Strona głównaĆwiczeniaPlatforma wibracyjna - opinie

Platforma wibracyjna – opinie

Najczęściej, aby zrzucić zbędne kilogramy, wiele osób zaczyna biegać i zmieniać swoją dietę. W tym przypadku nie każdy ma na to czas i odpowiednie predyspozycje na to, aby trenować i przy tym nie ulec jakiejś kontuzji. W tym momencie pada pytanie odnośnie tego, w jaki sposób poprawić nasze zdrowie, przy tym oszczędzając cenny czas. Przedsiębiorstwa, które zajmują się produkcją urządzeń, które pomagają w walce z nadwagą, wyszły z inicjatywą i stworzyły platformę wibracyjną, dlatego wzięliśmy pod lupę Vibro Shaper Sky oraz Max. W poniższym wpisie sprawdzimy, jakie można znaleźć opinie lekarzy na forum o platformach wibrujących Vibro Shaper i jakie przynoszą efekty.

Głównym zadaniem platform wibrujących jest to, aby stymulować mięśnie w szybki i elastyczny sposób, dzięki temu zyskuje w sieci pozytywne opinie. Dodatkowo łącząc tego typu zabiegi z inną aktywnością fizyczną tj. bieg czy trucht, to platforma wibracyjna w ten sposób zwiększa swoją aktywność. Dzięki swojej popularności zauważyć można, że na platformę wibracyjną decydują się nawet te osoby, które zmagają się z bardzo dużą nadwagą i nie mają odpowiedniej kondycji do tego, aby wykonywać nawet te najprostsze czynności typu bieganie czy jazda na rowerze. W takim razie czy platformy wibracyjne Vibro Shaper w ogóle działają i przynoszą efekty?

Sky Platforma wibracyjna – opinie

Czym tak naprawdę jest platforma wibracyjna – Vibro Shaper Sky? Na stronie producenta znaleźć można informacje o tym, że urządzenie to znalazło się wysoko w rankingu 2020. Maszyna charakteryzuje się tym, że jej cena jest stosunkowo niska oraz jest funkcjonalna. Jakie funkcje znajdują się w Vibro Shaper Sky i jakie są opinie?

Jak podaje producent, urządzenie ma wbudowane aż 11 programów do różnych treningów, w ten sposób można dostosować się do naszych potrzeb. Platforma wibracyjna Vibro Shaper Sky ma również wbudowane trzy systemy intensywności ćwiczeń. Jest to istotne, ponieważ można odpowiednio zaprogramować urządzenie oraz dopasować właściwe dla naszego ciała trening, tym samym w sieci znaleźć można znaleźć pozytywne opinie o tej platformie wibracyjnej.

Poza wymienionymi funkcjami platforma posiada również dodatkową linkę. Linka znajdująca się w platformie wibrującej ma za zadanie rozgrzewać ciało i rozciągać mięśnie przed ćwiczeniami. Dodatkowo producent Vibro Shaper Sky wprowadził kilka ułatwień takie jak pilot sterujący urządzeniem. Dzięki temu można mieć pełną kontrolę nad prędkością czy programem ćwiczenia. Vibro Shaper Sky posiada również warstwę antypoślizgową, która przyczynia się do lepszej stabilizacji.

Vibro Shaper – efekty, opinie lekarzy, forum

Jakie efekty przynosi korzystanie z urządzenia Vibro Shaper? Producent podkreśla, że za efekty platformy wibracyjna mają wpływ trzy różna stopnie intensywności ćwiczeń oraz wszystkie programy treningowe. Ciekawostką jest również fakt, że Vibro Shaper udostępnia swoim użytkownikom wybranie aż prawie 100 różnych etapów prędkości. Dodatkową zaletą tego urządzenia, które ma wpływ na efekty, jest to, że wbudowaną funkcję minutnika, dzięki czemu można ustalać z góry czas ćwiczeń i w pełni kontrolować treningi.

W sieci, na forum, można znaleźć różne opinie lekarzy, którzy odnoszą się do tego, że Vibro Shaper w odróżnieniu od pozostałych urządzeń na rynku, ma kompaktowy rozmiar oraz małą wagę, dzięki której, ćwiczenia przynoszą lepsze efekty. Porównuje się często w zestawieniach platform wibrujących, że Vibro Shaper jest najmniejszym obecnym urządzeniem na rynku. Dokładne wymiary powierzchni treningowej wynoszą 47 cm na 28 cm, a cała waga tego urządzenia wynosi prawie 11 kilogramów.

Do każdego zestawu Vibro Shaper dołączona jest taśma oporowa, która przyczynia się do zwiększania efektywności platformy. Urządzenie ma również wbudowaną funkcję amplitudy drgań, która zmienia się w zależności od ćwiczeń i wynosi ona od 1 cm do 3 cm. W sieci znaleźć również negatywne opinie o tym, że mała powierzchnia do ćwiczeń okazuje się być niewystarczająca dla wielu użytkowników.

Vibro Max – opinie

W przypadku gdy cena nie gra roli, to producent oferuję droższą wersję platformy wibrującej – Vibro Max. Czym się różni Vibro Max od standardowej wersji i jakie można znaleźć opinie o tym urządzeniu? Przede wszystkim można zacząć od tego, że Vibro Max otrzymuje dość pochlebne opinie z tego względu, że posiada dużą ilość różnych funkcji oraz usprawnień. Głównym czynnikiem jest jego maksymalna nośność. Osoby, które zmagają się z nadmierną wagą, chodzi tutaj o wagę około 150 kilogramów, mogą bez większych problemów korzystać z platformy wibrującej. Oczywiście producenci Vibro Max projektowali to urządzenie z myślą o właśnie takich osobach, tym samym dokładnie analizowali ten aspekt w trakcie produkcji, aby powierzchnia Vibro Max była odpowiednich rozmiarów, po to, aby zapewnić komfort dla każdej osoby, która będzie korzystała z tego urządzenia.

Dodatkową zaletą Vibro Max, dzięki któremu otrzymuje pozytywne opinie w sieci, jest jego cicha praca. Jak to działa? Vibro Max ma wbudowane funkcje, które tłumią dźwięki, tym samym producent osiągnął kulturę pracy 50 dB, czyli platforma wibrująca działa na takim poziomie głośności jak zwykła rozmowa. W zestawie Vibro Max znajduje się standardowo mata antypoślizgowa oraz inne akcesoria m.in. gumowe linki czy pilot bezprzewodowy. Dodatkowo producent dołącza do każdego zestawu obszerne poradniki do ćwiczeń oraz przewodnik żywieniowy, w którym zwraca uwagę na wiele istotnych aspektów, dzięki temu zyskuje pozytywne opinie.

Oczywiście pomimo wielu pozytywnych recenzji oraz opinii znajdą się również i te negatywne opinie mówiące o tym, że cena jest wysoka oraz pojawiają się skargi odnośnie wagi Vibro Max. Bez względu na wszystko Vibro Max, jak podaje producent, jest jednym z najlepszych takich platform wibrujących dostępnych na rynku.

Oczywiście należy pamiętać o tym, że podczas wyboru takiej platformy wibrującej powinno się brać pod uwagę różne parametry tj. odpowiedni rodzaj platformy, to jakie programy ćwiczeniowe oferuje oraz jakie znaleźć można w zestawie dodatkowe wyposażenie.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE