Strona głównaOpinieSzampon Piloxidil - jakie pojawiają się opinie, czy jest skuteczny?

Szampon Piloxidil – jakie pojawiają się opinie, czy jest skuteczny?

Nadmierne wypadanie włosów to problem wielu Polaków. Bujna czupryna to marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niestety, często dochodzi do zbyt wczesnego wypadania włosów. Może się tak dziać z powodu uwarunkowań genetycznych bądź też różnych chorób i ogólnego osłabienia organizmu. Na rynku pojawiło się wiele preparatów, które hamują wypadanie włosów i pobudzają cebulki do wzrostu. Jednym z popularniejszych produktów leczniczych jest Piloxidil. W tym artykule dowiesz się, jakie efekty przynosi stosowanie Piloxidilu, jakie opinie na forum posiadają tabletki 5 mg i szampon Piloxidil, czy Piloxidil Vital Plus cieszy się dobrymi opiniami, jaki skład posiada ten preparat, czy ma on skutki uboczne.

Piloxidil – czy przynosi efekty?

Piloxidil stosuje się na skórę, aby pobudzić włosy do wzrostu i zahamować ich nadmierne wypadanie. Pomaga w zastopowaniu łysienia zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Pierwsze efekty po regularnym stosowaniu Piloxidilu powinny pojawić się po 8 tygodniach. Efekt pojawiania się nowych włosów można zauważyć po 4 / 5 miesiącach. Roczne leczenie może przynieść niebywałe efekty. Włosy stają się silniejsze, jest ich dużo więcej, a wypadanie mocno się ogranicza. 

Piloxidil – jaki jest skład produktu leczniczego?

Za właściwości leku Piloxidil odpowiada zawarta w składzie substancja czynna minoksydyl. 1 mg leku zawiera 20 mg tej substancji. Składnikami pomocniczymi są etanol, glikol propylenowy i woda oczyszczona. Jak widzisz, skład nie jest skomplikowany.

Piloxidil – czy występują skutki uboczne?

Stosowanie Piloxidilu może powodować skutki uboczne. Najczęściej występującymi są bóle głowy, nadmierne owłosienie poza miejscami aplikacji Piloxidilu, świąd, wysypka. Rzadziej występują takiej skutki uboczne, jak niskie ciśnienie krwi, duszności, zmiany koloru i struktury włosów, przemijające wypadanie włosów, rumień w miejscu aplikacji, suchość skóry, łuszczenie się skóry, zapalenie skóry, obrzęki. Najrzadziej pojawiające się skutki uboczne to kołatanie serca, przyspieszone tętno i ból w klatce piersiowej. 

Należy pamiętać, że przed i po każdej aplikacji trzeba dokładnie umyć ręce. Po aplikacji leku nie wolno myć głowy do 4 h. Nie powinno się zużywać więcej niż 2 ml leku na dobę. Piloxidil nadaje się tylko do stosowania na skórę głowy. 

Odstaw lek w przypadku pojawienia się takich skutków ubocznych jak niedociśnienie tętnicze, obrzęki twarzy, kostek, kołatanie serca, przyspieszony rytm serca, wzrost masy ciała.

Piloxidil – jakie opinie posiada szampon?

Szampon Piloxidil stosuje się do mycia i pielęgnacji włosów, które nadmiernie wypadają. W swoim składzie posiada keratynę i proteiny pszeniczne, które skutecznie regenerują i wzmacniają włosy. Wg opinii na forum szampon Piloxidil zmniejsza wypadanie włosów i zwiększa ich objętość. Opiniodawcy twierdzą, że szampon nadaje połysk i poprawia ogólny wygląd włosów. Na forum można przeczytać, że szampon Piloxidil wzmacnia, nawilża włosy. W większości przypadków nie podrażnia skóry głowy. Kolejną zaletą, o której dowiedzieć się można z opinii jest to, że wystarczy niewielka ilość szamponu do dokładnego umycia włosów. Opiniodawcy na forum twierdzą, że szampon sprawia, że włosy są miękkie i delikatne w dotyku, a także pięknie pachną.

Piloxidil – jakie opinie na forum posiadają tabletki 5 mg?

Na rynku istnieje także Piloxidil Bio 5 mg w tabletkach, o którym na forach internetowych jest wiele opinii. To suplement diety, który ma za zadanie wspierać kondycję włosów, skóry i paznokci. W swoim składzie posiada 5 mg biotyny, a także cynk. Te dwa składniki świetnie wpływają na włosy i skórę, a także utrzymują prawidłowy metabolizm mikroskładników odżywczych.. Zdrowy wygląd paznokci zawdzięcza się selenowi. Dodatkowo w formule tabletek Piloxidil występuje witamina E, która chroni komórki przed szkodliwym działaniem stresu oksydacyjnego. Witamina A utrzymuje prawidłowy stan błon śluzowych. Tabletki Piloxidil posiadają wiele pozytywnych opinii na forum. Cenione są za bogaty skład i dobry wpływ na stan skóry i paznokci. 

Piloxidil Vital Plus – jakie ma opinie?

Piloxidil Vital Plus ma postać tabletek. Zawiera kompleks cynku, selenu, ryboflawiny, D – biotyny, wyciągu z ziela skrzypu polnego. Piloxidil Vital Plus chroni komórki przed stresem oksydacyjnym, pomaga utrzymać stan włosów, skóry i paznokci w dobrym stanie. Posiada on wiele opinii na forum. Większość z nich jest pozytywna. Wpływ na opinie ma przede wszystkim skuteczność suplementu, cena, bogaty skład. Opinie wskazują na fakt, że wymagana jest regularność w zażywaniu tabletek, aby zobaczyć jakiekolwiek efekty.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE