Strona głównaDzieckoJaki nawilżacz powietrza dla dziecka?

Jaki nawilżacz powietrza dla dziecka?

Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić nawilżacz powietrza dla dziecka. Szczególnie osoby mieszkające w blokach znają problemy związane ze zbyt suchym powietrzem. W sezonie grzewczym trudno uniknąć tego problemu w blokach z płyty. Jaki nawilżacz powietrza najlepiej się sprawdzi? Jakie są opinie na forum o nawilżaczach powietrza dla dzieci?

Czy warto posiadać nawilżacz powietrza dla dziecka?

Jakie są konsekwencje zdrowotne zbyt suchego powietrza w domu? Konsekwencje zbyt suchego powietrza szczególnie odczuwają dzieci. Suche powietrze może być odpowiedzialne za częstą zapadalność na infekcje dróg oddechowych, przewlekły katar i zakażenie gardła. Dziecko często oddycha w nocy przez usta. Suche powietrze wysusza śluzówkę nosa i gardła. Może także odpowiadać za podrażnienia i reakcje alergiczne skóry. Optymalna temperatura powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych to ok. 20 stopni. Jeśli jest zbyt zimno lub zbyt gorąco, organizm reaguje niewłaściwie, między innymi na znajdujące się w powietrzu zarazki. W związku z tym częściej dochodzi do infekcji. Oprócz kontrolowania temperatury konieczna jest także kontrola wilgotności powietrza. Prawidłowa wilgotność to pomiędzy 40 a 60 procent. Wilgotność powietrza mierzy się za pomocą higrometru. Jeżeli wilgotność jest za niska, warto zastanowić się nad zakupem nawilżacza powietrza. Według wielu opinii na forum dla rodziców, nawilżacze dla dzieci świetnie się spisują, a dzieci rzadziej zapadają na infekcje dróg oddechowych. Jaki zatem nawilżacz jest wart polecenia?

Jaki nawilżacz powietrza – opinie na forum

Problem zbyt suchego powietrza w mieszkaniach można rozwiązać, kupując nawilżacz powietrza. Dla dzieci suche powietrze jest szczególnie szkodliwe. Dlatego należy kontrolować wilgotność powietrza w mieszkaniu. Jakie rodzaje nawilżaczy są dostępne w sprzedaży? Najbardziej popularne są trzy rodzaje nawilżaczy powietrza. Które z nich według opinii rodziców będą najlepsze dla dzieci?

Pierwszy typ to nawilżacze parowe. Nawilżacze parowe działają na prostej zasadzie – podgrzewają wodę i w ten sposób wytwarzają gorącą parę. Nawilżacze parowe są zalecane dla dzieci, które mają problemy z górnymi drogami oddechowymi. Niektóre z nich posiadają dodatkowe funkcje, umożliwiają także rozpylanie aromatycznych, wonnych olejków. Nawilżacze te powinny być ustawione w ten sposób, aby nie miały do nich dostępu dzieci oraz zwierzęta domowe. Użytkownicy na forum wskazują na dużą skuteczność tego typu nawilżaczy. 

Drugi typ, nawilżacze ultradźwiękowe, wykorzystują właściwości ultradźwięków do rozbijania wody na malutkie cząsteczki, które w postaci lekkiej mgiełki rozpraszane są na zewnątrz urządzenia. Zaletami tego typu nawilżaczy jest energooszczędność oraz cicha praca.

Kolejny typ to nawilżacze ewaporacyjne, czyli mechaniczne, które za pomocą wiatraka wymuszają ruch powietrza przez specjalne filtry, a następnie generują parę.  Według opinii ekspertów oraz gości na forum, są to najbardziej ekologiczne i polecane dla dzieci nawilżacze.

Jak wybrać nawilżacz powietrza dla dzieci – ranking

Wybór nawilżacza jest uzależniony od potrzeb kupującego oraz od funkcji, jakie posiada dany nawilżacz. Ranking nawilżaczy dla dzieci może pomóc w dokonaniu wyboru. Wśród polecanych nawilżaczy parowych wskazać można nawilżacz powietrza Esperanza COOL VAPOR EHA005, nawilżacz powietrza Boneco S450 oraz nawilżacz powietrza Blaupunkt AHS901, który posiada dodatkowo opcję jonizacji i lampę uv.

Wśród nawilżaczy ultradźwiękowych polecane na forum użytkowników są na przykład modele RAVEN EN003, Innogio GIO-190 oraz Stadler Form Anton. Modele te różnią się między innymi mocą i pojemnością zbiornika na wodę oraz wyposażeniem dodatkowym.

Jaki nawilżacz ewaporacyjny dla dziecka wybrać? Modeli na rynku jest wiele, a wybór zależy od oczekiwań kupujących. Wymienić można nawilżacz Philips HU2718/10, Stadler Form Oskar Little, czy Venta LW45 Comfort Plus. Wszystkie te modele posiadają liczne pozytywne opinie na forum i są polecane przez użytkowników, jako odpowiednie dla mieszkań z małymi dziećmi.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE