Strona głównaCiążaPas poporodowy - opinie, forum, efekty, gdzie kupić?

Pas poporodowy – opinie, forum, efekty, gdzie kupić?

Pas poporodowy to rozwiązanie, które ostatnimi czasy zyskuje na coraz to większej popularności i jest chętnie stosowany przez kobiety. Przede wszystkim rozwiązanie to wspomaga kobiety, które są świeżo po porodzie do poprawy mięśni brzucha, a tym samym do wyszczuplenia sylwetki. Kobiety po odbytej ciąży zmagają się z dolegliwościami, które polegają na rozejściu się mięśni brzucha, w ten sposób mięśnie te są osłabione. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy zebrać opinie, które pojawiają się na forum, odpowiemy również, jakie są efekty stosowania takiego rozwiązania, gdzie kupić, kiedy można dokładnie założyć, i jak dobrać taki pas poporodowy.

Pas poporodowy – opinie, forum

W takim razie, jakie pojawiają się opinie na forum o pasach poporodowych? Przede wszystkim pas poporodowy to opaska, która w pozytywny sposób działa na brzuch u kobiet po odbytych porodach. Główne zadanie tych opasek jest to, aby wzmocnić uszkodzoną powłokę brzuszną, która została rozciągnięta podczas ciąży, przyczynia się ona również do zabezpieczenia przed pojawiającą się przepukliną po cesarskim cięciu i wspomaga ona również utrzymanie prawidłowej sylwetki, dlatego na forum często znaleźć można pozytywne opinie.

Pas poporodowy jest dostępny na rynku w wielu różnych wersjach, najczęściej jakość takich opasek jest zależna od producenta, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie takiego pasa poporodowego warto zapoznać się z rankingami tych produktów, które znajdują się w sieci. Przeglądaj takie rankingi pasów poporodowych, najczęściej wymieniane są te, które zawierają szeroki pas i zostały wykonane z dość rozciągliwego materiału, który jest używany również w opaskach na kolana czy stawy skokowe. Dodatkowo w rankingach znajdują się również takie opaski, które zakłada się przez nogi.

Pas poporodowy – jakie są efekty?

Jakie są efekty noszenia pasa poporodowego, i gdzie dokładnie można kupić ten produkt? Na forum pojawia się wiele opinii, które mówią o tym, że długoterminowe stosowanie pasa poporodowego przynosi pewne efekty uboczne. Według wielu fizjoterapeutów, którzy zajmują się prowadzeniem rehabilitacji kobiet po odbytej ciąży, stwierdzają fakt, że u kobiet, które stosowały takie pasy poporodowe, występowały efekty uboczne w postaci zaburzenia statyki narządu rodnego. Przede wszystkim jest to spowodowane tym, że po odbytej ciąży, cała struktura mięśniowa ciała jest mocno rozluźniona. Chodzi tutaj m.in. o mięśnie brzucha, skórę o cały układ przepony moczowo-płciowej. W ten sposób stosując pas poporodowy, generuje się zbyt wysokie ciśnienie z zewnątrz. W konsekwencji doprowadza to do zwiększenia się ciśnienia strefie śródbrzusznej, a to z kolei w negatywny sposób przyczynia się do rozluźnienia struktury układu moczowo-płciowego. W ten sposób na forum zdrowotnym pojawiają się negatywne opinie, które odnoszą się do tego, że długoterminowe stosowanie pasa poporodowego może powodować groźne dla zdrowia zaburzenia statyki narządu płciowego.

W związku z powyższym przed podjęciem decyzji i kupnie pasa poporodowego warto skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi odpowiednie badania i wyda opinie, czy warto wspierać się takimi dodatkami w postaci pasa poporodowego. W tym przypadku lekarz może zalecić stosowania pasa stabilizującego.

Pas poporodowy – gdzie kupić?

W takim razie, gdzie kupić pas poporodowy? W tym przypadku warto udać się bezpośrednio do profesjonalnego sklepu medycznego i przymierzyć na miejscu taki pas, w niektórych aptekach również istnieje możliwość kupna pasa poporodowego.

Jak dobrać pas poporodowy?

Jak dobrać pas poporodowy, aby spełniał on dobrze swoją funkcję? Przede wszystkim przed dobranie takiej opaski, warto zmierzyć dokładnie obwód brzucha. Pasy poporodowe najczęściej różnią się wielkością, obwodem, a nawet wysokością. Istotne jest to, aby pas poporodowy nie był zbyt obcisły.

Kiedy można założyć pas poporodowy?

Kiedy można założyć pas poporodowy? Producenci zalecają, aby pas poporodowy był stosowany minimum trzy po porodzie, który odbył w naturalny sposób. W przypadku cesarskiego cięcia zaleca się stosowanie pasa do czterech tygodni po takie operacji.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE