Strona głównaOpinieŚwiecowanie uszu - opinie, efekty, cena, jak często?

Świecowanie uszu – opinie, efekty, cena, jak często?

Odpowiednia higiena uszu to bardzo ważny aspekt naszego zdrowia, o którym niestety często się zapomina. Ma ona wpływ na jakość słuchu. Jej brak może doprowadzić do zapalenia ucha, a nawet utraty słuchu. Popularną metodą czyszczenia uszu jest świecowanie. W tym artykule dowiesz się, czy taki zabieg można przeprowadzić w domu, jakie są opinie na jego temat, jak często go wykonywać, gdzie kupić świece do uszu, czy czyszczenie uszu świecą jest skuteczne, jaka jest cena i efekty świecowania.

Świecowanie uszu w domu – opinie użytkowników

Świecowanie inaczej nazywane jest także konchowaniem. Ta metoda znana jest z czasów starożytności, wywodzi się z medycyny ludowej Greków, Indian, Chińczyków i Egipcjan. Ten sposób na dogłębne czyszczenie uszu jest często stosowany w dzisiejszych czasach. Świecę zapala się, wkłada do ucha, przez co wosk rozpuszcza się, a także niszczone są drobnoustroje i zalegające pyły. Świecowanie uszu bardzo często niweluje objawy przeziębienia, migreny, zawroty głowy, zmęczenie i chroniczne napięcie. Często świecowanie uszu zastępuje patyczki, czy spraye. Czy świecowanie uszu w domu jest możliwe? Wg opinii, taki zabieg można przeprowadzać w domu, jednak należy zachować szczególną ostrożność i skupić się na technice wykonania świecowania.

Jak przeprowadzić świecowanie uszu w domu?

Do tego zabiegu będą potrzebne dwie osoby. Ta, której będzie miała wykonywane świecowanie uszu w domu, musi położyć się na boku. Dla komfortu dobrze jest podłożyć sobie pod głowę poduszkę. Głowę należy przykryć ręcznikiem z otworem na ucho lub specjalnym papierowym pokrowcem. Kolejnym krokiem przed przystąpieniem do świecowania uszu w domu jest masowanie małżowiny usznej kremem, w celu pobudzenia krążenia, co zwiększa wchłanialność substancji zawartych w świecach. Następnie należy zapalić świecę i umieścić ją w przewodzie słuchowym, na głębokość ok. 1 cm. Należy odczekać ok. 1 minuty, aby świeca spaliła się do końca. Nadmiar spalonej świecy, należy usunąć pęsetą. O zakończeniu zabiegu informuje linia umieszczona na świecy. Wg opinii użytkowników, należy sprawdzić, czy na powierzchni ucha nie ma żadnych pozostałości świecy i zanieczyszczeń. Później świecę się rozwija i ocenia, jak dużo zanieczyszczeń znajdowało się w uchu. Zabieg wydaje się dosyć prosty, jednak warto pamiętać o precyzji.

Świece do uszu – jakie opinie na ich temat panują w Internecie?

Na forach internetowych widnieje wiele opinii na temat świec do uszu. Większość użytkowników twierdzi, że są skuteczne, szybkie w działaniu, tanie i wydajne. Pozytywne opinie wywołuje także fakt, że świecie do uszu można zakupić samemu i zaoszczędzić sporo pieniędzy, wykonując taki zabieg w domu. Wielu użytkowników twierdzi, że dzięki zastosowaniu świec do uszu, uszy nie zatykają się, a jakość słyszenia jest dużo lepsza. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak często robić świecowanie, jaka jest jego cena, efekty oraz wiele innych.

Świecowanie uszu – jak często wykonywać ten zabieg?

Zastanawiasz się, jak często wykonywać świecowanie uszu? W celach profilaktycznych warto jest robić świecowanie uszu raz na pół roku. Jeśli zmagasz się z dolegliwościami przewodu słuchowego to świecowanie można wykonywać częściej, jednak najlepiej jest skonsultować to z lekarzem.

Świece do uszu – gdzie kupić?

Gdzie kupić świece do uszu? Najlepiej wybrać sprawdzone źródła, które zapewnią wysoką jakość świec do uszu, czyli apteki. Możesz je kupić także w sklepach z ziołami i na aukcjach internetowych. 

Czyszczenie uszu świecą

Czyszczenie uszu świecą jest sprawdzoną, stosowaną od wielu lat metodą na usunięcie zalegającej woskowiny usznej, a także zanieczyszczeń, powodujących dyskomfort, choroby, przyczyny takich dolegliwości, jak bóle głowy, czy migreny. Czyszczenie uszu świecą ma wielu zwolenników. Wynika to z faktu, że posiada ono wysoką skuteczność i rozwiązuje wiele problemów z przewodem słuchowym.

Świecowanie uszu – jaka jest cena?

Zabieg świecowania uszu możesz wykonać w domu lub w salonie kosmetycznym. Jeśli wolisz niskobudżetowe rozwiązania, to wiadomym jest, że wybierzesz tę pierwszą opcję. Druga opcja jest droższa, jednak bezpieczniejsza. Jeśli w domu nie masz zaufanej osoby, która mogłaby wykonać taki zabieg, warto jest wybrać się do salonu kosmetycznego na profesjonalną usługę. Jak jest cena? Zależy ona przede wszystkim od lokalizacji salonu i doświadczenia obsługi. Ceny wahają się od 60 do 120 zł. 

Efekty świecowania uszu

Świecowanie uszu przynosi wiele korzystnych efektów. Pierwszym z nich jest pozbycie się zalegającej woskowiny, zanieczyszczeń i bakterii. Innym efektem jest pozbycie się szumów w uszach, a także bólu głowy. Świecowanie uszu ma także pozytywny wpływ na górne drogi oddechowe. Innym efektem jest także obniżenie napięcia wywołanego przez stres. Wydaje się, że świecowanie usuwa jedynie dolegliwości związane z narządem słuchu, a jak się okazuje ma ono wpływ także na działanie zmysłu smaku i wzroku. 

Powodów do świecowania uszu jest naprawdę wiele, dlatego jeśli posiadasz dolegliwości, o których pisaliśmy wyżej, warto jest zastanowić się nad przeprowadzeniem tego zabiegu. 

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE