Strona głównaDietaJogurty bez cukru - jakie wybrać?

Jogurty bez cukru – jakie wybrać?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób patrzy na skład wybieranych produktów. Jedną z przekąsek bardzo często stosowanych jako pozornie zdrowe drugie śniadanie jest jogurt. Jednak nie każdy jogurt jest zdrowy. Wiele z nich posiada sporo tłuszczów i cukrów, przez co w codziennym stosowaniu przez długi czas mogą być nawet szkodliwe. Aby wybrać zdrowy produkt, który nie obciąży kalorycznością organizmu warto zdecydować się na wybór jogurtów bez cukru. Na półkach sklepowych można znaleźć tradycyjne jogurty bez cukru, ale również ich wygodniejszą wersję – jogurty pitne bez cukru. 

Jogurty pitne bez cukru – charakterystyka 

Jogurty w takiej formie są bardzo cenione. Wystarczy tylko wrzucić go do torby/plecaka i wyciągnąć w dowolnym momencie w ciągu dnia, w którym poczujemy się głodni. Wystarczy odkręcić butelkę ,,opróżnić” całe wnętrze bądź wypić część, zakręcić butelkę i resztę zostawić sobie na później – bez żadnych łyżeczek!

Do przykładowych jogurtów pitnych bez cukru obecnych na półkach sklepowych i polecanych przez diabetologów można znaleźć:

-JogurtBio od Bakoma – stworzone w zgodzie z naturą jogurty pitne Bio składają się w dużej mierze z mleka pasteryzowanego. W swoim składzie zawierają sporo bakterii jogurtowych takich jak Bifidobacterium oraz L. casei. 

-Day up – bardzo ciekawa przekąska dostępna w wygodnej formie mini-torebki z ustnikiem. Nie ma żadnego problemu aby wrzucić ją do torby na wycieczkę, do szkoły czy do pracy. Posiada bardzo dużo owoców w formie musu z dodatkiem płatków quinoa – oczywiście bez dodatków cukrów i substancji sztucznie słodzących. 

Jogobella bez cukru 

Jogobella bez cukru jest jogurtem, który pozwalającym na rozkoszowanie się przepysznym smakiem tradycyjnej jogobelli, ale bez dodatku cukru! Jogobella bez cukru jest bardzo często wybierana przez osoby będące cukrzykami, które muszą bardzo uważnie analizować dostarczany poziom cukrów do swojego ciała. To wszystko wraz z gwarancją tradycyjnych kawałków owoców zatopionych w jogurtowej masie!

Jogurty bez cukru – Biedronka

Biedronka jest jednym z najpopularniejszych sklepów handlowych w Polsce. Nic dziwnego, że wiele osób właśnie tam szuka ciekawych produktów, które mogłyby spowodować urozmaicenie ich codziennej diety. Przykładem są omawiane jogurty bez cukru. Biedronka zadbała o dostępność właśnie takich produktów w swojej ofercie oferując wysokiej jakości jogurty pitne FruVita.

Stworzone są w przewadze z jogurtu naturalnego i posiadają sporo prozdrowotnych dla organizmu bakterii. Dla podkreślenia smaku jogurty FruVita posiadają dodatki owoców. Lekko gęstą konsystencję gwarantuje obecność płatków jaglanych i owsianych. 

Ciekawym jogurtem pitnym tej samej marki, na który warto zwrócić uwagę jest jogurt proteinowy FruVita. Gwarantuje on szybkie dostarczenie porcji białka – ok 18 gram w przeciągu krótkiej chwili! Dlatego stał się bardzo lubianym produktem wykorzystywanym przez osoby aktywne fizycznie i dbających o jakość swojej diety. 

Podsumowując; Jogurty bez cukru – Biedronka jest miejscem, w którym bez problemu znajdziesz takie produkty.

Jogurty naturalne bez cukru

Jogurty naturalne bez cukru są również bardzo często poszukiwane przez osoby, które chronią się przed zbyt dużą ilością tego składnika w swojej diecie. Jogurty naturalne bez cukru mogą być bardzo uniwersalne i stanowić element praktycznie każdego posiłku.

Z powodzeniem są wykorzystywane wraz z płatkami musli/owsianymi podczas śniadań. Mogą być również składnikiem wielu fit-sosów, które poprawiają smak potraw. Przykładem może być choćby popularny sos czosnkowy, który w tradycyjnej wersji posiada bardzo dużo kalorii. Wraz z jogurtem naturalnym bez cukru można w łatwy i szybki sposób stworzyć zdrowy sos czosnkowy podkreślający smak wielu dań. Przykładowym jogurtem naturalnym bez cukru jest jogurt firmy Bakoma.

Jogurty dla niemowląt bez cukru 

Niemowlęta muszą być bardzo delikatnie traktowane. W dzisiejszych czasach już od najmłodszych lat mogłyby być faszerowane chemią i niskiej jakości składnikami. Wiele matek próbuje chronić swoje pociechy przed takim obrotem spraw – i bardzo dobrze! Dziecko powinno przyzwyczaić się do środowiska i rozwijać się w jak najbardziej naturalny sposób. Dlatego jogurty dla niemowląt bez cukru są bardzo dobrą przekąską dla dzieci. 

Jogurty dla niemowląt bez cukru najpewniej wykonać samodzielnie w domu. W sieci internetowej znajduje się wiele przepisów – jest do gwarancja składu i jakości jogurtu, którą warto zapewnić każdemu niemowlakowi. 

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE