ATD – opinie

ATD to suplement o właściwościach antyestrogennych, stosowany głównie przez sportowców wyczynowych. Specyfik ten charakteryzuje się tym, że ma dość silne działanie. Na stronie producenta znaleźć można rekomendacje o tym, że najlepiej stosuje się go po skończonym cyklu, w którym stosowano SAA bądź inne PH, mające na celu rekonstruuje normy osi HPTA. ATD przede wszystkim przyczynia się do znacznego wzrostu poziomu testosteronu w organizmie, w efekcie znacznie zwiększa wytrzymałość oraz siłę. W dalszej części wpisu omówimy to jak dawkować ATD, jakie ma skutki uboczne oraz jakie ma opinie.

ATD – dawkowanie, jakie ma skutki uboczne?

Suplement ATD został zaprojektowany głównie dla bardziej zaawansowanych bywalców siłowni, którzy są już na tyle doświadczeni, że rozumieją, jakie występują zachodzące różnice między testosteronem a estrogenem w organizmie człowieka, i potrafią nadzorować stężenia tych hormonów. Głównym efektem przyjmowania ATD jest to, że w znaczny sposób blokuje aktywność aromatazy. Czym jest ten enzym? Jest on odpowiedzialny za całą biosyntezę hormonów steroidowych oraz za zachodzący cykl przemiany androgenów w estrogeny. Dodatkowo ATD zyskuje pochlebne opinie dzięki temu, że w znaczny sposób sprzyja poprawie jakość snu oraz poprawia regenerację metabolizmu. Należy pamiętać, że przed jakimkolwiek stosowaniem takich preparatów, należy to skonsultować z lekarzem. Lekarz przeprowadzi odpowiednie badania i przedstawi opinie odnośnie leku.

Dość często na forum znaleźć można opinie o tym jak przebiega dawkowanie ATD. Według informacji znajdującej się w ulotce, która jest dołączona do każdego opakowania, producent zaleca stosować jedną kapsułkę dziennie rano bądź bezpośrednio przed snem. Oczywiście, tak jak w przypadku innych podobnych preparatów, zażywanie ATD może powodować różne skutki uboczne, jednym z najpopularniejszych objawów są pojawiające się problemy ze stawami. Gdy tylko wystąpi taka dolegliwość, należy niezwłocznie udać się do lekarza, ponieważ to oznacza, że poziom estrogenu w organizmie mógł znacznie spaść. Kolejnymi dość często występującymi skutkami ubocznymi jest to, że zwiększa się poziom estrogenu.

ATD to specyfik mający w swoim składzie enzymy aromatazy, które mają za zadanie eliminować produkcję zbędnych estrogenów w organizmie. Zazwyczaj te efekty są zauważalne w przeciągu 10 dni od momentu pierwszego przyjęcia ATD, dodatkowo poprawia samopoczucie. Na forum można również znaleźć informacje o tym, że ATD to doskonały suplement do prowadzenia cyklów i łączenia z prohormonami lub innymi substancjami syntetycznymi, które przyczyniają się do minimalizowania estrogenowych skutków ubocznych. Z kolei ATD również zwiększa właściwości endogenny, które są wytwarzane naturalnie przez nasz metabolizm, dlatego poziom testosteronu powoduje, że staje się to dla organizmu bezużyteczne.

ATD – jakie ma opinie?

Jakie opinie można znaleźć o ATD? Najczęściej na różnych forach znaleźć można informacje o tym, że odradza się stosowanie ATD jako zamiennik czy substytut urozmaiconej diety. Dodatkowo należy odpowiednio dawkować ATD, ponieważ przekroczenie zalecanej dawki najczęściej powoduje różne niepożądane objawy. Z kolei produkt, nie może być stosowany przez osoby, które są uczulone albo cierpią na nadwrażliwość na substancje znajdujące się w składzie ATD. Często osoby, które stosowały ATD wystawiają pozytywne opinie ze względu na uzyskane efekty, które przyniósł im ten specyfik. Znajdą się również i takie negatywne komentarze, które opisują produkt, który nie działa. Oczywiście pamiętaj, że w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem czy trenerem personalnym, który być może miał styczność z ATD.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE