Strona głównaĆwiczeniaCzęstochowskie marzenia o mistrzostwie. Czy Raków wygra Ekstraklasę?

Częstochowskie marzenia o mistrzostwie. Czy Raków wygra Ekstraklasę?

Podopieczni Marka Papszuna w rundzie jesiennej znokautowali ligowych konkurentów. Żadna drużyna z polskiego podwórka nie może z nimi się równać pod względem efektywności zdobywania punktów. Jednak do zakończenia sezonu jeszcze długa droga. A dopóki piłka w grze, każdy boiskowy scenariusz jest możliwy. Czy zatem Raków utrzyma prowadzenie w lidze, zdobywając po raz pierwszy w swojej historii mistrzostwo kraju? 

Na wielu płaszczyznach Raków był najlepszym zespołem w pierwszej odsłonie kampanii 2022/2023. Wygrał najwięcej meczów (13), zanotował najmniej porażek (2), jest liderem w statystyce strzelonych goli (35), a także może się pochwalić najlepszą obok Cracovii defensywą (bramkarze tych obu klubów skapitulowali wyłącznie 12 razy). Dzięki regularnemu punktowaniu częstochowianie wypracowali sobie na półmetku sezonu sporą przewagę nad wiceliderem. Legia Warszawa zgromadziła bowiem na swoim koncie 32 oczka, czyli 9 mniej od „Medalików”. Aktualni wicemistrzowie Polski w wielu spotkaniach zachwycali również postronnych fanów efektowną grą, rozbijając na przykład Wisłę Płock aż 7:1. 

Prawdziwa siła Rakowa 

Jeszcze przed rozpoczęciem aktualnych rozgrywek ligowych Raków był wymieniany jako główny kandydat do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Jak się okazało w trakcie sezonu, wskazania zarówno dziennikarzy sportowych, jak i części kibiców były trafne. Głównym motorem napędowym częstochowskiego klubu są nie tylko bardzo dobrzy piłkarze, ale przede wszystkim ich liczba. Marek Papszun ma do dyspozycji szeroką kadrę, dzięki której ma zapewniony komfort pracy. Włodarze Rakowa niemal w każdym okienku transferowym starają się wzmocnić drużynę wartościowymi zawodnikami.

W związku z tym kilka miesięcy temu do zespołu dołączyli między innymi Stratos Svarnas oraz Bartosz Nowak, których transfery okazały się strzałem w dziesiątkę. Wydaje się jednak, że najważniejszym ruchem Rakowa było zatrzymanie lidera w postaci Iviego Lopeza. Przedłużenie umowy z najlepszym graczem Ekstraklasy ubiegłego sezonu dobitnie pokazuje, iż celem klubu jest zdobycie mistrzostwa. Zwieńczenia wieloletniej pracy wszystkich osób, które dołożyły swoją cegiełkę do zbudowania fundamentów sukcesu Częstochowian. Ich drogi do najwyższej klasy rozgrywkowej, a następnie dwukrotnego sięgnięcia po Puchar i Superpuchar Polski.

Raków rywalizuje sam ze sobą

Jeśli Raków nie zdoła utrzymać prowadzenia w Ekstraklasie do ostatniej kolejki, z perspektywy tego, co wydarzyło się w rundzie jesiennej na polskich boiskach, będzie to sensacja. Ekipa Marka Papszuna ma dużą przewagę nad resztą stawki. Wydaje się, że nie ma obecnie klubu, który byłby w stanie zniwelować tę różnicę, co najpewniej musiałoby się wiązać z dość częstymi potknięciami Rakowa. Mało prawdopodobne jest jednak, żeby w jednym momencie wszyscy piłkarze „Medalików” stracili formę. Jest ich po prostu zbyt wielu, aby się to ziściło.

Na ruchy odśrodkowe w szatni też raczej nie ma co liczyć. Gdy cel w postaci mistrzostwa jest tak blisko osiągnięcia, scenariusz, wedle którego kilku mniej grających zawodników miałoby negatywnie wpływać na atmosferę w klubie, wydaje się abstrakcją. Słynący ze stanowczości i kultu pracy Papszun nie dopuści do takiej sytuacji. Będzie, co robił już do tej pory, rotował składem, a w sytuacji niesubordynacji jednego z piłkarzy z pewnością nie zawaha się go odstawić na boczny tor dla dobra drużyny. 

Śledzisz grę Rakowa? Sprawdź typy na dziś piłka nożna.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE