Strona głównaSuplementacjaAntyoksydanty jako suplement – jakie korzyści dla zdrowia przynoszą te składniki?

Antyoksydanty jako suplement – jakie korzyści dla zdrowia przynoszą te składniki?

Po suplement z antyoksydantami zwykle sięgamy po zauważeniu pierwszych oznak starzenia, jednak jego właściwości są znacznie szersze. Odpowiednio stosowane przeciwutleniacze pomagają zachować nie tylko młody wygląd, ale też ogólne zdrowie. Zawierający antyoksydanty suplement jest jedną z najbardziej skutecznych metod ich dostarczania.

Kosmetyki z przeciwutleniaczami zyskują na popularności zwłaszcza u kobiet po trzydziestce. Jednak z bogactwa antyoksydantów warto zacząć korzystać wcześniej. Znacznie lepszym sposobem na utrzymanie młodego wyglądu jest spowalnianie procesów starzenia. Antyoksydanty dodatkowo wzmacniają odporność i poprawiają kondycję całego organizmu. Jeśli chcesz zobaczyć pełne efekty, zrezygnuj z kremów na rzecz suplementów z ich zawartością.

Jak pozyskać antyoksydanty w diecie?

Zanim sięgniesz po suplementy, zadbaj o swoją dietę. Przeciwutleniacze znajdziesz w wielu produktach spożywczych m.in. w ciemnych owocach, czerwonych i pomarańczowych warzywach oraz różnych rodzajach orzechów. Zawarte są także w nieprzetworzonych zbożach – najwięcej w otrębach, płatkach owsianych i brązowym ryżu. Jednak nie tylko zdrowym pożywieniem człowiek żyje. Przeciwutleniaczy dostarcza też czerwone wino, zielona herbata czy ciemna czekolada.

W pozyskiwaniu składników odżywczych z pożywienia dużą rolę odgrywa ich przyswajalność. Podobnie jest z antyoksydantami. Likopen, beta-karoten i witamina E są rozpuszczalne w tłuszczach, dlatego najlepiej pozyskiwać je z orzechów, a do warzyw dodać oliwę z oliwek lub olej lniany.

Posiłkiem najbardziej obfitym w antyoksydanty powinno być śniadanie. Przyswajalność części przeciwutleniaczy jest najwyższa, kiedy jesteśmy na czczo. Znaczenie ma też obróbka termiczna. Długie gotowanie, pieczenie lub smażenie niszczy większość składników odżywczych.

Co zawierają najmocniejsze preparaty antyoksydacyjne?

Przyswajalność przeciwutleniaczy spada u seniorów. Niski poziom mają również osoby palące papierosy, regularnie pijące alkohol i spożywające małowartościowe posiłki np. fast foody. Antyoksydanty wspomagają metabolizm wszelkich szkodliwych substancji w organizmie, dlatego prowadząc niezdrowy tryb życia, warto mieć je pod ręką. 

W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po silny suplement z antyoksydantami np. Antioxidant Max z Lab One. Zawarta w nim astaksantyna wykazuje działanie o 54 razy silniejsze od beta-karotenu, 65 razy od witaminy C i 14 razy od witaminy E. Dodatkowym składnikiem jest resweratrol również uznawany za jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Jednak suplement należy traktować uzupełniająco i nadal dostarczać antyoksydanty w diecie, najlepiej rezygnując przy tym z używek. 

Antyoksydanty w tabletkach czy kremie – które będą bardziej skuteczne?

Trudno powiedzieć, dlaczego kremy z przeciwutleniaczami są bardziej popularne niż suplementy. Odpowiada za to wyłącznie marketing, ponieważ ich skuteczność nie ma szans być wysoka. Na szczęście rośnie świadomość dotycząca rzeczywistej przyswajalności przeciwutleniaczy przez skórę i coraz więcej osób sięga po preparaty w tabletkach lub kapsułkach. Dzięki temu antyoksydanty działają kompleksowo na cały organizm i poprawiają ogólny stan zdrowia. Przy tym nadal spowalniają procesy starzenia skóry.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować jednocześnie kosmetyki i suplementy z zawartością przeciwutleniaczy. Szybciej zauważysz poprawę samopoczucia i wyglądu zewnętrznego. Koniecznie przestrzegaj zalecanego dawkowania, ponieważ zbyt wysoki poziom witamin może ci zaszkodzić.  

Artykuł sponsorowany

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE