Strona głównaDzieckoJaka wanienka dla niemowlaka?

Jaka wanienka dla niemowlaka?

Wybór odpowiedniej wanienki dla niemowlaka to niełatwe zadanie. Kąpanie niemowlęcia to czynność wykonywana codziennie, ważne jest zatem, aby odbywała się w bezpieczny i wygodny sposób. Znaczenie ma zarówno bezpieczeństwo i wygoda dziecka, jak i komfort rodziców. Wanienkę wybieramy przed narodzeniem dziecka, w  momencie gdy kompletujemy wyprawkę. Gdy dziecko wróci z mamą ze szpitala, wanienka już powinna być gotowa do użycia, ponieważ będzie potrzebna od pierwszego dnia. Jak wybrać odpowiednią wannę dla niemowlaka? Czy warto kierować się opiniami o wanienkach dla niemowlaka?

Wybór odpowiedniej wanienki dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę?

Jaka wanienka dla niemowlaka najlepiej spełni swoje zadanie? Producenci oferują wiele rodzajów wanienek. Różnią się one kształtem, rozmiarem, rodzajem materiałów, z których są wykonane oraz funkcjonalnością. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić funkcje, jakie oferuje wybrana wanienka dla niemowlaka, opinie o niej oraz porównać ceny. Czym kierować się przy wyborze wanny dla niemowlaka? Jednym z istotnych aspektów są warunki lokalowe. Wielkość naszego mieszkania oraz łazienki ma istotne znaczenie. W sprzedaży dostępne są wanienki duże, o długości ok. 1 metra. Nie w każdej łazience uda się zmieścić tak dużą wanienkę do kąpieli. Z drugiej strony większa wanienka wystarczy na dłużej. Dziecko będzie mogło się w niej bawić i wygodnie kąpać, nawet gdy podrośnie. Zabawy z dzieckiem w wannie są bardzo dobrym sposobem na zbudowanie więzi z naszą pociechą. Komfortowa zabawa uspokaja dziecko przed snem. Jeśli mamy małe mieszkanie, warto zdecydować się na małą wanienkę, ponieważ duża może się nie zmieścić. Taka mała wanienka dla niemowlaka posłuży około pół roku. Gdy dziecko podrośnie, będzie mogło się kąpać w domowej wannie. Zatem jaka wanienka dla niemowlaka? Opinie rodziców najczęściej uzależnione są od wygody użycia. Warto zatem przyjrzeć się dodatkowym funkcjonalnościom, oferowanym przez producentów.

Jaka wanienka dla niemowlaka sprawdzi się najlepiej?

Rozmiar wanienki dla niemowlaka to nie jedyne kryterium wyboru. Nie bez znaczenia jest kształt wanny dla niemowlaka, łatwość przeniesienia jej w inne miejsce, a co za tym idzie jej waga. Wanienki wykonane są z różnych materiałów. Najczęściej wybierane są wanienki plastikowe, dużo mniej wanienki ze stali emaliowanej. Przed zakupem warto sprawdzić, czy wanienka posiada wszystkie wymagane atesty, aby dziecko było bezpieczne. Równie ważne są dodatkowe funkcje wanienki. Niektóre wanienki posiadają korek odpływowy, który pomaga wylać z nich wodę. Bardzo przydatne, według opinii rodziców, są wanienki dla niemowląt z termometrem, który na bieżąco pokazuje temperaturę wody. Czym jeszcze wyróżniają się wanny dla niemowląt? Oczywiście w ofercie producentów znaleźć możemy bogaty wybór kolorów oraz wzorów, co nie ułatwia podjęcia decyzji o zakupie. Możemy dobrać wannę kolorystycznie do mieszkania i łazienki, a także dla osób o tradycyjnych poglądach, do płci dziecka. Wanienki zawierają często w zestawie komplet zabawek do kąpieli oraz matę i podkładkę do kąpieli, które szczególnie przydają się podczas kąpania młodszych maluchów. Jakie jeszcze elementy wyposażenia są warte uwagi?

Pomysły na wanny dla niemowlaka

Kąpiel to czynność powtarzana codziennie. Niezwykle ważna zatem jest wygoda korzystania z wanny dla niemowlaka. Niektóre wanienki wyposażone są w specjalne stojaki, na których umieszcza się wannę. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ wanna jest umieszczona wysoko i rodzic może kąpać dziecko w wygodnej pozycji. Stojak można złożyć, wtedy nie zajmuje on dużo miejsca. Niektóre wanienki dla niemowlaków można zamontować na dużej wannie w łazience. Wystarczy do tego odpowiednia nakładka na dużą wannę. To szczególnie przydatne rozwiązanie w małych mieszkaniach. Tak montowane wanienki dla niemowląt cieszą się dobrymi opiniami użytkowników. Dużą popularnością cieszą się także wanienki turystyczne. Takie kompaktowe wanienki, które można szybko nadmuchać idealnie sprawdzają się podczas wakacyjnych wyjazdów i nie tylko.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE