Strona głównaDietaCatering dietetyczny w Warszawie dla studenta – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Catering dietetyczny w Warszawie dla studenta – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Studiujesz, Twój grafik jest przepełniony zajęciami i brakuje Ci czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków? Jednym z rozwiązań, na jakie możesz się zdecydować, jest catering dietetyczny. Na czym polega taki sposób odżywiania? Czy sprawdzi się w Twoim przypadku? Odpowiadamy!

Czym jest catering dietetyczny?

Catering pudełkowy to usługa, która polega na dostarczaniu do domu, biura bądź innego miejsca wskazanego przez zamawiającego potraw. Dania są dostosowane do klienta: jego zapotrzebowania kalorycznego, upodobań żywieniowych oraz ewentualnych ograniczeń pokarmowych. Catering pudełkowy jest efektem pracy kucharzy przygotowujących posiłki, dietetyków układających jadłospisy i dostawców transportujących jedzenie. Z roku na rok rozwiązanie to zyskuje na popularności – decyduje się na nie coraz więcej klientów, między innymi osoby zapracowane i zmagające się z problemami zdrowotnymi.

Jaki catering wybrać? Na co zwrócić uwagę, składając zamówienie?

Zastanawiasz się nad zamówieniem diety pudełkowej? Zanim zdecydujesz się na usługi danej firmy, sprawdź ofertę kilku cateringów dostarczających posiłki w Twojej okolicy. Zwróć uwagę nie tylko na koszt takiej usługi, ale również na proponowane plany dietetyczne i dodatkowe opcje, takie jak możliwość zmiany godziny dostarczenia zamówienia. Upewnij się także, że jest możliwość skonsultowania się z dietetykiem – najlepiej bezpłatnie. Taką opcję oferuje między innymi catering dietetyczny w Warszawie od wygodnadieta.pl.

Catering dietetyczny Warszawa — różne warianty diet do wyboru

Warszawskie firmy cateringowe proponują swoim klientom wiele rodzajów diet pudełkowych. Możesz zdecydować się na klasyczny jadłospis odchudzający, który pomoże Ci zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale także wiele innych rozwiązań, np. menu ketogeniczne – odpowiednie dla osób, które chcą ograniczyć spożywanie węglowodanów. Interesują Cię diety eliminacyjne? Menu wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe czy bez nabiału też jest w ofercie.

Najlepsze diety pudełkowe dla studentów

Jesteś studentem i nie wiesz, która z diet pudełkowych sprawdzi się u Ciebie? Wybierając firmę cateringową, kieruj się wymienionymi przez nas wyżej zasadami: sprawdź warunki dostawy pudełek z jedzeniem, cenę usługi i warianty menu. Jadłospis dopasuj do Twoich potrzeb. Zdecyduj się na opcję o optymalnej dla Ciebie kaloryczności – może Ci w tym pomóc rozmowa z dietetykiem lub kalkulator kalorii. Sprawdź też przykładowe menu i zweryfikuj, czy zawiera składniki, które lubisz.

Catering dietetyczny z dostawą do domu czy na uczelnię?

Jak już pisaliśmy wyżej, podczas wyboru cateringu dietetycznego istotna jest kwestia dostawy pudełek z jedzeniem. Większość firm wlicza koszt transportu posiłków do ceny zamówienia – zanim wykupisz dietę, sprawdź informacje na ten temat. Zastanów się także, gdzie mają być dostarczane potrawy: czy wygodniej będzie Ci je odbierać na uczelni, czy może w domu? Co ważne, dobra firma cateringowa powinna umożliwić zmianę adresu dostawy pudełek – musisz jednak pamiętać, by wystarczająco wcześnie o tym poinformować.

Zalety diety pudełkowej 

Dieta pudełkowa to oszczędność czasu: dzięki niej nie będziesz spędzać wielu godzin w kuchni, gotując posiłki na cały dzień. Jeśli jesteś studentem, rozwiązanie to docenisz również za ograniczenie częstotliwości robienia zakupów spożywczych. Korzystając z cateringu pudełkowego, nie musisz też samodzielnie planować jadłospisu i liczyć kalorii. Czas, który zyskasz, będziesz mógł poświęcić na naukę, spotkania ze znajomymi lub hobby!

Artykuł sponsorowany.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE