Strona głównaChorobyKolonoskopia - cena badania. Ile kosztuje? Warszawa, Poznań, Wrocław

Kolonoskopia – cena badania. Ile kosztuje? Warszawa, Poznań, Wrocław

Wizyta u specjalisty bardzo często kończy się zleceniem szeregu badań, które pozwalają na właściwą ocenę schorzenia. Badania te wykonać możemy zarówno prywatnie, jak i na NFZ. Jednym z badań, które mamy możliwość zrobienia zarówno całkowicie bezpłatnie na NFZ, jak i prywatnie jest kolonoskopia. Decydując się na zrealizowanie go prywatnie, cena niejednokrotnie może nas zaskoczyć. Warto więc znać ją jeszcze przed wykonaniem i pamiętać, co wchodzi w jej skład. 

Dziś przyjrzymy się cenom kolonoskopii w poszczególnych miastach i odpowiemy m.in. na pytania:

  • Ile kosztuje kolonoskopia ze znieczuleniem prywatnie?
  • Jaka jest cena wirtualnej kolonoskopii?
  • Ile kosztuje kolonoskopia w Luxmed, a ile w Medicover?

Sprawdź: Czy kolonoskopia boli? Bez znieczulenia? Opinie

Kolonoskopia – cena w poszczególnych miastach i placówkach

Cena kolonoskopii w dużej mierze uzależniona jest od miejsca, w jakim jest wykonywana. Wiadomo, że inne stawki będą miały przychodnie, które znajdują się w mniejszych miejscowościach, a inne kliniki czy całe sieci medyczne. Cena w Luxmed czy cena w Medicover kolonoskopii zazwyczaj będzie nieco wyższa, jednak w zamian za to otrzymać możemy znacznie więcej. Jednak to nie jedyna zaleta realizowania badań w Luxmed czy Medicover. Ze względu na wielkość personelu, jakim dysponują obydwie te kliniki, czas oczekiwania na kolonoskopię jest znacznie krótszy niż w przypadku niewielkich przychodni, a proces rejestracji odbywa się całkowicie online.

Zobacz: Kolonoskopia NFZ – gdzie najszybciej? Ile się czeka?

Kolonoskopia Luxmed – cena

Grupa Luxmed to jedna z popularniejszych sieci medycznych, która oferuje nie tylko konsultacje ze specjalistami czy opiekę szpitalną, ale także szeroki wachlarz badań. Luxmed dla swoich pacjentów przygotował specjalne pakiety, które pozwalają obniżyć ceny wykonywanych badań, a niejednokrotnie także wykonać je całkowicie za darmo. Jeśli jednak nie dysponujemy odpowiednim abonamentem, musimy liczyć się z kosztem badania wynoszącym około 500 zł. Warto pamiętać, że jest to cena ze znieczuleniem.

Ile kosztuje kolonoskopia ze znieczuleniem prywatnie?

Jak już wspomnieliśmy, to ile kosztuje kolonoskopia ze znieczuleniem prywatnie, uzależnione jest od miejsca, w którym badanie jest wykonywane. Decydując się jednak na przeprowadzenie badania prywatnie, istotne jest dokonanie rozeznania, co wchodzi w zakres usługi. Zarówno Medicover, jak i Luxmed, oprócz standardowej kolonoskopii ze znieczuleniem oferuje rozwiązanie znacznie bardziej innowacyjne, które dla pacjenta nie wiąże się z tak dużym dyskomfortem, a dodatkowo pozwala uzyskać szerszy obraz i wynik badania. Kolonografia, a więc badanie jelita grubego za pomocą tomografii komputerowego to świetna alternatywa dla kolonoskopii ze znieczuleniem. Cena kolonoskopii wirtualnej, zwanej też kolonografią, jest jednak znacznie wyższa i waha się od 800 do 1000 zł.

Kolonoskopia Medicover – cena

Bezpośrednim konkurentem Luxmed, jest Medicover, który w swojej ofercie również posiada zarówno możliwość wykonania badań z wykorzystaniem posiadanego abonamentu, ale także całkowicie prywatnie. Sprzęt i personel, jakim dysponuje Medicover są niewątpliwie na najwyższym poziomie, a dodatkowo każdy zabieg kolonoskopii przeprowadzany jest ze znieczuleniem, co uwzględniono. Dla samego pacjenta wizyta w związku z wykonaniem kolonoskopii nie jest przykrym doświadczeniem, a na każdym kroku odczuć można pozytywne nastawienie zarówno lekarzy, jak i całego personelu. Badanie wykonamy w Medicover w cenie około 500 zł.

Kolonoskopia cena – Poznań, Warszawa, Wrocław, Lublin, Katowice, ile to kosztuje? 

Sprawdźmy zatem, jak przedstawiają się ceny prywatnej kolonoskopii w różnych miastach w Polsce. W porównaniu weźmiemy pod uwagę cenę usługi w Luxmed, Medicover, a także przykładowej przychodni.

  • Poznań – cena kolonoskopii w prywatnych przychodniach w tym mieście oscyluje wokół 600-650 zł. Niestety, zarówno Luxmed, jak i Medicover nie oferuje w Poznaniu przeprowadzenia tego badania.
  • Warszawa – cena kolonoskopii w Luxmed wynosi 520 zł, Medicover oferuje wykonanie badania w cenie 510 zł, a w prywatnych przychodniach cena za kolonoskopię ze znieczuleniem waha się od 750 do 900 zł.
  • Wrocław – cena za badanie w grupie Luxmed to 5200 zł, w przypadku Medicover nie ma informacji na temat kolonoskopii we Wrocławiu. Jeśli zdecydujemy się na wybór innej prywatnej przychodni, cena za badanie również wynosi ok. 520 zł.
  • Lublin – cena prywatnie wykonanego badania to od 400 do 600 zł. Jeśli chodzi zaś o Luxmed i Medicover, nie oferują one badania w tym mieście. 
  • Katowice – cena kolonoskopii ze znieczuleniem wynosi od 450 do 650. Tutaj podobnie jak w Lublinie i Poznaniu, zarówno Luxmed, jak i Medicover nie posiada w ofercie możliwości przeprowadzenia kolonoskopii. 
Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE