Strona głównaCiążaCzy można zajść w ciąże przez ubranie - bieliznę?

Czy można zajść w ciąże przez ubranie – bieliznę?

Pojawia się sporo sprzecznych informacji dotyczących możliwości zapłodnienia poza oczywistym stosunkiem seksualnym. Czy rzeczywiście można ta łatwo zajść w ciążę? Prawdą jest, że samo zapłodnienie wcale nie jest tak łatwym procesem, jak się wydaje. Oznacza to, że czasami pary starają się o ciążę przez wiele miesięcy, a nawet lat bezskutecznie. Oczywiście osoby, które dopiero rozpoczynają swoją aktywność seksualną, są pełne obaw, chciałyby się zabezpieczyć przed niechcianą ciążą, co oznacza, że tego typu wątpliwości pojawia się coraz więcej. Jaka jest prawda?

Zobacz: Mięta w ciąży – czy można pić?

Czy plemniki mogą przejść przez ubranie – bieliznę?

Prawdą jest, że aby doszło do zapłodnienia, plemniki muszą znaleźć się w kanale rodnym kobiety. Oznacza to, że stosunek seksualny umożliwia dotarcie im do jajeczka, a jednocześnie zapłodnienie. W praktyce jednak owo jajeczko jest dostępne tylko przez maksymalnie 48 h w miesiącu. Dlatego nawet starając się o dziecko, często potrzeba wyliczeń, by zwiększyć szansę na ciążę. Istnieje wiele poradników, które wskazują, które pozycje warto przybierać, by zwiększyć szansę na zapłodnienie. Czy można zajść w ciąże przez ubranie? Nie! Nawet jeśli para przed odbyciem stosunku właściwego pieści się w ubraniach, nie ma możliwości, by doszło do zapłodnienia. Oczywiście w płynie preejakulacyjnym znajdują się plemniki, jednak jest ich zbyt mało, by mogło dojść do ciąży. Warto o tym pamiętać, ponieważ wiele osób rozpoczynających współżycie zastanawia się nad skuteczną antykoncepcją, co oznacza, że często bardzo trudno jest im się skupić na przyjemności, ponieważ zbyt mocno obawiają się zapłodnienia. Wiadomo, że początkowo wiele osób nie dąży do współżycia, a jedynie do pieszczot, które najczęściej odbywają się przez ubranie lub bieliznę. Dlatego nie ma się czego obawiać, ponieważ zajście w ciążę w ten sposób jest niemożliwe. Mając podstawową wiedzę z zakresu biologii, można samodzielnie ocenić na przykład, kiedy występują dni płodne. To ważne, ponieważ kobiety, które nie planują potomstwa w najbliższym czasie, będą mogły zastosować dodatkowe zabezpieczenie. Od czasu do czasu na rynku pojawiają się nowe metody antykoncepcji, jednak warto pamiętać o tym, że powinna ona chronić nie tylko przed niechcianą ciążą, ale również przed chorobami, które są przenoszone tą drogą. Warto interesować się nowinkami, ponieważ dzięki temu samoświadomość pozwoli na podejmowanie racjonalnych decyzji. 

Mężczyzna dowiadujący się o ciąży swojej kobiety

Zobacz: Pierwsza ciąża – 7 rzeczy, które warto wiedzieć

Czy można zajść w ciąże przez ubranie? 

 Kiedy należy uważać? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, co się robi. Oznacza to, że jeśli doszło do wytrysku na dłonie, nie wolno wprowadzać ich do pochwy. Koniecznie należy umyć je mydłem i wodą, by mieć pewność, że są czyste. Wprowadzenie spermy do pochwy nie zawsze kończy się zapłodnieniem, ponieważ jak wiadomo, niezbędna jest do tego komórka jajowa, jednak zdarzają się takie sytuacje. Dlatego, aby zminimalizować to ryzyko, należy zadbać o tego typu kwestie. Warto pamiętać o tym, że sex jest naturalną częścią naszego życia. Stąd też odkrywanie swojej seksualności, wchodzenie w pierwsze relacje, czy też pieszczenie się jest sposobem na poznanie siebie i drugiej osoby. Koniecznie należy pamiętać o zabezpieczeniu, ponieważ czasami zdarza się, że para decyduje się na pójście krok dalej. W takiej sytuacji antykoncepcja jest wręcz koniecznością. Na rynku znajduje się wiele jej typów, w tym również globulki, które wkłada się na kilka minut przed stosunkiem czy pianki plemnikobójcze. Oczywiście, należy pamiętać o tym, że stosunek seksualny to nie tylko zagrożenie ciążą, ale także chorobami, które mogą być przenoszone w ten sposób. Dlatego nawet przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych, zaleca się stosowanie prezerwatywy. Jest ona mechaniczną blokadą przed zapłodnieniem, a dodatkowo chroni przed przenoszeniem chorób wenerycznych. Tutaj warto wspomnieć, że nawet stosunek oralny może przyczynić się do zakażenia chorobami. Wielu ludzi nie ma świadomości co do tego, na co choruje, dlatego warto zadbać o swoje zdrowie, szczególnie jeśli ktoś decyduje się na spotkania z nieznajomymi osobami, z którymi ma zamiar współżyć. 

Zobacz: Endometrioza a ciąża

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE