Strona głównaOpinieLoceryl Lakier - opinie i informacje

Loceryl Lakier – opinie i informacje

Zmagasz się z grzybicą paznokci i szukasz skutecznego środka? Zapewne natrafiłeś na lakier Loceryl. Jego głównym składnikiem jest amorolfina w postaci chlorowodorku amorolfiny. Substancjami pomocniczymi są kopolimer kwasu metakrylowego (typ A), bezwodny etanol, octan etylu, octan butylu i triacetyna. Lek ten ma działanie przeciwgrzybiczne i służy do stosowania miejscowego. W tym artykule dowiesz się, jakie panują opinie na forum na temat lakieru Loceryl, poznasz jego cenę, podpowiemy, jakie są zamienniki tego leku.

Loceryl lakier – opinie

Na forum widnieje wiele opinii na temat tego produktu. Można zauważyć, że Loceryl lakier ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Niektórzy użytkownicy forum wskazują na to, że preparat w ich przypadku skutecznie uporał się z grzybicą paznokci. Pozytywne opinie na forum mówią, że lek jest dostępny bez recepty, co bardzo ułatwia zakup. Na forum dowiadujemy się, że warto wiedzieć, że Loceryl lakier stosuje się tylko wtedy, kiedy zmiany grzybiczne obejmują górną część paznokcia- zmiana koloru i zgrubienie. Zwykle należy smarować zmienione chorobowo miejsce raz w tygodniu. Jednak dawka może ulec zmianę, kiedy zaleci tak lekarz lub farmaceuta. Na forum, czytamy w opiniach, że leczenie powinno się kontynuować aż do momentu, kiedy płytka paznokciowa będzie wyglądała na zdrową. Niestety okres leczenia jest długotrwały i w przypadku paznokci u dłoni wynosi on ok. sześciu miesięcy, natomiast w przypadku paznokci stóp od dziewięciu do dwunastu miesięcy.

 Z opinii na forum dowiadujemy się, że pierwsze efekty działania stosowania lakieru Loceryl widać dopiero po dwóch/ trzech miesiącach. Jeśli po tym czasie wygląd paznokcia jest wciąż taki sam to, należy udać się do lekarza, ponieważ oznacza to, że ten preparat nie działa na nasze schorzenie. W opiniach na forum czytamy, że dodatkowym atutem jest to, że w opakowaniu zawarte są również gaziki oraz pilniczki potrzebna do wyczyszczenia płytki paznokcia przed aplikacją leku. Należy odtłuścić chorobowo zmieniony paznokieć alkoholem izopropylowym. Lakier nałożyć załączoną szpatułką na zakażone grzybicą miejsce. Dołączoną szpatułkę można używać wielokrotnie. Kiedy nakładamy lakier po raz kolejny, należy dokładnie usunąć poprzednią warstwę i dopiero wtedy nanieść szpatułką nową warstwę lakieru Loceryl. Warto wiedzieć, że Loceryl lek działa na grzybicę paznokci wywołaną przez drożdżaki, pleśnie i dermatofity. Niszczy on grzybicę paznokcia znajdującą się w łożysku paznokcia.

Opiniodawcy nakłaniają, aby przed użyciem przeczytać znajdującą się w środku opakowania ulotkę, a najlepiej skonsultować swój przypadek z lekarzem, ponieważ indywidualnie oceni on stan paznokci i stwierdzi, czy lek nadaje się do stosowania w danej sytuacji. Przeczytanie ulotki jest bardzo ważne, ponieważ można dowiedzieć się z niej, że nie wolno używać lakieru Loceryl będąc w ciąży lub przez kobiety karmiące piersią. Niestety jest parę negatywnych opinii na forum, które mówią, że lakier Loceryl niestety nie zadziałał, a grzybica nadal postępowała, atakując kolejne paznokcie. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że leczenie należy dopasować indywidualnie i nie zawsze kupowanie leków na własną rękę, z racji tego, że są bez recepty, przyniesie zamierzone efekty. Kolejnym minusem, o którym czytamy na forum w opiniach, jest fakt, że cena lakieru Loceryl jest wysoka.

Loceryl lakier – cena

Pewnie zastanawiacie się, jaka, jest cena lakieru Loceryl. Niestety większość z Was nie będzie zadowolona, ponieważ ten lek na pewno nie należy do tych niskobudżetowych. Zrobiliśmy research w Internecie, przejrzeliśmy różne oferty i doszliśmy do wniosku, że różnią się one nawet o kilkadziesiąt złotych. Najtańszy produkt udało nam się wyszukać w cenie ok. 140 zł, a najdroższa oferta była w cenie ponad 170 zł. Jeśli zależy Wam na tym, aby cena była atrakcyjniejsza, warto jest przejrzeć wcześniej oferty w sieci, aby trochę zaoszczędzić.

Loceryl lakier – zamiennik

Niestety cena nie jest specjalnie niska, dlatego można pokusić się zakup zamiennika lakieru Loceryl. Niemal o połowę tańszy może się okazać zamiennik o nazwie Myconolak. Niestety jest on dostępny tylko na receptę. Innym zamiennikiem w podobnej cenie jest Funtrol.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE