Strona głównaDietaMullermilch - opinie i informacje

Mullermilch – opinie i informacje

Mullermilch jest napojem mlecznym dostępnym w praktycznie każdym sklepie handlowym w Polsce. Szturmem wdarł się na rynek i jest bardzo często wybieranym napojem mlecznym. Powstał dzięki inwencji firmy Molkerei Alois Muller GmbH & Co. Kg. Pochodzi z Niemiec co można zauważyć po samej nazwie produktu. Występuje on w różnorodnych wersjach, których wraz z upływem czasu powstaje coraz więcej. Jest bardzo ceniony w społeczeństwie i lubiany przez dzieci.

Mullermilch – opinie dotyczące smaku i ceny 

Najmłodsze osoby bardzo chwalą sobie różne wersje smakowe napoju Mullermilch. Opinie wśród dorosłych są już bardziej podzielone. Najwięcej z dorosłych martwi się o podaż cukrów do organizmu swoich dzieci. Bowiem Mullermilch posiada w sobie sporą ilość cukrów, które przykładowo w wersji bananowej dochodzą, aż do 43 gram! To niespełna 9 łyżeczek cukru na butelkę. Jednak od czasu do czasu warto pozwolić sobie na odrobinę odstępstw od diety i skosztować czegoś mocniej słodzonego.

Jeżeli chodzi o cenę Mullermilcha to najczęściej występuje on w przedziale cenowym od 3 do 4 złotych za sztukę. W porcji znajduje się 400 gram napoju mlecznego różnego smaku. Czy to dużo? Pewnie to zależy od oczekiwań, które w przypadku tego niemieckiego produktu są dość spore. 

Smaki Mullermilch

Mullermilch – skład 

Mullermilch oprócz wcześniej wspomnianej całkiem sporej ilości cukru posiada również kilka prozdrowotnych składników, które są konieczne w zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Są nimi:

  • Witaminy z grupy B; witamina B1, B2, B6, które wykorzystywane są w zapewnieniu poprawnej kondycji układu nerwowego. Dodatkowo biorą udział w produkcji erytrocytów (czerwonych krwinek) jednocześnie poprawiając jakość skóry. 
  • Witaminy E; mają za zadanie głównie właściwości antyoksydacyjne chroniąc najmniejsze komórki organizmu przed mikro zniszczeniami, które powodują wolne rodniki
  • Wapń; jego zadaniem w organizmie człowieka jest zapewnienie funkcji budulcowej. Znajduje się w strukturze kości i zębów dzięki czemu poprawia ich odporność, twardość i trwałość. Pierwiastek bardzo ważny podczas wzrostu i rozwoju dzieci, kiedy kości cały czas zwiększają swoją długość i masę. Jest również pierwiastkiem, regulującym kaskadową reakcję krzepnięcia krwi.

Mullermilch – dostępne smaki 

Mullermilch dostępny jest w wielu kompozycjach smakowych spośród, których z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • smak bananowy, 
  • smak truskawkowy,
  • Smak waniliowy, 
  • smak czekoladowy,
  • smak pistacjowy.

Oprócz tych stale obecnych smaków co jakiś czas wypuszczane są ciekawe edycje limitowane na, które poluje wiele fanów tego mlecznego napoju. Przykładem może być smak ciasteczkowy bądź smak białych, czekoladowych orzechów makadamia. 

Mullermilch proteinowy – opinie 

Jedną z wyjątkowych wersji stał się Mullermilch proteinowy. Opinie panujące w sieci internetowej dotyczące tej wersji Mullermilcha są bardzo dobre. Nic dziwnego! W dzisiejszych czasach zdecydowanie podnosi się świadomośc ludzi na temat jakości dostarczanych posiłków i jogurty/napoje z podwyższoną podażą białka są bardzo cenione.  Występuje on w smakach czekolady z bananem oraz klasycznej wanilii.

W jednej butelce znajduje się, aż 26 gramów białka! Dzięki temu mullermilch proteinowy stał się treściwym produktem, który bardzo upodobały sobie osoby będące aktywne fizycznie i cały czas liczące kalorie. Mullermilch proteinowy stanowi dla nich alternatywne źródło białka, którego poszukują na każdym kroku. 

Mullermilch proteinowy – opinie smakowe 

Wiele osób, które choć raz próbowały mullermilcha klasycznego i proteinowego jednoznacznie stwierdza, że ten drugi jest o wiele mniej słodki. Mimo wszystko dla wielu, zwłaszcza starszych osób ta cecha jest zdecydowanym atutem.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE