Strona głównaOpiniePrzeszczep włosów z robotem Artas - opinie, czy warto?

Przeszczep włosów z robotem Artas – opinie, czy warto?

Coraz więcej osób zmaga się z problemem łysienia. Naprzeciw tym trudnościom wychodzą nowe technologie, które odkrywają co jakiś czas nowe sposoby. Jednym z nich jest dokonanie przeszczepu włosów z robotem Artas. Czy warto podjąć takie ryzyko? Czy jest on skuteczny jak zabieg z doświadczonym lekarzem? 

Przeszczep włosów robotem artas jest na rynku najnowszą metodą, ale czy najskuteczniejszą? 

Jak działa robot Artas?  Wiele opinii krąży w internecie na temat jego skuteczności, więc przyjrzyjmy się bliżej jego funkcjonalności. Robot artas pobiera z konkretnego obszaru na głowie niewielkie kępki włosów, które później umieszczane są we wskazanym miejscu. Proces ten wygląda idealnie, jednak ma wiele wad. Jedną z nich jest wykluczenie grona osób posiadających włosy w kolorach blond, siwych czy rudych. Osoby te zobligowane będą do zmiany koloru włosy na ciemne, tak aby cały proces został przeprowadzony. Innym warunkiem dokonania przeszczepu włosów Artas jest ich rodzaj. Oznacza to, iż temu zabiegowi mogą się poddać tylko osoby, które posiadają proste włosy. Niestety wyeliminowane z tej metody zostaną osoby z kręconymi włosami ze względu na większe ryzyko błędu. Dlatego już na tym etapie może to negatywnie wpłynąć na decyzje zastosowania ten metody zamiast tradycyjnego zabiegu przez chirurga. 

Przeszczep włosów metodą Artas czy tradycyjną

Wiele kliniki medycyny estetycznej posiada w swojej ofercie przeszczep włosów metodą Artas. Przed podjęciem decyzji każdy z pacjentów jest poddany szczegółowej diagnozie czy może zostać zakwalifikowany pod przeszczep tą metodą. Jest ona problematyczna do przeprowadzenia i niezalecana nawet dla osób, które posiadają ciemne włosy jednak ich barwa nie jest odpowiednio ciemna. Nieprecyzyjna staje się też podczas pobierania mieszków włosa. Przy tradycyjnej metodzie, gdzie główną rolę odgrywa specjalista to on szczegółowo selekcjonuje mieszki włosów, które zostaną pobrane. Ryzyko wtedy jest zdecydowanie mniejsze jeżeli chodzi o jakość uzyskanych mieszków, ale także o precyzyjność. Istnieje niewielkie niebezpieczeństwo uszkodzenia grafów włosów, ze względu na stałą kontrolę wykwalifikowanego personelu. Warto zaznaczyć, że podczas przeszczepu włosów metodą Artas zabieg nie jest wykonywany w 100% przez robota, w części pracy wspomagana jest również przez chirurga i jego asystentów. Wielu specjalistów w tej dziedzinie podkreśla, że istnieje wiele czynności, które nie powinny być wykonywane przez robota artas, ze względu na duże ryzyko wykonania ich nieprawidłowo przez co efekt końcowy będzie niezadowalający. Podejmując się operacji przeszczepu włosów chcemy aby wynik końcowy był idealny, a przede wszystkim estetyczny. Musimy wiedzieć, że negatywne skutki działania robotem Artas mogą być nieodwracalne. Warto postawić na doświadczenie chirurga, gdyż chodzi tu o wygląd estetyczny. Jednym z plusów przeszczepu włosów robotem Artas jest jego szybkość – chirurg przeprowadza zabieg wolniej, ale na pewno dokładniej. 

Przeszczep włosów robotem Artas – cena

Przeszczep włosów robotem Artas cenowo jest porównywalny we wszystkich większych miastach. Na cenę wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest obszar do przeszczepu – im większy tym cena może wzrosnąć. Innym będzie podanie znieczulenia – również jego rodzaj może wpłynąć na cenę. Od renomowanych klinik możemy spodziewać się cen zaczynających się nawet od 10 000 zł.  

Przeszczep włosów Artas – opinie

Czy warto zaufać robotowi? Opinie są podzielone jednak pewne jest, że każdy pacjent chciałby, aby efekt końcowy zrobił na wszystkich wrażenie. Osoby, które przeszły przeszczep włosów Artas wspominają, że włosy nie wyglądały zbyt naturalnie i odstawały od reszty. Inni skarżyli się też na popełnione błędy przez robota czy to podczas pobierania mieszków włosów, który je zniszczył czy też wyznaczania naturalnej linii włosa. Jak podkreślają wszystkiego nie jesteśmy w stanie zautomatyzować i warto udać się do specjalisty, który ma ogromną wiedzę i doświadczenie. 

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE