Strona głównaDietaNutella white - gdzie kupić?

Nutella white – gdzie kupić?

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać kremu o nazwie Nutella. To włoski produkt, który zawojował praktycznie cały świat. Jest pysznym dodatkiem do kanapek, ale również naleśników, lodów, gofrów itp… Jakiś czas temu na rynek dostały się zdjęcia specjalnej wersji kremu – Nutella white. Gdzie kupić Nutellę white i czym tak naprawdę jest?

Nutella white – czym różni się od tradycyjnej wersji?

Nutella ogólnie wywołuje bardzo pozytywne wspomnienia z dzieciństwa. Była marzeniem wielu dzieci, które cierpliwie czekały na odrobinę słodkiej przyjemności. Wielu z nich nawet podkradało ją wprost z słoika! W ostatnich latach nadeszły plotki mówiące, że tradycyjna i niezmienna Nutella pochodząca od producenta Ferrero zmieniła nieco swoją koncepcję i wydała nową wersję – Nutellę white.

Nutella white to biały krem, do którego zamiast tradycyjnej ciemnej czekolady dodano czekoladę białą. Brzmi to bardzo zachęcająco i smacznie. W sieci internetowej, aż roi się od przepisów na temat wykonania domowej Nutelli White. Gdzie kupić ją stacjonarnie w oryginalnej wersji? 

Biała Nutella – gdzie kupić?

Po poszukiwaniach Nutelli white we wszystkich, nawet najbardziej ekskluzywnych sklepach stacjonarnych wiele osób poniosło porażkę i nie znalazło swojej białej Nutelli. Gdzie kupić białą Nutelle? W sieci internetowej przecież znajdują się zdjęcia tego produktu… Być może zakup dostępny jest u producenta przez internet? Wiele osób właśnie tak sprowadza swoje wymarzone produkty, które nie są dostępne w ich kraju. W sklepach znajduje się spora ilość białych kremów, lecz żaden z nich nie jest tak wyrazisty w smaku jak Nutella.

Biała Nutella – gdzie kupić prawdziwą wersję w sklepie internetowym?

Sklepy internetowe zaczęły być bardzo skrupulatnie przeszukiwane przez łowców Nutelli White. Niestety dalej bez skutku – nikt nie mógł zdobyć opisywanego produktu.

Po głębszych poszukiwaniach na temat Nutelli white można natknąć się na post z Instagrama. Okazało się, że niestety włoska firma Ferrero nie stworzyła tego oryginalnego kremu, a stał on się wytworem ludzkiej, kuchennej inwencji twórczej.

Wykonanie białej Nutelli w domu

Biała Nutella obecna na niektórych zdjęciach w sieci internetowej okazała się być domowym wyrobem przełożonym do słoika po Nutelli. Jednak nie odbiera to jej niesamowitego smaku, który tak naprawdę każdy może sobie dostarczyć! Wystarczy odrobina pracy i dobry przepis a każdy będzie mógł stworzyć swoją własną, autorską białą Nutelle. Jak to zrobić?

Biała Nutella – przepis

W przygotowaniu Nutelli white będzie trzeba wyposażyć się w białą czekoladę, masło i mleko skondensowane. W przypadku chęci wykonania 500g produktu należy zakupić 300g białej czekolady, 160g masła i puszkę mleka skondensowanego. W przypadku chęci wykonania większej bądź mniejszej ilości swojej Nutelli white wystarczy składniki przeliczyć z prostych proporcji.

Białą czekoladę umieszcza się w małym garnku i delikatnie podgrzewa na swojej płycie indukcyjnej/kuchence gazowej. Należy pamiętać o ciągłym mieszaniu, aby biała czekolada się nie przypaliła. Po roztopieniu całej czekolady należy dodać do niej określoną ilość masła i mocno mieszać, aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny bez grudek. Kolejnym krokiem jest dodanie mleka skondensowanego. I tutaj podobnie – intensywne mieszanie i uzyskanie jednolitej konsystencji jest bardzo ważne. Po tym wystarczy już tylko przelać całość do słoiczka i schłodzić. 

Podsumowanie 

Nutella white, mimo że nie jest dostępna do zakupu w sklepach nie jest nieosiągalna. Wystarczy jedynie trochę wysiłku, a krem o smaku białej czekolady może wylądować jako dodatek do słodkiego śniadania bądź deseru. 

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE