Strona głównaDzieckoMaterac dla niemowlaka - ranking

Materac dla niemowlaka – ranking

Wyprawka dla niemowlaka powinna być skompletowana jeszcze przed pojawieniem się dziecka w domu. Jednym z ważnych elementów wyprawki jest łóżeczko, w którym dziecko będzie spędzać na początku większość czasu. Warto zastanowić się nad wyborem materaca dla niemowląt, poznać ranking, oceny i opinie. Czym powinien się charakteryzować dobry materac do łóżeczka? Jakie cechy decydują o wygodzie i komforcie dziecka? Przyjrzyjmy się bliżej ofercie materacy dostępnych na rynku.

Materac dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę?

Niemowlę większość czasu spędza w łóżeczku. Komfortowy sen zapewnia odpowiednią regenerację organizmu, wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Jakie cechy są szczególnie istotne podczas wyboru materaca? Przede wszystkim należy wybrać materac bezpieczny, czyli posiadający niezbędne certyfikaty i atesty. Materac dla niemowlaka powinien posiadać odpowiednią twardość i elastyczność, aby dopasowywał się do ciała niemowlaka, a także zapewniał prawidłowy rozwój kręgosłupa. W rankingu materacy dla niemowląt wysoką pozycję zajmują materace dwustronne, które posiadają jedną stronę bardziej twardą, przeznaczoną dla mniejszego dziecka oraz drugą bardziej miękką i elastyczną, dla dziecka, które już raczkuje. Bardzo ważną cechą jest zdejmowany, wodoodporny pokrowiec, który można wyprać. Zdejmowany pokrowiec ułatwia zachowanie higieny i czystości. Materac musi zapewniać przewiewność oraz odpowiednią wentylację, aby dziecko nie pociło się i skóra mogła oddychać. Jakie jeszcze cechy decydują o popularności materacy dla niemowląt w rankingach?

Jaki materac dla niemowlaka wybrać?

Jak już wiemy, jedną z najważniejszych kwestii w wyborze materaca dla niemowlaka jest posiadanie przez niego odpowiednich atestów. Wszystkie materace dla niemowląt renomowanych marek posiadają odpowiednie certyfikaty i są wykonane z materiałów w pełni bezpiecznych i przyjaznych dla niemowląt. Jakie cechy powinien mieć dobry materac? Nie zaleca się korzystania z materacy używanych, ponieważ mogą być odkształcone oraz mało higieniczne. Aby dokonać właściwego wyboru, należy uwzględnić takie parametry jak rodzaj wypełnienia i poszycia, posiadanie zdejmowanego pokrowca, dwustronność materaca. Przede wszystkim jednak należy dopasować rozmiar materaca do łóżeczka. W sprzedaży oferowane są materace w standardowych rozmiarach 120×60 i 140×70 cm, a także w rozmiarach mniej typowych. Jeśli zatem chcemy, aby materac i łóżeczko posłużyły dziecku dłużej, należy wybrać materac o większych rozmiarach. Ważną kwestią jest rodzaj materiału, z którego materac jest wykonany. Na rynku dominują materace piankowe, lateksowe i kokosowe. Czym się charakteryzuje każdy z nich? Jak wypada w rankingu materacy dla niemowląt? W dużym skrócie, materace kokosowe zalecane są dla noworodków, ponieważ są dosyć twarde i zdrowe dla kręgosłupa. Według doniesień naukowych zmniejszają ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej. Materac lateksowy jest bardziej sprężysty, poleca się go szczególnie alergikom, ponieważ lateks przeciwdziała rozwojowi patogenów i łatwo utrzymać go w czystości. Materace z pianki wysoko elastycznej są odporne na wgniecenia i bardzo sprężyste.

Ranking materacy dla niemowląt

Ranking materacy pomaga podjąć właściwą decyzję i wybrać najbardziej odpowiadający nam materac. Dokonując wyboru, należy uwzględnić interesujące nas parametry oraz przedział cenowy. Wśród materacy lateksowo-kokosowych wysoko oceniane są Vitmat Coco Baby Lateksowo-Kokosowy oraz Hevea Krzyś Lateksowo-Kokosowy. Są to materace dwustronne, ze zdejmowanym pokrowcem. Wśród materacy piankowych: Danpol – materac piankowy dla niemowlaka, Nikola – piankowy materac do łóżeczka, a przede wszystkim Hilding Dobranocka Piankowy. Są one antyalergiczne, wykonane z elastycznej i przewiewnej pianki flexifoam. Materace lateksowe lub lateksowo-piankowe warte uwagi to Materac BERRY KIDS oraz Hevea Baby Lateksowy. Warto zapoznać się z rankingami i opiniami o poszczególnych modelach materacy, ponieważ pomaga to dokonać właściwego wyboru. Odpowiednio dobrany materac zapewni wygodę i zadowolenie nie tylko dziecku, ale także rodzicom.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE