Strona głównaOpiniePuder płynny z anestezyną - opinie, cena

Puder płynny z anestezyną – opinie, cena

Problemy pojawiające się na skórze, czyli wypryski, ropne krosty, tłusta cera to przede wszystkim pierwsze objawy trądziku, który najczęściej pojawia się u młodych ludzi. Konsekwencją nieleczenia tego objawu czy też prowadzenie nieodpowiedniej higieny skóry przyczyniają się do powstawania blizn, rozszerzania się porów czy też przebarwień skóry, w następstwie mogą one pozostać na twarzy przez długi okres czy też na całe życie. Kuracja lecznicza trądziku głównie polega na tym, aby prawidłowo pielęgnować skórę poprzez systematyczne oczyszczanie, złuszczanie czy też nawilżanie skóry odpowiednimi płynnymi preparatami przeciwbakteryjnymi na trądzik.

Poza takimi preparatami istnieją również na rynku różne maści, kremy, żele punktowe oraz puder płynny z anestezyną, które przyczyniają się do wzmocnienia zachodzących procesów regeneracyjnych skóry, które w rezultacie pomagają zapobiec powstawaniu się nowych trądzików. W dzisiejszym wpisie omówimy dokładnie, czym jest puder płynny z anestezyną na ospę i na trądzik, sprawdzimy, jakie dokładnie znajdują się opinie o tym preparacie w sieci i jaka jest jego cena w aptece.

Puder płynny z anestezyną – opinie, jaka cena?

W takim razie czym tak właściwie jest puder płynny z anestezyną i jakie można znaleźć opinie lekarzy o tym preparacie? Puder płynny z anestezyną stosuje się głównie miejscowo, w momencie kiedy pojawiają się stany zapalne na skórze, tym bardziej kiedy tym objawom towarzyszy uporczywe swędzenie. Ten preparat w postaci pudru niweluje objawy trądziku, półpaśca czy ospę wietrzną, dlatego jest dość popularnym środkiem i zyskuje pozytywne opinie w sieci. To, co charakteryzuje ten środek, to przede wszystkim jego działanie wysuszające i przeciwświądowe.

Puder płynny z anestezyną to inaczej zwana benzokaina, która posiada organiczne związki chemiczne, które przyczyniają się do znieczulania miejscowego. Większość takich preparatów dostępnych na rynku, poza benzokainą, posiada w swoim składzie również tlenek cynku i mentol. Dzięki tym składnikom puder płynny z anestezyną można stosować również w przypadku gdy doszło do ukąszeń owadów, dzięki uniwersalności tego preparatu lekarze polecają puder i wystawiają pozytywne opinie. Puder płynny z anestezyną jest powszechnie dostępny w każdej aptece bez recepty. Jego cena przeważnie waha się w okolicach dziesięciu złotych za opakowanie 100 g (tubka). Cena może różnić się w zależności od punktu sprzedaży i pojemność opakowania.

W aptekach poza pudrem płynnym z anestezyną można również znaleźć zwykły puder wysuszający, który stosuje się głównie miejscowo na skórę. Tak jak wskazuje nazwa, preparat ma za zadanie wysuszać stan zapalny.

Puder płynny z anestezyną na ospę

Puder płynny z anestezyną jest stosowany również na ospę wietrzną. Choroba ta najczęściej pojawia się u dzieci, zdarzają się również wyjątki, w których osoby dorosłe również chorują na ospę wietrzną. U osób dorosłych ospa ma przebieg bardziej dotkliwy i pojawia się więcej komplikacji z przechodzeniem tej choroby. W walce z ospą warto skorzystać z pudru płynnego z anestezyną, która jest używana na wysypkę. Puder płynny z anestezyną nie tylko pomaga zniwelować pojawiającą się wysypkę w trakcie ospy, ale również działa osłaniająco i znieczulającą, dzięki zawartym w składzie benzokainie. W sieci na sprawdzonych portalach zdrowotnych, zdecydowana większość lekarzy wystawia pozytywne opinie o tym preparacie, oczywiście znaleźć można również negatywne opinie, które opisują to, że preparat nie działa i nie przynoszą pożądanych efektów. 

Oczywiście należy pamiętać o tym, że jeżeli zdecydujesz się na puder płynny z anestezyną na ospę, powinno się najpierw skonsultować z lekarzem. W przypadku gdy u dzieci pojawią się objawy tej choroby, powinno się zgłosić w tym przypadku do pediatry. Główne objawy ospy to pojawiająca się wysoka gorączka i zauważalne zmiany zachodzące na skórze, które w rezultacie przekształcają się w pęcherze, które zawierają surowiczny płyn.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE