Strona głównaDietaMango afrykańskie - właściwości, dawkowanie, opinie

Mango afrykańskie – właściwości, dawkowanie, opinie

Afrykańskie mango to egzotyczny owoc, który jest bogaty w wiele wartości odżywczych. Aktualnie owoce ten ma szerokie zastosowanie zarówno w medycynie jak i dietetyce. Najczęściej afrykańskie mango jest wykorzystywane podczas produkcji suplementów diety. Jego właściwości charakteryzują się tym, że hamuje łaknienie i wzmacnia przemianę metabolizmu. W takim razie czym dokładnie jest ten owoc, jakie można znaleźć na forum opinie na jego temat, jak prawidłowo stosować i jakie przynosi efekty, w dalszej części wpisu odpowiemy na te pytania.

Mango afrykańskie – opinie, forum, dawkowanie

W takim razie czym jest afrykańskie mango i jak wygląda dawkowanie tego suplementu diety? Afrykańskie mango to owoc wywodzący się z gatunku Irvingia. Owoc ten rośnie tylko na terenach położonych w Afryce wschodniej, występuje on w takich krajach jak Kongo, Nigeria czy Uganda. Dla osadników tamtejszych regionów afrykańskie mango stanowi główne źródło pożywienia, w Europie owoc ten wykorzystuje się głównie w branży farmaceutycznej do produkcji suplementów diety. Afrykańskie mango zyskało sporą popularność i pozytywne opinie dzięki temu, że ma właściwości dobroczynne dla zdrowia. Dotychczas przeprowadzono wiele badań, które wykazały, że afrykańskie mango efektywnie wpływa na odchudzanie. Wyniki takich badań są ogólnodostępne i można je znaleźć na dość popularnym forum lekarskim.

To, co charakteryzuje ten owoc to jego wysoka zawartość błonnika i białka, dodatkowo przyspiesza procesy trawienne, dlatego zyskuje pozytywne opinie wśród sportowców. Miąższ z mango afrykańskiego, ze względu na jego skład, jest niezwykle sycący i hamuje łaknienie. Na forum znaleźć można wiele opinii, który mówią o tym, że owoc ten jest bardzo smaczny i wysokoenergetyczny. Niektórzy użytkownicy opisują, że stosują go do wielu sałatek i dań. Kolejną zaletą mango jest to, że niweluje nadmiar wody w organizmie i wykazuje właściwości detoksykacyjne.

Ciekawostką odnośnie afrykańskiego mango jest to, że badacze na Uniwersytecie w Kamerunie, przeprowadzili kilkakrotnie badania odnośnie wpływu mango na organizm. Badania wykazały, że afrykańskie mango przyczynia się do obniżenia cholesterolu i jest odpowiedzialny za zmiany hormonalne.

Mango afrykańskie – jak stosować?

Jak prawidłowo stosować afrykańskie mango? Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, owoc ten rośnie w Afryce wschodniej, dodatkowo nie znajdziesz go w lokalnych sklepach w postaci świeżego owocu. Nasiona afrykańskiego mango wykazują właściwości odchudzające, dlatego są wykorzystywane do produkcji masła roślinnego. W Polsce najczęściej owoc ten jest dostępny w postaci ekstraktu z nasion, czyli suplement diety w tabletkach. W takim razie jak stosować afrykańskie mango? Na ulotce dołączonej do opakowania znajdują się informacje o dokładnym dawkowaniu. Jeżeli zależy nam na jak najlepszym działaniu tego preparatu, należy go stosować dwa razy dziennie po jednej tabletce. Oczywiście pamiętaj o tym, żeby łączyć go z odpowiednio zbilansowaną dietą, najlepiej o obniżonej kaloryczności, w ten sposób uzyskasz wymarzoną sylwetkę.

Przed stosowaniem afrykańskiego mango, należy skonsultować się z lekarzem, który stwierdzi czy występują jakieś przeciwwskazania związane z przyjmowaniem tego preparatu, dodatkowo wykona odpowiednią diagnozę i wyda opinie.

Mango afrykańskie – właściwości, jakie efekty uboczne?

Tak jak w przypadku każdego innego suplementu diety, należy zapoznać się z ulotką, i stosować według zaleceń producenta czy lekarza. Czy po stosowaniu afrykańskiego mango mogą wystąpić efekty uboczne? W tym przypadku ze względu na dużą zawartość błonnika w mango i nieodpowiednie dawkowanie, może pojawić się efekt uboczny w postaci upośledzenia wchłaniania składników odżywczych, w rezultacie może pojawić się silna biegunka. Owoc te zawiera 9 g błonnika na 100 g produktu, błonnik to taki składnik, który przyczynia się do oczyszczania jelita. W ten sposób po usunięciu zalegających toksyn w organizmie, usprawnia się procesy metaboliczne. Pamiętaj o tym, że jeżeli nie ma się pewności odnośnie przyjmowania takich suplementów diety, warto w tym przypadku zasięgnąć opinii lekarza specjalisty.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE