Strona głównaOpinieMedispirant Bloker w sprayu - opinie, cena

Medispirant Bloker w sprayu – opinie, cena

Blokery potu, z pewnością z nas o nich słyszał, jak nazwa wskazuje, są to środki stosowane w trakcie leczenia problemów z nadmierną potliwością. Takie środki, które hamują pot, mają w składzie różne substancje czynne, z kolei te są odpowiedzialne za regulacje nadmiernego wydzielania łoju. W związku z tym w dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytanie o to, jakie substancje znajdują się Medispirant Bloker w sprayu i sprawdzimy, jakie można znaleźć opinie, w sieci o tym blokerze.

Medispirant Bloker w sprayu – jakie opinie?

W takim razie czym jest Medispirant Bloker w sprayu i jakie ma opinie? Organizm człowiek jest wyposażony w około 3 miliona gruczołów potowych. Skład tych gruczołów potowych to w większości woda, która stanowi aż 97%, dodatkowo roztwór soli oraz śladowa ilość kwasu moczowego. Dodatkowo w składzie znajduje się również tłuszcz, węglowodany oraz amoniak mleczny, to właśnie ta substancja jest odpowiedzialna za ten specyficzny zapach potu. Wbrew pozorom, należy pamiętać o tym, że proces pocenia jest potrzebny, ponieważ organizm w ten sposób eliminuje toksyny, dodatkowo pot chłodzi ciało w letnie, upalne dni.

Medispirant Bloker w sprayu, to przede wszystkim popularny preparat, który pozytywne opinie dzięki temu, że blokuje problemy z nadmiernym poceniem się aż do 7 dni. Na stronie producenta znajduje się informacja o tym, że Medispirant Bloker zawdzięcza swoją skuteczność dzięki temu, że w składzie ma takie substancje jak chlorek glinu oraz związki srebra, z kolei ten związek przyczynia się do zabezpieczenia przed nadmiernym wydzielaniem potu. Dodatkowo Medispirant Bloker, posiada alantoinę, które ma działanie wygładzające oraz łagodzi skórę. W sieci znajdują się opinie lekarzy o tym, że Medispirant Bloker nie ma w swoim składzie alkoholu, dlatego też może być stosowany przez mężczyzn i kobiety.

W takim razie jak stosować Medispirant Bloker w sprayu? Środek ten stosuje się na noc, bezpośrednio przed zaśnięciem. Należy nanieść środek na wcześniej umytą i osuszoną skórę pod pachami. Rano po przebudzeniu należy dokładnie umyć pachy wodą z mydłem, Medispirant Bloker stosuje się raz dziennie. Na ulotce dołączonej do każdego opakowania znajdują się informacje o tym, że środek należy stosować przez pierwszy 3-6 dni codziennie, do momentu, aż efekty będą zadowalające, w kolejnych etapach, środek należy stosować 2 razy w ciągu tygodnia. Należy pamiętać o tym, że Medispirant Bloker w sprayu, nie wolno stosować na podrażnioną skórę, jeżeli wcześniej goliło się pachy, należy w tym przypadku odczekać minimum 48 godzin. To, co charakteryzuje Medispirant Bloker i dzięki czemu zyskuje pozytywne opinie jest to, że pierwsze działania są już zauważalne po 24 godzinach.

Czy Medispirant Bloker w sprayu wywołuje skutki uboczne? Preparat ten ma w swoim składzie sól aluminiową, który jest odpowiedzialny za powstające uczucie pieczenia i swędzenia, środek ten nie jest zalecany osobom, które mają wrażliwą skórę. W związku z tym, przed stosowaniem Medispirant Bloker, należy skontaktować się z lekarzem, który przeprowadzi odpowiednie badania pod kątem tego, czy skład preparatu nie będzie wywoływać niepożądane objawy.

Medispirant Bloker w sprayu – jaka cena?

Cena Medispirant Bloker jest głównie uzależniona od wielkości opakowania. Za roll-ony należy zapłacić więcej, z kolei blokery w sprayu są znacznie tańsze. Dodatkowo środek ten jest dostępny w każdej aptece, bez receptu. Cena Medispirant Bloker wynosi około 25 złotych za opakowanie 75 ml.

Opinie o Medispirant Bloker w sprayu są różne, w sieci na forum wyczytać można też negatywne komentarze, które mówią o tym, że bloker ten ma małą skuteczność, oczywiście zdecydowana większość jest zadowolona z korzyści, jakie przyniósł im ten preparat. Jedyną wadą tych środków jest to, że zawarty w składzie związek srebra, powoduje pozostawienie na ubraniach plam, które niekiedy bywają trudne do usunięcia.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE