Strona głównaPoradyWózek dla dziecka - przedstawiamy ranking!

Wózek dla dziecka – przedstawiamy ranking!

Jeden z ważniejszych elementów wyposażenia, który niezbędny jest podczas wychowania dziecka to wózek. Na rynku jest ich ogromny wybór. Różnią się od siebie funkcjonalnością, wzorami, kolorami. Można zakupić je w zestawie z innymi akcesoriami lub samodzielnie. Rodzice są bombardowani wieloma ofertami, jednak jak podjąć dobrą decyzję, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie firmy wózków dziecięcych oferują najlepsze produkty ? W tym artykule poznasz ranking wózków 2w1 dla dziecka

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wózka dziecięcego?

Podczas wyboru wózka dziecięcego należy kierować się rozsądkiem. Zapewne chcesz, aby Twoje dziecko było bezpieczne, a przy tym miało jak najlepszy komfort, dlatego szczególnie zwróć uwagę na jakość wykonania i funkcjonalność. 

Podczas wyboru spacerówki, musisz uwzględnić, gdzie szczególnie będziecie się poruszać, czy będą to miejskie chodniki, a może wiejskie dróżki. Jest to ważne, ponieważ od rodzaju powierzchni, na której będzie użytkowany wózek, zależy dobór odpowiednich komponentów.

Pierwszym wózkiem dziecka jest wózek z gondolą i jest on używany przeważnie do 6. miesiąca życia. Później następuje przejście na spacerówkę. Dzięki temu zostały stworzone wózki dwa w jednym, których będzie dotyczył nasz ranking. Wózki 2w1 posiadają możliwość zamontowania siedziska spacerowego lub gondoli. Oprócz tego, że to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie to dodatkowo oszczędne. Z jednego produktu można korzystać do 4. roku życia swojej pociechy. Na rynku jest wiele firm wózków dziecięcych, dlatego też wybór idealnego produktu bywa często kłopotliwy. Na co zwrócić uwagę?

Istotna jest waga wózka. Wnoszenie wózko na 4. piętro, czy częste podróże, wiążące się z wnoszeniem i wynoszeniem wózka do miejsca zakwaterowania z auta i na odwrót, może być uciążliwe. Im cięższy jest wózek tym stabilniejszy, jednak trudniejszy w transporcie. W naszym rankingu przedstawimy wózki dziecięce z średnią wagą. 

Kolejny aspekt, na który musisz zwrócić uwagę to kółka wózka. Uniwersalnym rozwiązaniem będą koła pompowane i żelowe. Mają one jednak dosyć sporą wagę. Istnieją też kółka piankowe, jednak nie radzą one sobie tak dobrze na nieutwardzonych nawierzchniach. 

Ważną cechą jest dobra amortyzacja i zawieszenie. Odpowiadają one bowiem za stabilność podczas prowadzenia wózka na nierównych nawierzchniach. Amortyzacja powinna być pełna, a zawieszenie miękkie.

Bezpieczeństwo to jedna z cech, na której rodzicom zależy najbardziej. Tutaj istotną rolę gra hamulec. Istnieją hamulce ręczne i nożne. Obydwa rodzaje są dobre, jednak zwróć uwagę, aby były one umieszczone w łatwo dostępnym miejscu. 

Zwróć także uwagę na szerokość stelaża. Im mniejszy tym łatwiejsze będzie poruszanie się po zatłoczonych chodnikach czy w alejkach sklepowych.

Ranking wózków dziecięcych 2w1 – TOP lista

W naszym rankingu uwzględniliśmy firmy wózków dziecięcych, które wyróżniają się przede wszystkim bardzo dobrymi opiniami użytkowników.

Na pierwszym miejscu w rankingu wózków dziecięcych 2w1 znajduje się wózek Cybex Priam 2.0 + Gondola Priam 2.0 Lux. Jego zaletą jest posiadanie terenowych kół i znakomitej amortyzacji. Ten model posiada możliwość personalizacji dla dziewczynki lub chłopca. Wyróżnia się on łatwością w prowadzeniu i stabilnością. Komfort dziecka zapewniony jest dzięki wygodnemu materacowi.

Na drugim miejscu rankingu wózków dziecięcych 2w1 znajduje się wózek Cybex Balios S Lux + Gondola. Wyróżnia się on dużą pewnością kosza, możliwością szybkiego składania oraz przekładania siedziska w przeciwną stronę do kierunku jazdy. Jest bardzo stabilny i bezpieczny. Jazda po nierównościach nie sprawia problemu, dzięki terenowych kołom. Jego wadą jest dość szeroki stelaż, który w tłocznych miejscach może okazać się kłopotliwy. W przeciwieństwie do wózka 2w1 z pierwszego miejsca istnieje jeden rozmiar gondoli.

Na trzecim miejscu w rankingu wózków dla dziecka 2w1 jest Cybex Mios 2.0 + Gondola 2.0 Cybex Lux. Jego waga ułatwia transportowanie i przenoszenie. Dużą zaletą jest wąski stelaż, a także gondola z siateczkową ścianką, dzięki której dziecko może oglądać świat, a przy tym przestrzeń w wózku jest świetnie wentylowana. Wadą tego wózka jest to, że wąski stelaż może okazać się niekomfortowy, kiedy dziecko podrośnie oraz zimą, kiedy dziecko ma na sobie grubsze ubrania. 

Jak widzisz wybór wózków jest naprawdę ogromny. Myślimy, że dzięki naszym podpowiedziom będzie Ci łatwiej wybrać odpowiedni model.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE