Strona głównaDzieckoJaki termometr dla niemowlaka?

Jaki termometr dla niemowlaka?

Gorączka ani problemy zdrowotne nie omijają nawet najmłodszych. Dlatego rozsądni, świeżo upieczeni rodzice powinni mieć zawsze na podorędziu podstawowe wyposażenie w razie awaryjnych sytuacji. Jednym z niezbędnych urządzeń w domowej apteczce jest termometr dla niemowlaka. Rankingi podpowiadają, które produkty z tej kategorii sprawdzają się w praktyce najlepiej.

Na rynku dostępnych jest kilka wersji termometrów dla niemowlaków – w rankingach znajdziemy termometr do ucha dla niemowlaka lub inne modele bezdotykowych termometrów dla niemowlaków. Który z nich warto wybrać i w ogóle jak mierzyć temperaturę u niemowlaka, aby mieć pewność co do wyniku?

Jak mierzyć temperaturę u niemowlaka – wskazówki

Sposób mierzenia temperatury u niemowlaka jest głównie uzależniony od rodzaju zakupionego termometru. Istnieje kilka sprawdzonych metod na to. Rodzic może wybrać, czy mierzyć ją za pomocą elektronicznego termometru w pupie, odliczając od otrzymanego wyniku pół stopnia, pod pachą, no czole, w uchu czy w ustach. Na rynku znajdziemy bowiem całą gamę różnorodnych rozwiązań. Dzięki temu rodzice nie mają większego kłopotu ze znalezieniem najlepszego termometru dla niemowlaka. Ze względu na sporą ruchliwość malucha najtrudniej jest zmierzyć temperaturę pod pachą, zwykle też taki pomiar okazuje się być najmniej dokładny.

Termometr bezdotykowy dla niemowląt – jak się sprawdza w praktyce?

Ze względu na wygodę użycia, wielu rodziców decyduje się na termometr bezdotykowy dla niemowląt.  Termometry bezdotykowe dla niemowląt, np. termometr do ucha dla niemowlaka, wystarczy włączyć, a następnie przyłożyć do czoła lub ucha. Są też wersje, w których mierzenie temperatury należy wykonywać z odległości około 20-30 cm. Oczywiście powodzeniem cieszą się elektroniczne wersje popularnych, tradycyjnych termometrów dla niemowlaka. W rankingach są one jednak rzadziej uwzględniane ze względu na jakość wykonanego pomiaru – dziecko powinno leżeć nieruchomo podczas wykonywania pomiaru oraz czas jego trwania – wymaga spokoju i bezruchu przez około 5 minut. W sklepach znajdziemy też względną nowość, czyli termometry mierzące temperaturę w ustach. Przyjmują przyjemną i kojącą dla dziecka formę smoczka. Czas pomiaru w tym wypadku wynosi jedynie trzy minuty. Dostępne są także termometry paskowe, które przykłada się na ćwierć minuty do suchego czoła dziecka. Wysokość temperatury ma wskazywać zabarwienie paska. Wynik ten jednak trudno nazwać precyzyjnym.

Termometr dla niemowlaka – jaki warto kupić?

Wybierając termometr dla swojego malucha trzeb uwzględnić kilka jego cech. Zdecydowanie najlepszym termometrem dla niemowlaka będzie taki, którego czas pomiaru jest jak najkrótszy, a jednocześnie precyzyjny. Im dłuższy pomiar, tym dziecko robi się bardziej niespokojne. Warto też, by termometr był wodoodporny. Przydatną funkcją jest zapamiętywanie kilku wyników wstecz, a także możliwość zmierzenia temperatury nie tylko ciała, ale i otoczenia, w tym wody. Ta ostatnia funkcja znakomicie sprawdza się w przygotowywaniu codziennych posiłków na bazie wody czy mleka.

Termometr dla niemowlaka – ranking

Jeśli nie jesteś pewien, który produkt będzie najodpowiedniejszy lub który ma dobre opinie, warto skorzystać z rankingu termometrów dla niemowlaka. Na pierwszym miejscu znajdziemy wygodny, termometr bezdotykowy dla niemowląt marki Vitammy Spot. Jest w stanie zmierzyć temperaturę ciała na czole, ale również otoczenia czy wody lub mleka. Dzięki cichemu trybowi nie obudzi śpiącego w nocy dziecka. Wysokość temperatury sygnalizuje podświetlenie w trzech kolorach. Urządzenie jest w stanie zapamiętać aż dziewięć ostatnich wyników. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się termometr Hetaida HTD 8813. Jego największym atutem jest dwusekundowy pomiar. Urządzenie mierzy także temperaturę otoczenia oraz cieczy. Trzecie miejsce zajmuje Berrcom JXB-178, któremu pomiar zajmuje jedynie jedną sekundę. Jest banalnie prosty w użyciu, a dodatkowym jego atutem jest zapamiętywanie aż 32 ostatnich pomiarów.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE