując forum znaleźć można opinie o tym jak użytkownicy opisują tę metodę, że trening EMS całkowicie zastępuje uniwersalne maszyny, czyli atlasy z ciężarami. Fale elektrostymulacyjne są przesyłane przez założony specjalistyczny płaszcz do ćwiczeń, do tej metody. Dodatkowo znajdujące się w płaszczu elektrody powodują to, że oddziałują one na mięśnie, wywołując skurcze i tym samym zmusza ich do aktywności, porównać to można z uniwersalnym ćwiczeniem ze sztangą.

Trening EMS zyskuje tak wiele pozytywnych opinii, dzięki niskiemu progowi wejścia i to, że wykonywanie treningów przy pomocy metody EMS jest niezwykle proste. Dodatkowo podczas treningów nie męczymy się. Tym samym dzięki wielofunkcyjności urządzenia, umożliwia dopasowanie poziomu wykonywanego treningu, uwzględniając takie czynniki jak wiek czy poziom aktywności fizycznej. Co to oznacza? Chodzi o to, że w zależności od osoby, każdy trening będzie inny.

Trening EMS – jakie są efekty?

Tak więc czy takie treningi EMS w rzeczywistości przynoszą efekty? Według informacji, jakie podaje producent odnośnie urządzenia do treningów EMS, dzięki przesyłanym falom elektrostymulacyjnym wykonywanie treningów EMS, w jednym czasie, angażuje wszystkie najważniejsze mięśnie w ciele człowieka. Dzięki tej wyjątkowej formule treningu EMS uzyskuje się już pierwsze efekty nawet po miesiącu systematycznych ćwiczeń. Efekty wynikają z natężenia treningu wszystkich partii ciała. W ten sposób trening EMS zyskuje pozytywne opinie, głównie przez czas, jaki można zaoszczędzić, w trakcie wykonywanego treningu utrzymuje się wysoką koncentrację.

Oczywiście pojawiają się również opinie na forum o tym, że trening EMS to urządzenie, które nie przynosi tak błyskawicznych efektów jak opisuje producent, bowiem nie u wszystkich działają takie elektrostymulacje. Takie osoby opisują EMS, jako trening bezwartościowy. Oczywiście należy pamiętać o tym, że nic nigdy nie zastąpi systematycznych, ciężkich treningów na siłowni oraz podnoszenia hantli, oraz zbilansowanej diety. Wszelkie inne urządzenia czy wspomagacze można traktować jako dodatek, a nie jako główną metodę. Warto również skonsultować się z lekarzem oraz trenerem personalnym po to, aby poznać opinie o tej metodzie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE