Strona głównaDietaDieta dr Budwig - opinie

Dieta dr Budwig – opinie

Szukając odpowiedniej diety, która mogłaby Ci pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów, możliwe, że natknąłeś się na różne diety. My jednak zajmiemy się przedstawieniem Ci opinii na temat diety dr Budwig. Może nie jest ona aż tak popularna, jak np. słynna dieta Dukana, ale również ma swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Dr. Johanna Budwig pochodzi z Niemiec i z wykształcenia jest biochemiczką. Kobieta w latach 50. zaczęła wraz z zespołem opracowywać metody żywienia, które hamują rozwój nowotworów. Doszła do istotnych wniosków naukowych, które mówiły, że niedobór kwasów omega-3 ma bardzo duże znaczenie w rozwoju nowotworów, a przede wszystkim w ich powstawaniu. Odkrycie, jakiego dokonała, niestety nie zyskało wielu fanów środowiska farmaceutycznego. Można wręcz powiedzieć, że dr Budwig była w ogniu krytyki. Kobieta w swojej pracy na pierwszym miejscu stawia dobro pacjenta, skupiając się przede wszystkim na przyczynach danej choroby, a nie leczeniu już powstałych objawów, tak jak robiła to większość lekarzy. Dbała również o aspekt zdrowia psychicznego swoich pacjentów. Uważała, że psychika ma duży wpływ na to, co dzieje się z naszym organizmem. Zły komfort życia może przyczynić się do dewastacji naszego ciała. Dr Budwig nie raz była nominowana do nagrody Nobla. Dieta dr Budwig przede wszystkim miała pomagać w walce z przyczynami powstawania chorób nowotworowych, ale również zapobiegać powstawaniu innym schorzeniom, na przykład stłuszczeniu wątroby, chorobom naczyniowym, dermatologicznym. Co ciekawe stosowanie diety dr Budwig prawdopodobnie przynosiło pozytywne skutki podczas leczenia stwardnienia rozsianego, reumatoidalnego zapalenia stawów, cukrzycy typu II, wrzodów żołądka i innych chorób.

Dieta dr Budwig – forum

Zagłębiając się szerzej na temat diety dr Budwig, natknęliśmy się na forach, na opiniach, które sugerują, że dieta ta oparta jest na wprowadzeniu bogatej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dr Budwig skupiała się przede wszystkim, by w diecie królowało siemię lniane, a właściwie olej z siemienia lnianego. Dodawała go do diety przeważnie w formie past, które dodawane były do każdego posiłku. Co to za pasta? To połączenie 6 łyżek oleju lnianego z taką samą ilością mleka, maślanki, kefiru albo jogurtu, dwustu gram chudego twarogu z dwoma łyżkami miodu. Tak sporządzoną pastę zalecała stosować każdego dnia praktycznie do każdego dania. Wierzyła w cudowne działanie tych składników. Na forach możemy znaleźć informacje, które mówią o tym, że zanim zacznie się w pełni stosować dietę dr Budwig, należy stopniowo przygotować do niej organizm. W jaki sposób należy to zrobić? Użytkownicy forów wyznają, że dobrym sposobem będzie sporządzenie pasty i początkowo dodawanie jej do jednego posiłku dziennie, stopniowo zwiększając jej dodatek do posiłków. Dobrze jest popijać sporządzone dania świeżymi owocami z soków owocowych lub warzywnych – około 4 szklanki dziennie. Oprócz diety forumowicze piszą, że ważna jest również aktywność fizyczna, spacery, ale również systematyczne spożywanie posiłków o ustalonych godzinach.

Dieta dr Budwig – jakie ma opinie?

Pewnie ciekawi jesteście, jakie opinie krążą na temat diety dr Budwig. Otóż jak wiecie, wszystko ma swoich zwolenników, jak i krytyków. Opinie pozytywne pokazują, że dieta faktycznie działa, oprócz tego wstrzymuje rozwój innych chorób, tj. jak Alzheimer, choroby gruczołu krokowego, różnego rodzaju alergie, miażdżycę, arytmię serca, problemów z koncentracją, czy cukrzycą. Opiniodawcy doszukali się w diecie diety dr Budwig analogii do diety śródziemnomorskiej, w której również kładziony jest duży nacisk na spożywanie produktów antyoksydacyjnych, które zwalczają wolne rodniki, powodującego choroby nowotworowe. Najważniejsze w diecie dr Budwig jest dostarczanie odpowiedniej dawki przede wszystkim kwasu alfa-linolenowego z grupy kwasów omega-3. Dieta ta oparta jest również na podaży węglowodanów złożonych i błonnika pokarmowego.

Niektórzy uważają, że dieta to zwykła bujda i na pewno nie przyczyni się do zahamowania rozwoju chorób nowotworowych. Inni twierdzą, że olej lniany faktycznie ma ogromne właściwości lecznicze, jednak wiara w to mogłaby przyczynić się do splajtowania gałęzi farmacji, zajmującej się produkcją chemicznych specyfików.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE