Strona głównaDzieckoPrezent na roczek - co wybrać?

Prezent na roczek – co wybrać?

Wybór prezentu na roczek dla dziecka jest często niemałym wyzwaniem. To wiek, w którym dopiero będą kształtować się w maluchu jakieś upodobania, dlatego tak dużą zagwostką może być sprawienie oryginalnego prezentu na roczek. Szczególnie cenione są przydatne i funkcjonalne prezenty, które nie będą tylko kolejnym zbędnym elementem kurzącym się na półce. W tym artykule podpowiemy, jaki prezent na roczek będzie dobrym pomysłem, jaki prezent na roczek – nie zabawkę można sprawić.

Oryginalny prezent na roczek dla dziecka – pomysły

Pierwsze urodziny dziecka są celebrowane w wielu domach. Pomimo tego, że dziecko nie jest jeszcze świadome całego przedsięwzięcia, to jest to ogromny powód do radości dla rodziców i pozostałej rodziny oraz znajomych. Osiągnięcie roczku to często dla dziecka nowy etap, w którym zaczyna stawiać pierwsze kroki. Bycie niemowlakiem przechodzi w zapomnienie. Jest to świetna okazja do podarowania dziecku oryginalnego prezentu na roczek. Co wybrać? Może jakiś prezent na roczek – nie zabawkę? Sklepy dziecięce oferują szeroki asortyment przez co rozsądny wybór może przyprawiać o zawrót głowy.

Roczne dziecko nie czuje jeszcze przynależności do tego tego, czy jest dziewczynką, czy chłopcem, dlatego też zakup typowej “dziewczęcej” zabawki, jak np. lalka, czy “chłopięcej” – samochodzik, nie będzie stanowił dla dziecka różnicy. Jeśli decydujesz się na zakup zabawki to zdecyduj się na uniwersalną zabawkę, która będzie wyróżniała się tym, że wzbudza ciekawość, ma ciekawą gamę kolorystyczną. Co dla dziecka na roczek? Jaki prezent na roczek? Na co zwrócić uwagę?

Najważniejsza kwestia, na którą musisz zwrócić uwagę to to, aby prezent był bezpieczny. Roczne dziecko poznaje i eksploruje świat, dlatego zabawka może stanowić duże zagrożenie. Powinna posiadać atest i certyfikaty. Pamiętaj, aby zabawka była dostosowana do wieku dziecka. Na każdej z nich jest oznaczenie z dokładnym przeznaczeniem wiekowym. Zwróć uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest produkt. Małe zabawki są łatwe w połknięciu, więc lepiej z takich zrezygnować. Odpuść sobie również te, które mają łatwo odczepiające się części, czy ostre krawędzie.

Co dla dziecka na roczek? Kto może podpowiedzieć?

Jaki prezent na roczek? Jeśli wybór prezentu nadal stanowi dla Ciebie ogromny kłopot, możesz poprosić o pomoc rodziców dziecka. Na pewno posłużą Ci radą. Kto, jak nie rodzice, będą wiedzieć lepiej o tym, co potrzebuje ich roczne dziecko. Dzieci posiadają różne predyspozycje i zainteresowania. Nie ma co ukrywać, że rodzice spędzają każdą chwilę z dzieckiem, dlatego też najbardziej wiedzą, co ciekawi ich dziecko. Zamiast kupować “ w ciemno “ kolejne zbędne przedmioty, warto jest po prostu podpytać. Wiele rodziców rekomenduje prezent na roczek, ale nie zabawkę. Jednym ze świetnych rozwiązań jest zakup prostego instrumentu muzycznego, jak cymbałki, czy bębenek. Dzieci przeważnie świetnie się bawią, kiedy słyszą, że za sprawą ich ruchów wydobywają się dźwięki. Taki prezent dobrze wpłynie na rozwój dziecka, koordynację ruchową i rozwinie w dziecku poczucie rytmu.

Oryginalny prezentem na roczek jest skoczek, czyli gumowa zabawka, najczęściej w kształcie zwierzęcia, na której można poskakać. Trzeba wziąć jednak pod uwagę fakt, że przyda się ona dopiero, kiedy dziecko trochę podrośnie. W przypadku tej zabawki zwróć szczególną uwagę na jakość. Jako, że materiał to guma, często zabawka od razu odstrasza nieprzyjemnym zapachem. Może to wynikać z braku posiadania certyfikatów bezpieczeństwa.

Co dla dziecka na roczek? Zabawką, która wpływa na rozwój dziecka jest niewątpliwe sorter. Dziecko powoli zacznie rozpoznawać dzięki niemu kształty, uczyć się je chwytać i dopasowywać do odpowiednich otworów. Kolejnym świetnym pomysłem są klocki sensoryczne. Dzięki niemu dziecko rozwija umiejętności poznawcze. Może postawić wieżę lub zburzyć tę postawioną przez opiekuna. Klocki sensoryczne posiadają ciekawą fakturę, można przesuwać w nich okienka, naciskać guziczki. Dostępne są wersje plastikowe, gumowe, jak i materiałowe.

Jednym z uniwersalnych prezentów jest wózek dla dziecka, albo zwykła piłka. Te dla rocznych dzieci powinny być mięciutkie i lekkie. Roczne dziecko na pewno zaciekawi się piłką z umieszczonymi w środku dzwoneczkami i kuleczkami.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE