Strona głównaDzieckoFoteliki obrotowe dla dzieci

Foteliki obrotowe dla dzieci

Bezpieczeństwo dziecka w samochodzie jest niezwykle istotne, dlatego wybór odpowiedniego fotelika jest kluczowy. Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów fotelików, w tym również te obrotowe. Czym charakteryzują się tego rodzaju foteliki i jakie są ich zalety? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Fotelik obrotowy 360 i 180 stopni – wybór najlepszego modelu

Foteliki obrotowe pozwalają na łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie dziecka oraz umożliwiają rodzicom dostęp do malucha bez konieczności przeciągania go przez cały fotelik. Istnieją modele obrotowe o zakresie obrotu 180 oraz 360 stopni. Oba rodzaje pozwalają na łatwe przesunięcie fotelika w kierunku drzwi, co ułatwia zapinanie dziecka.

Przy wyborze modelu warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych cech. Fotelik dla dzieci 0-18 kg powinien posiadać regulowany pas bezpieczeństwa, który pozwala na dopasowanie go do rozmiaru dziecka. W przypadku fotelików od urodzenia do ok. 1. roku życia ważną funkcją jest możliwość montażu tyłem do kierunku jazdy (RWF), który zapewnia większe bezpieczeństwo w przypadku kolizji.

Fotelik samochodowy obrotowy – 7 kluczowych informacji, które musisz poznać przed jego wyborem

  1. Homologacja I-size Foteliki samochodowe posiadające homologację I-size to modele, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Przy wyborze fotelika obrotowego należy zwrócić uwagę na to, czy posiada on taką homologację, co pozwoli nam na wybór fotelika dostosowanego do wieku i wagi dziecka.
  2. Waga i wiek dziecka Foteliki obrotowe to model dla dzieci od urodzenia do ok. 4 roku życia, czyli dziecka o wadze od 0 do 18 kg. Przy wyborze fotelika warto zwrócić uwagę na wiek i wagę dziecka, którego ma on dotyczyć.
  3. Pas bezpieczeństwa Regulowany pas bezpieczeństwa to kluczowa kwestia przy wyborze fotelika obrotowego. Dostosowany do dziecka, zapewni mu on bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Warto również zwrócić uwagę na sposób regulacji pasa – w niektórych fotelikach można zastosować jedynie regulację poprzez ustawienie pasów w innych otworach.
  4. Czyszczenie fotelika Dostępność fotelika dla czyszczenia wpływa na jego wygodę w eksploatacji. Warto zwrócić uwagę na możliwość łatwego rozłożenia i złożenia fotelika oraz wyjęcia pokrowca do prania.
  5. Montaż fotelika w samochodzie Fotelik obrotowy montuje się zwykle przy pomocy systemu Isofix, który zapewnia stabilne zamocowanie fotelika w samochodzie. Dobrze dobrany system Isofix pozwala na łatwe i szybkie zamocowanie oraz demontaż fotelika.
  6. Kierunek montażu fotelika Foteliki do 13 kg powinny być montowane tyłem do kierunku jazdy, co zapewnia większe bezpieczeństwo dziecka w przypadku kolizji. Po przekroczeniu wagi 13 kg, można zastosować fotelik montowany przodem do kierunku jazdy.
  7. Konstrukcja fotelika Fotelik obrotowy musi być zbudowany z materiałów najwyższej jakości, które zapewnią mu trwałość i odporność na uszkodzenia. Konstrukcja fotelika powinna być również dopasowana do wymiarów samochodu, aby zapewnić jak najlepsze warunki podróży.

Foteliki obrotowe – charakterystyka

Foteliki obrotowe to model fotelików, których największą zaletą jest możliwość ich obracania. Poruszanie siedziskiem w zakresie 360º lub 180º pozwala na łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie dziecka z fotelika oraz zapinanie dziecka w pasy bezpieczeństwa.

Foteliki obrotowe charakteryzują się regulowanym pasem bezpieczeństwa, siedziskiem z wkładką redukcyjną oraz adapterami Isofix. Wiele modeli jest również wyposażonych w system AutoAdjust™, który pozwala na regulację kąta nachylenia fotelika bez konieczności ustawiania pasów bezpieczeństwa.

Obrotowy fotelik samochodowy − model, który podniesie komfort jazdy

Foteliki obrotowe dla dzieci to model fotelików samochodowych, który umożliwia obrót fotelika o 360 stopni, co zwiększa komfort podczas jazdy. Dzięki temu rodzice mogą łatwiej umieścić dziecko w foteliku, a także wygodniej je z fotelika wyciągnąć. 

Obrotowy fotelik samochodowy to wygodne i praktyczne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem oraz wygodę i komfort.

Foteliki montowane tyłem i przodem

Foteliki obrotowe dla dzieci to również modele fotelików samochodowych, które mogą być montowane zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy, co pozwala na większe dostosowanie fotelika do potrzeb dziecka. 

Foteliki montowane tyłem pozwalają na bezpieczniejszą i wygodniejszą podróż dla niemowląt i małych dzieci do około 4 roku życia. Foteliki montowane przodem z kolei są przeznaczone dla dzieci od 9 do 18 kg, które już umieją siedzieć samodzielnie.

Dlaczego właśnie foteliki obrotowe?

Foteliki obrotowe to wygodne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Dzięki obrotowemu siedzisku montowane przodem, rodzice mogą łatwiej umieścić dziecko w foteliku oraz wygodniej wyciągnąć je z fotelika po zakończonej podróży. 

Foteliki montowane tyłem z kolei pozwalają na bezpieczną jazdę, która zwiększa ochronę szyi i głowy dziecka podczas ewentualnej kolizji. Warto zwrócić uwagę na wagę fotelika – foteliki 0-13 kg to modele dla najmłodszych dzieci, natomiast foteliki 9-36 kg to modele dla dzieci w wieku do 12 lat.

Podsumowanie

Foteliki obrotowe dla dzieci to wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla rodziców podróżujących samochodem z maluchem. Przy wyborze fotelika warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak homologacja I-size, wiek i wagę dziecka, sposób montażu i czyszczenia fotelika oraz jego konstrukcję. Fotelik obrotowy powinien być wygodny w eksploatacji oraz wykonany z materiałów najwyższej jakości. Wybierz odpowiedni fotelik dla Twojego dziecka i ciesz się spokojną jazdą!

Więcej znajdziesz na: https://www.besafe.com.pl

Artykuł sponsorowany

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE