Strona głównaOpinieBiotynox Forte - opinie

Biotynox Forte – opinie

Biotynox Forte 10 mg to preparat witaminowy, którego głównym składnikiem jest biotyna z witamin z grupy B. Stosuje się go w przypadku niedoboru biotyny, który objawia się wypadaniem włosów, zaburzeniami ich wzrostu, znacznym osłabieniem, łamliwością, pojawieniem się stanów zapalnych skóry. Biotynox ma zadanie poprawić kondycję włosów, paznokci i skóry.

Biotynox forte 10 mg – opinie

Na forum możemy znaleźć wiele opinii na temat Biotynox Forte 10 mg. Zagłębiliśmy się bardziej w informacje na temat tego produktu i stwierdzamy, że większość opinii w sieci jest pozytywna, natomiast, jak większość produktów, tak ten również, znalazł swoich przeciwników. Opiniodawcy wskazują na wysoką skuteczność preparatu oraz zadowalający stosunek jakości do ceny. W opiniach na temat Biotynox Forte 10 mg pacjenci potwierdzają szybkość działania i dużą wydajność. Głos zabrały również mamy, które po ciąży i zaprzestaniu karmienia straciły dużo włosów i ciężko było im odbudować dawną świetność.

Opinie wskazują na to, że odkąd zaczęły stosować Biotynox, zaczęła następować totalna poprawa, włosy zaczęły się wzmacniać, odzyskiwać dawną witalność, zaczęły się zagęszczać, odrastać w miejscach, gdzie były łysawe miejsca. Inni użytkownicy forów twierdzą, że lek nie do końca eliminuje problem wypadania włosów, natomiast na pewno w znacznym stopniu hamuje ich wypadanie. Opinie potwierdzają, że lek zawiera aż 10 mg biotyny na 100 g preparatu – jest to bardzo duża dawka, z czym wiąże się skuteczność działania. Do negatywnych opinii na temat Biotynox Forte 10 mg należą takie, które mówią, że niestety włosy zaczynają wzrastać nie tylko na głowie, ale również w innych miejscach i jest to szczególnie dokuczliwe dla brunetek. Inni użytkownicy forów twierdzą, że po zastosowaniu Biotynox Forte 10 mg włosy bardziej się przetłuszczają. Negatywne opinie wypływają również z tego faktu, iż lek nie nadaje się dla osób, które nie tolerują laktozy.

 Przy regularnym stosowaniu ustąpienie wypadania włosów i ich wzmocnienie można zaobserwować po ok. 4 tygodniach zażywania tabletek. Oprócz poprawy kondycji włosów, wzmacniają się również paznokcie oraz skóra. Lek można stosować wspomagająco w przypadku zapalenia skóry wokół oczu, nosa, uszu, krocza, ust, oczywiście kiedy lekarz wykluczy inne przyczyny. Ważne jest, aby nie stosować Biotynox Forte 10 mg w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik leku, zarówno w przypadku substancji czynnych, jak i pomocniczych. Jedna tabletka zawiera główny składnik w postaci 10 mg biotyny, oprócz niej występuje celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu, kroskokarmeloza sodowa, krospowidon typ A. W opiniach znajdujemy również informację, aby nie przekraczać zalecanej w ulotce dawki, który wynosi 1 tabletkę na dobę przez 4 tygodnie. Po takim okresie stosowania dawkę można zmniejszyć do 5 mg. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Czas stosowania leku dobiera się indywidualnie, w zależności od nasilenia objawów niedoboru biotyny. Biotyna działa wspomagająco na procesy powstawania keratyny oraz w procesie różnicowania się komórek naskórka, włosów i paznokci, tym samym, znacznie poprawiając ich stan. Z opinii dowiadujemy się również, że lek ten może wywołać w niektórych przypadkach efekty uboczne. Występują one rzadko i mają charakter pokrzywki, reakcji alergiczny, a jeszcze rzadziej pojawia się ból głowy i wysypka. Warto pamiętać, że palenie papierosów przyspiesza metabolizm biotyny u kobiet, co może doprowadzić do jej niedoboru i w dużym stopniu zmniejszyć skuteczność leczenia. Biotynox Forte 10 mg należy przechowywać w temperaturze pokojowej i w miejscu, które jest niedostępne dla dzieci. Jeśli zażywamy jakieś leki, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie i dokładnie to skonsultować, ponieważ niektóre mogą wchodzić w interakcję z biotyną.

Biotynox Forte 10 mg – cena

Pewnie zastanawiasz się jaka, jest cena tego produktu. Przeszukaliśmy porównywarki cenowe w sieci i niestety jesteśmy rozczarowani rozstrzałem cenowym, ponieważ różnica w zależności od sklepu bądź apteki wynosi aż do ok. 10 zł. Najtańsze opakowanie Biotynox Forte za 30 tabletek jest w cenie 22,50 zł, natomiast najdroższa opcja leku w cenie ponad 30 zł.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE