KFD czy SFD?

Obecnie odżywki białkowe cieszą się największą popularnością, jeżeli chodzi o sportowe suplementy diety. Przede wszystkim jest to spowodowane tym, że zapotrzebowanie na ten składnik odżywczy wzrasta wtedy, kiedy wykonuje się intensywne treningi i prowadzi aktywnie fizycznie tryb życia. Taka przygotowana odżywka białkowa, to szybki sposób na to, aby uzupełnić zapotrzebowanie na białko w dowolnym momencie i miejscu. Na rynku suplementów diety, znajduje się olbrzymia ilość odżywek białkowych, które są dostarczane przez różnych producentów. W ten sposób pojawia się ważne pytanie, które odnosi się do tego, jaką markę odżywek białkowych wybrać, i które są najlepsze. W dzisiejszym wpisie, postanowiliśmy odpowiedzieć na te pytania, wyłaniając dwie najpopularniejsze marki, w związku z tym w dalszej części artykułu sprawdzimy, które odżywki są lepsze – KFD czy SFD?

KFD czy SFD – którą markę wybrać?

Odżywki białkowe KFD czy SFD charakteryzują się m.in. dobrą przyswajalnością i wysokim składem białka serwatkowego. Przede wszystkim taka odżywka w korelacji z aminokwasami przyczyniają się do zdecydowanie lepszej regeneracji i budowania tkanek mięśniowych. W związku z tym odżywka białkowa marki KFD czy SFD jest chętnie stosowana przez osoby, które prowadzą sportowy tryb życia, i nie chodzi tu tylko o treningi siłowe. Kolejną zaletą takich odżywek jest to, że mogą być również stosowane w trakcie rozbudowywania masy mięśniowej i w trakcie odchudzania.

Odżywki białkowe marki KFD czy SFD należy przyjmować według zaleceń, które znajdują się na opakowaniach produktu. Producenci najczęściej zalecają, aby koktajl białkowy był przyjmowany bezpośrednio po treningu po to, aby nastąpiła szybsza regeneracja tkanek mięśniowych. Przede wszystkim odżywki białkowe KFD czy SFD charakteryzują się tym, że są łatwostrawne, tym samym nie powodują one uczucia pełności, nawet w przypadku intensywnych treningów siłowych. Ze względu na stale rozwijający się rynek suplementów diety, producenci, spełniając wymagania swoich klientów, oferują odżywki w wielu wariantach smakowych, w tym przypadku jest ich niezliczona ilość i wymienia się m.in. takie smaki, jak smak jabłkowy, ciasteczkowy, czekoladowy czy nawet odżywka o smaku gum balonowych. Wbrew pozorom, ale odżywki te mogą być również wykorzystywane w trakcie przyrządzania różnych posiłków czy deserów. Ze względu na łatwą rozpuszczalność, taka odżywka ma wiele zastosowań i tylko od nas zależy, w jaki sposób ją wykorzystamy i do czego.

Przede wszystkim odpowiadając na pytanie, która odżywka białkowa jest lepsza, KFD czy SFD, nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim zastanawiając się nad wyborem konkretnej marki odżywki, warto zastanowić się, w jakim celu chcemy wykorzystać taki suplement diety. Czy zależy nam na budowaniu masy mięśniowej, a może na odchudzaniu? Przede wszystkim warto określić wcześniej, jaki efekt chcemy ostatecznie osiągnąć. Odżywki KFD czy SFD, mimo zbliżonej jakości, różnią się ceną oraz opiniami, jakie możemy znaleźć w sieci. Najczęściej opinie odnoszą się do tego, że SFD wykazuje gorszą wchłanialność, a jego smak nie dorównuje odżywkom KFD. Oczywiście te kwestie ciężko zweryfikować, dlatego że każda osoba ma inne preferencje i gusta smakowe. W tym przypadku warto zaopatrzyć się w próbki odżywek KFD czy SFD, najlepiej w różnych wariantach smakowych i indywidualnie przetestować. W ten sposób będzie o wiele łatwiej zweryfikować, która odżywka będzie nam odpowiadać. Próbki testowe najczęściej można nabyć bezpośrednio u producenta.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE