Strona głównaOpiniePas neoprenowy na brzuch- opinie, jaki wybrać?

Pas neoprenowy na brzuch- opinie, jaki wybrać?

Pas neoprenowy jest środkiem wspomagającym proces zrzucania masy ciała, stworzonym z pianki neoprenowej, która jest tworzywem sztucznym, inna potoczna nazwa to kauczuk syntetyczny. Noszony jest głównie wokół brzucha, można go jednak zakładać też na uda, oraz nosić wokół ramion. Działanie pasa polega na miejscowym podniesieniu temperatury, dzięki czemu osoba nosząca go zaczyna się pocić o wiele intensywniej.

Co daje pas neoprenowy?

Na pytanie „Co daje pas neoprenowy?” nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Należy pamiętać, że nie jest to środek bezpośrednio spalający tkankę tłuszczową, jest on jednak pomocnym narzędziem w całym tym procesie, najczęściej zakłada się go na brzuch i biodra, jednak działa w ten sam sposób noszony na innych częściach ciała. Jego głównym zadaniem, jest zwiększenie potliwości organizmu. Podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych, pas neoprenowy może okazać się strzałem w dziesiątkę. To, co daje nam pas neoprenowy, to przede wszystkim pomoc w pracy nad zdrową sylwetką. By pas działał prawidłowo, powinniśmy przestrzegać zdrowej diety oraz wykonywać odpowiednie ćwiczenia fizyczne. Pas neoprenowy przyspiesza też przemianę materii, a także pozbywa się toksyn ze skóry, co może poprawić jej stan. Pomaga modelować sylwetkę i nadaje kształtu różnym partiom mięśniowym w ciele, zapobiega też nadmiernemu zatrzymywaniu się wody w organizmie.

Pas neoprenowy ma też inne zastosowania. Bywa wykorzystywany, jako pomoc w utrzymaniu właściwej postawy ciała, oraz wsparcie kręgosłupa. Sprawdza się, jako dodatkowe ocieplenie podczas jazdy na motocyklu.

Pas odchudzający neoprenowy – opinie

Opinie o tym, czy pas odchudzający neoprenowy faktycznie działa, są zazwyczaj pozytywne. Pas spełnia swoje założenia, szczelnie okrywając ciało i wzmagając potliwość w zakrytym miejscu. Stosowany podczas ćwiczeń, przynosi spodziewane efekty. Opinie na temat skuteczności pasa neoprenowego zachwalają też jego pomoc w rzeźbieniu mięśni, oraz modelowaniu sylwetki. Bardzo przydaje się kulturystom, którzy potrzebują szczególnego wsparcia dla kręgosłupa. Właściwie dobrane modele są również lekkie i wygodne w noszeniu.

Czy pas neoprenowy działa?

Wiele osób ma wątpliwości co do tego, czy pas neoprenowy działa. Często zapomina się, że nie jest to przedmiot bezpośrednio odpowiadający za spalanie tkanki tłuszczowej, a jedynie pomoc w osiągnięciu tego celu. Pas neoprenowy może przyspieszać proces chudnięcia, tylko jeśli noszenie go będzie połączone z aktywnym trybem życia i odpowiednią dietą. Pas neoprenowy spełnia swoje zadanie, tzn. podnosi temperaturę w miejscu, gdzie jest zakładany, co daje tzw. efekt sauny. Pas neoprenowy działa też skutecznie odciążając kręgosłup, oraz modeluje sylwetkę.

Pas neoprenowy – efekty

Pas neoprenowy, wbrew powszechnej opinii, nie jest produktem bezpośrednio powodującym spalanie tkanki tłuszczowej. Efekty noszenia pasa neoprenowego zauważymy tylko, jeśli będziemy to robić, jednocześnie stosując dietę, i gdy połączymy noszenie go z uprawianiem sportu. Produkt ten znacznie zwiększa naszą potliwość, dlatego może przyspieszać proces odchudzania. Powinno się jednak pamiętać, że efekty zależą w głównej mierze od działań, które wykonujemy, nosząc pas neoprenowy.

Pas neoprenowy na brzuch

Najpopularniejszą i najczęstszą metodą noszenia pasa neoprenowego jest zakładanie go na brzuch. Izoluje to wybrany obszar i zapobiega wychłodzeniu się go, dzięki czemu ciepło non-stop wpływa na ciało. W noszeniu pasa neoprenowego na brzuchu ważne jest to, by był zakładany odpowiednio. Nie może być założony zbyt luźno, ponieważ nie działa wtedy właściwie; nie może być też założony zbyt ciasno, ponieważ jest to niezdrowe. Noszenie pasa jest najbardziej efektywne, gdy nosimy go podczas treningu lub innej, wyczerpującej aktywności fizycznej.

Pas neoprenowy – jaki wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących pasy neoprenowe, w takim razie, jaki wybrać? Dobry pas neoprenowy powinien być przede wszystkim odpowiednio rozciągliwy i szeroki, musi mieć też silne i trwałe rzepy, które są gwarancją odpowiedniego zapięcia pasa. Właściwie wybrany pas neoprenowy dopasowuje się do części ciała, na której go nosimy, dzięki czemu modeluje naszą figurę. Powinien być wykonany w 100% z neoprenu, który jest tworzywem sztucznym, w dodatku jest bardzo lekki. Waga pasa neoprenowego jest bardzo ważnym aspektem, jeśli zastanawiamy się, jaki wybrać. Pasa możemy używać podczas wykonywania codziennych obowiązków, to też istotny jest komfort, jaki pas nam zapewnia.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE