Strona głównaĆwiczeniaKaloryfer u dziewczyny - ćwiczenia, jak zrobić?

Kaloryfer u dziewczyny – ćwiczenia, jak zrobić?

Zbliża się lato, a wraz z jego nadejściem pojawiają się marzenia kobiet o pięknej sylwetce. Zima, pandemia, podczas której niestety byliśmy zmuszeni do izolacji, a tym samym do zmniejszenia ruchu, ogólna mała aktywność fizyczna i podjadanie, to jedne z powodów, przez które mogliśmy zyskać dodatkowe kilogramy. Niektóre z kobiet pragną mieć wysportowany, płaski brzuch, stąd też pojawia się pytanie, jak zrobić kaloryfer na brzuchu u dziewczyny, jakie ćwiczenia zastosować i czy sześciopak u dziewczyny dobrze wygląda? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższej treści artykułu.

Jak zrobić kaloryfer na brzuchu u dziewczyny? – ćwiczenia

Nie wiesz, jak się zabrać do ćwiczeń, aby pojawił się kaloryfer na brzuchu u dziewczyny? Jeśli poziom tkanki tłuszczowej na brzuchu nie jest zbyt wysoki, proces uwidocznienia mięśni brzucha będzie o wiele prostszy niż u kobiet posiadających jej znaczny nadmiar. Ćwiczenia na kaloryfer na brzuchu, u dziewczyny, powinny wyróżniać się przede wszystkim różnorodnością i działać na wszystkie partie mięśniowe, zarówno na mięśnie proste, skośne, jak i poprzeczne. W celu uzyskania szybkich efektów, niezbędna jest regularność i ćwiczenia min. 3 razy w tygodniu. Optymalna ilość na tydzień to cztery treningi. Warto pamiętać, że ważna jest także regeneracja mięśni, czyli czas na ich odpoczynek i rozrost tkanki mięśniowej, dlatego też ćwiczenie siedem razy w tygodniu nie jest dobrym pomysłem.

Jak zrobić kaloryfer na brzuchu u dziewczyny? Nie potrzebujesz do tego specjalistycznego sprzętu, pomocy trenera, czy siłowni. Zamierzony cel możesz osiągnąć w domu, używając tylko i wyłącznie siły własnych mięśni. Jednym z popularnych ćwiczeń na kaloryfer jest tzw. pająk. Ćwiczenie polega na tym, że należy usiąść na płaskiej powierzchni, wyprostować nogi, ręce podnieść do góry, tułów pochylić lekko do tyłu i nogi wznieść ku górze na ok. 5 centymetrów. Następnie kolana przybliżamy blisko do klatki piersiowej, opuszczając jednocześnie ręce i obejmując kolana. Ćwiczenie powtarza się ok. 25 razy.

Warto wiedzieć, że nieprawidłowo wykonane ćwiczenia, mogą obciążać kręgosłup, dlatego należy pamiętać, że przez cały okres wykonywania ćwiczenia (nie tylko w spięciach) należy „podciągnąć” pępek pod kręgosłup.

Innym ćwiczeniem przynoszącym duże efekty jest tzw. sprężyna. Należy położyć się na plecach, trzymając ręce wzdłuż ciała. Unosimy biodra ku górze wraz z lekko ugiętymi nogami. Ruch ten powinien być sprężynujący. W tym ćwiczeniu, na kaloryfer u dziewczyny, ważne jest, aby biodra były ciągle lekko uniesione nad ziemię. W przypadku tego ćwiczenia wykonujemy 3 serie po 20 powtórzeń.

Jak zrobić kaloryfer na brzuchu u dziewczyny w inny sposób? Efektywnym ćwiczeniem jest także paczka, do której będziesz potrzebowała piłki lub obciążnika. Trzeba usiąść na podłodze, wziąć piłkę oburącz i przenieść ją na prawą stronę ciała, sięgając do biodra. W tym czasie należy unieść ugięte nogi ponad podłogę pod kątem 45 stopni. Piłkę przenosimy raz na prawą, raz na lewą stronę. W tym ćwiczeniu na kaloryfer u dziewczyny trzeba pilnować, aby nogi przez cały okres jego wykonywania były nad ziemią, plecy muszą być proste. To ćwiczenie wykonać należy w 3 seriach po 15 powtórzeń. Warto również wykonać program 100 pompek w celu poprawy sprawności fizycznej. 

Sześciopak u dziewczyny

Niektórzy twierdzą, że sześciopak u dziewczyny nie wygląda dobrze, inni uważają jednak, że jest on potwierdzeniem tego, że kobieta dba o swoje ciało i kondycję fizyczną. Kobiety muszą poświęcać dużo czasu, aby sześciopak był widoczny, ponieważ to właśnie żeńska część tego świata ma skłonności do gromadzenia się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Należy jednak pamiętać, że klucz do sukcesu w posiadaniu sześciopaku u dziewczyny to nie tylko ćwiczenia, ale dobrze zbilansowana dieta i duże samozaparcie. Kiedy połączysz te wszystkie czynniki, zwiększasz szanse na szybciej widoczne efekty. Czy sześciopak u dziewczyny dobrze wygląda? Jest to kwestia indywidualna i to w dużej mierze to tylko od Ciebie zależy, jak będziesz wyglądała. Pamiętaj, że ważne jest, aby dobrze czuć się we własnym ciele, jednak nie wolno przekraczać granic w jedną ani w drugą stronę, aby nie stwarzać zagrożenia swojemu zdrowiu.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE