Strona głównaDopingTestosteron propionat - cena, apteka, cykl, efekty, opinie, dawkowanie

Testosteron propionat – cena, apteka, cykl, efekty, opinie, dawkowanie

Propionat, inaczej nazywany Testosteronem Propionianem to hormon stosowany w celu zwiększania i przyspieszania tempa wzrostu masy mięśniowej. Działanie Propionatu jest szybkie, a jego utrzymywanie się w organizmie jest stosunkowo krótkie, ponieważ okres półtrwania to 48 godzin. Przyjmowany jest w postaci iniekcji. Efektem dawkowana Propionatu testosteronu jest zwiększone libido, poziom energii, a także odporności. Zwiększa spalanie tłuszczu oraz, co pożądane u wielu kulturystów, utrzymuje beztłuszczową masę mięśniową. W efekcie dawkowania Testosteronu Propionat zapobiec można osteoporozie, a także występowaniem chorób serca. Jest głównym hormonem, który odpowiada za rozwój oraz odpowiedni wzrost męskich narządów oraz drugorzędowych cech męskich. Wiążąc receptory androgenowe odpowiada za wzmocnienie mięśni, a także ich wzrost oraz regenerację. Przyczynia się do spadku poziomu tkanki tłuszczowej.

Dawkowanie Testosteronu Propionat

Stosowanie Testosteronu Propionat polega na wstrzykiwaniu go domięśniowo. Najczęściej stosowanym dawkowaniem w przypadku mężczyzn jest dawka 50-100 mg w postaci zastrzyku każdego dnia lub co drugi dzień, w związku z krótkim okresem półtrwania. Kiedy zaczyna działać? Podanie 100 mg dawki w iniekcji daje efekty w postaci przyrostu masy mięśniowej. Cykl dawkowania Testosteronu Propionatu, w zależności od potrzeb indywidualnych, wynosi od 12 tygodni do nawet roku. W przypadku początkujących, efekty, kiedy zaczyna działać Testosteron Propionat, widoczne są już po zastosowaniu mniejszej dawki, niż w przypadku stosowania przez zawodowców, ponieważ preparat zaczyna działać już przy 50 mg dziennie, czego efektem jest wzmożony apetyt, przyrost mięśni oraz siły. Nie ma potrzeby stosowania innego sterydu, a cykl może trwać od 12 tygodni do około 6. miesięcy. Dla kobiet zalecanym dawkowaniem jest od 10-25 mg. Początkujące mogą stosować dawkę 25 mg co dwa dni i cieszyć się osiągniętymi efektami. Dotyczy to Testosteronu Propionat o krótkim działaniu, natomiast w przypadku sterydu o wydłużonym działaniu. W fazie przyrostu kulturyści zazwyczaj stosują Testosteron Propionat z innymi środkami, jak hormon wzrostu, czy Trenbolonem. Stosując Testosteron Propionat należy zwrócić uwagę na efekty uboczne. Należą do nich tłusta cera, trądzik, wypadanie włosów, problemy z prostatą.Wpływa też na gromadzenie się tkanki tłuszczowej, zwiększenie ciśnienia krwi. U kobiet może dochodzić do maskulinizacji. Steryd ten, ze względu na możliwość aromatyzacji, może powodować wysokie ryzyko ginekomastii. Występowanie działań niepożądanych zależy od dawkowania oraz długości cyklu stosowania.

Gdzie można kupić Testosteron Propionat?

Testosteron Propionat jest dostępny w wielu sklepach, jako pojedyncze zestawy do wstrzykiwania lub w ampułkach do samodzielnego przygotowania iniekcji. W zależności od celu, jakim chcemy nabyć Testosteron Propionat, miejsca, gdzie można kupić Testosteron Propionat są różne. W aptekach ciężko zdobyć produkty sterydowe. Jako lek na receptę w aptece dostępny jest Testosteron Prolongatum w dawce 100mg/ml.  Cena w aptece tego sterydu wynosi około 60 złotych za opakowanie, w którym znajduje się 5 ampułek. Cena Testosteronu Propionat waha się od 70-100 złotych w zależności od stężenia testosteronu. W sklepach internetowych lub stacjonarnych cena Testosteronu Propionat zależy w głównej mierze od producenta, ale również od stężenia sterydu. Zazwyczaj w sklepach spotkać można dwie formy, w postaci buteleczki do samodzielnego przygotowania iniekcji lub w gotowych do zaaplikowania ampułek. Cena Testosteronu Propionat jest znacznie niższa niż cena w aptece za ten środek. 

Testosteron Propionat – opinie 

Według opinii, stosując Testosteron Propionat można liczyć na szybkie efekty przyrostu masy mięśniowej. Ważna jest też kwestia mniejszej ilości efektów ubocznych, a także bezpieczniejsze stosowanie. Czytając opinie i komentarze na temat Testosteronu Propionat, można wywnioskować, że jest to jeden z łagodniejszych sterydów przyjmowanych przez kulturystów. Według niektórych opinii, Testosteron propionat jest dobrym środkiem do rozpoczęcia współpracy ze sterydami. 

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE