Rhiodiola Rosea to inaczej różeniec górski lub arktyczny korzeń. Nazwa pochodzi od występowania tej ciekawej rośliny, która rośnie w bardzo niskich temperaturach, np. na kole podbiegunowym. Również w Polsce można ją zauważyć w Sudetach i Karpatach. Jakie właściwości ma ta roślina? Przede wszystkim niweluje stres, zwiększa odporność na niego, zwalcza wolne rodniki, zapobiega chorobom degradującym układ nerwowy, np. Alzheimerowi. Natura oferuje nam wiele wspaniałych substancji, które mogą zastąpić chemiczne specyfiki, których stosowanie może nieść ze sobą wiele skutków ubocznych.
Rhodiola Rosea – opinie
Opinie osób, które zażywały kapsułki Rhodiola Rosea faktycznie działa w radzeniu sobie ze stresem. W składzie tego preparatu można znaleźć takie związki jak salidorozyd, rozyna, rozawina, rozaryna. To właśnie tym substancjom, pochodnym kwasu cynamonowego i tyrozolu, zawdzięcza się właściwości obniżające poziom stresu, czyli tak naprawdę obniżenie poziomu kortyzolu, który w naszym organizmie jest hormonem stresu. Osoby wyrażające swoją opinię na forum twierdzą, że Rhodiola Rosea pomaga w osiągnięciu równowagi psychicznej w codziennym życiu, zapobiega depresji i zmiennością nastroju. Jest to bardzo dobry środek dla osób, które prowadzą intensywny tryb, doświadczają wielu stresujących sytuacji, mają dużo na głowie. Opinie wskazują na dobre właściwości lecznice arktycznego korzenia w przypadku chorób układu krwionośnego. Składniki rośliny pełnią funkcje ochronne serca, zapobiegając dzięki temu jego chorobom. Aktywują one opioidy. Do pozytywnych cech można zaliczyć również właściwości antyoksydacyjne, czyli niszczenie wolnych rodników, które przyczyniają się do rozwoju chorób nowotworowych. Rhodiola Rosea wspiera utrzymanie prawidłowej aktywności umysłowej i poznawczej. Niweluje zarówno psychiczne, jak i fizyczne skutki stresu. Ta roślina szczególnie będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które źle znoszą okres przejściowy zima – wiosna (tzw. meteopatia). Wtedy, kiedy warunki atmosferyczne co rusz nieprzewidywanie się zmieniają, a wraz z nimi zmienia się samopoczucie to warto sięgnąć po korzeń arktyczny. Na pewno może on w przetrwaniu tego trudnego okresu. Rhodiola Rosea ma ogromną zaletę – brak skutków ubocznych. W przypadku brania specjalistycznych leków antydepresyjnych, takowe występują z dużą częstotliwością, natomiast naturalny skład kapsułek korzenia arktycznego jest całkowicie bezpieczny. Sportowcy również wyrażają dobre opinie na temat właściwości leczniczych różeńca górskiego. Wspomaga w czasie silnego stresu związanego z zawodami, intensywnymi treningami. Dzięki niemu łatwo można wyzbyć się widocznych objawów fizycznych stresu, tj. pocenie się rąk, czy drgawki. Finalnie dochodzi do zwiększenia wydolności fizycznej.
Rhodiola Rosea – sklep
Rhodiolę Rosea można znaleźć na wielu internetowych aptekach z naturalnymi specyfikami. Warto porównać ceny na portalu Ceneo. Ceny bardzo się różnią. Ceny wahają się od ok. 20 zł do 50 zł. Różnią się zależnie od tego ile miligramów substancji jest w kapsułce i od ilości kapsułek w opakowaniu. Oczywistym jest, że różnią się marką. Każdy sklep ma swoje własne ceny, dlatego warto jest dobrze prześledzić sklepowe oferty, przeczytać opinie, chociażby na Ceneo. Dobrze jest wybierać sprawdzone produkty znanych marek. Godnym polecenia źródłem, pomijając sklepy internetowe, będą po prostu lokalne apteki.
Jeśli nie radzisz sobie ze stresem to oczywiście, zanim sięgnie się po mocne leki, warto, jest wykorzystać to, co daje nam natura, ponieważ takie substancje nie powinny uzależniać, ani nie wywoływać żadnych negatywnych skutków stosowania. Pamiętajcie, żeby przestrzegać zalecanych dawek na opakowaniu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultować się z farmaceutą.
W sytuacji, kiedy naturalne substancje nie pomogą Ci zniwelować poziomu stresu, daj sobie pomóc i udaj się do specjalisty. Lekarz na pewno Ci pomoże i szybko poczujesz ulgę. Nie warto, jest męczyć się i dewastować swój organizm. Stres ma wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale może wywoływać szereg chorób, których początkowo nawet nie nawiązalibyśmy ze stresem.