Strona głównaDietaKawa GBS - opinie

Kawa GBS – opinie

Kawa GBS to kawa, która zawiera do pięciu razy więcej kofeiny niż kawa tradycyjna. Charakteryzuje się niepowtarzalnym, łagodnym, ale wyrazistym smakiem, połączeniem ziaren kawy z plantacji w Kolumbii wraz z kawą rozpuszczalną. Kawa GBS to zastrzyk energii. Producent informuje, że jedna porcja kawy (5g) odpowiada trzem puszkom napoju energetycznego bądź ośmiu puszkom napoju Coca – Cola. W jednej porcji znajduje się około 264 mg kofeiny. Dobrze jest wypijać ją przed długą podróżą, intensywnym treningiem, nauką, czy pracą, która wymaga sporych pokładów energii. Skrót GBS to inaczej Golden Blow Solutions.

Kawa GBS – jakie są opinie?

Szukając informacji na temat kawy GBS, natknęliśmy się na opinie, które faktycznie potwierdzają jej skuteczne działanie. Nie ma co kryć, że taka duża dawka kofeiny na pewno nas pobudzi, krew zacznie szybciej krążyć, co spowoduje wzrost ciśnienia, dlatego tak ważne jest przestrzeganie norm dozwolonego dziennego spożycia kofeiny, która wynosi około 400 mg dziennie. Oznacza to, że jeśli 5g kawy GBS zawiera 264 mg, to dziennie możemy spożyć takiej kawy ok. 7,8 g dziennie (ok. 1,5 łyżeczki). Gramatura podająca zawartość kawy to oczywiście masa ziaren, a nie naparu. Ilość użytej wody i mleka, nie ma tutaj znaczenia. 

Dobrze jest przy spożywaniu mocnych i dużej ilości kaw, dolewać odpowiednią ilość mleka, ponieważ kawa zawiera dużo szkodliwych szczawianów, a wapń zawarty w mleku odpowiednio je wiąże, niwelując negatywny skutek ich spożycia. Szczawiany szczególnie niebezpieczne są dla osób posiadających kamicę nerkową. 

Szczawiany to substancje antyodżywcze, których sporadyczne spożycie nie wpływa negatywnie na organizm człowieka. Ich nadmierna podaż z niedostateczną ilością wapnia i witaminy D może jednak mieć negatywny wpływ na retencję wapnia. Konsekwencją tego, będzie jego nieodpowiedni bilans w organizmie, który może doprowadzić do wyżej wspomnianej kamicy nerkowej. W przypadku, kiedy chce się uniknąć takich sytuacji, należy nie przekraczać podaży szczawianów w liczbie 40 – 50 mg na dzień. Szczawiany nie znajdują się jedynie w kawie. Występują również w herbacie, w brokułach, burakach, rabarbarze, kakao, czy szczawiu. 90 mg kwasu szczawiowego wiąże 40 mg wapnia, natomiast w 100 g mleka jest 120 mg wapnia, co oznacza, że do 200 ml kawy (ponad ¾ szklanki), zawierającej ok. 100 mg kwasu szczawiowego, należy dolać ok. 37 g mleka. Wg. opinii w taki sposób możemy uniknąć negatywnego wpływu szczawianów.

Opinie wskazują na to, że dzięki kawie GBS udało się porzucić zły nawyk częstego picia niezdrowych napojów energetycznych, które w nadmiernej ilości dewastują nasz organizm, przede wszystkim przez to, że zawierają dużo sztucznych substancji i cukru. Konsumenci twierdzą, że po wypiciu kawy ok. 9 rano, efekt pobudzenia utrzymuje się aż do godziny 17 – 18. Konsumenci wyrażają pozytywne opinie na temat aromatu kawy, jej wspaniałej jakości i smaku. Kawa GBS to, w przeciwieństwie do napojów energetycznych, czy napojów typu Coca – Cola, naturalny produkt, który nie zaszkodzi naszemu zdrowiu, jeśli bezwzględnie będziemy przestrzegać norm spożycia kofeiny wydanych przez WHO (Światową Organizację Zdrowia). Kawa ta odradzana jest kobietom w ciąży, bądź chcących zostać matkami.

Kawa GBS posiada unikatowy proces produkcji, podczas której następuje unikatowe połączenie aromatów.

Kawa GBS – jaka cena?

Pewnie zastanawiacie się, jaka jest cena kawy GBS. Oferta kaw jest bardzo szeroka, możemy znaleźć różne smaki i gramaturę. Cena jednak jest mniej więcej na tym samym poziomie i kształtuje się w granicach 40 zł za 100/150 gram. Kawę bez problemu znajdziecie w sieci. Jest ciągle dostępnym produktem.

Jeśli uważasz, że tradycyjna kawa Ci nie wystarcza, nie czujesz odpowiedniego pobudzenia albo nadużywasz napojów słodzonych typu Coca – Cola, czy napojów energetycznych to kawa GBS może okazać się dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, który na dłużej pozostawi Cię zmotywowanego do codziennych czynności. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE