Strona głównaOpiniePreparaty do usuwania woskowiny usznej - informacje, opinie

Preparaty do usuwania woskowiny usznej – informacje, opinie

Woskowina znajdująca się w uszach, to naturalna wydzielina tłuszczowa, która ma różne właściwości zmiękczające i działania bakteriobójcze. Ta substancja jest głównie regulowana poprzez proces samooczyszczania ucha. Często zdarzają się sytuacje, w których poprzez zwiększoną produkcję woskowiny tworzą się tzw. czopy, które przyczyniają się do powstawania różnych objawów, które mogą nawet powodować w skrajnych przypadkach utratę słuchu. Czopy są również odpowiedzialne za powodujące uczucie zatkania ucha, szumy uszne czy bóle uszne. W tym przypadku, aby dbać o prawidłowe funkcjonowanie układu słuchowego, należy systematycznie czyścić i stosować preparaty do usuwania woskowiny usznej po to, aby zapobiec powstającym, niepożądanym dolegliwościom. W związku z tym w dalszej części wpisu przygotowaliśmy listę preparatów do usuwania woskowiny usznej i sprawdzimy, jakie można znaleźć opinie na temat takich preparatów.

Preparaty do usuwania woskowiny usznej opinie

Warto przede wszystkim na wstępie omówić, z czego dokładnie składa się woskowina. Ta substancja ma w swoim składzie różne gruczoły łojowe oraz obumarłe ciała komórek naskórka. Woskowina w naturalny sposób porusza się od ucha środkowego do ujścia przewodu słuchowego, w ten sposób cały proces jest fizjologicznie regulowany. W takim razie czy warto stosować preparaty do usuwania woskowiny usznej i jakie są opinie na ten temat? Przede wszystkim stosowanie takich preparatów do pielęgnacji układu słuchowego, jest wskazana dla tych osób, które zmagają się z problemami nadmiernej produkcji woskowiny usznej. Takie osoby, przeważnie mają tendencję do zalegania, wysychania czy nawet twardnienia woskowiny, które powodują problemy ze słuchem. W sieci znaleźć można również opinie od lekarzy, że to właśnie dzieci oraz osoby w podeszłym wieku są najbardziej narażone na nadmierne wydzielanie woskowiny.

Lekarze również przestrzegają przed tym, aby nie stosować takie preparaty do usuwania woskowiny usznej bez potrzeby, dlatego że przyczyniają się one do usuwania naturalnej substancji ochronnej, która znajduje się we wnętrzu ucha. Preparaty do usuwania woskowiny usznej znaleźć można w każdej aptece, są one dostępne w formie kropli czy sprayów. W tym przypadku preparaty w postaci sprayu, ze względu na swoją formę, mają pozytywne opinie. Takie preparaty mają w swoim składzie takie substancje jak gliceryna, naturalne olejki roślinne, parafinę w stanie ciekłym, wodę morską oraz substancje przeciwzapalne. Wyróżnia się trzy główne preparaty do usuwania woskowiny usznej, są to preparaty wodne, olejki i wodno-olejowe.

Preparaty do usuwania woskowiny usznej – jak stosować?

W takim razie jak stosować takie preparaty do usuwania woskowiny usznej? W sieci znaleźć można opinie lekarzy, które odnoszą do aplikowania takich preparatów, przede wszystkim należy stosować je od 3 do 5 razy dziennie i w ilości do 3 rozpyleń/kropli przez cały tydzień. W przypadku, gdy po tym okresie nie zachodzą żadne zmiany objawów, które są związane z zatkanym uchem, należy skontaktować się z lekarzem. Osoby, które miewają częste problemy z tworzeniem się czopów woskowinowych, powinny stosować profilaktycznie takie preparaty do oczyszczania 2 razy w tygodniu. Należy pamiętać o tym, że takie odpowiednie zabezpieczenie układu słuchowego, powinno odbyć się przed kontaktem z wodą.

W takim razie jak stosować takie preparaty do usuwania woskowiny usznej? Należy delikatnie przyłożyć końcówkę dozownika do ucha i nacisnąć aplikując w ten sposób preparat. Pamiętaj, aby po czyszczeniu ucha, wytrzeć chusteczką wypływającą substancję. Na koniec należy umyć dokładnie dozownik i przez minimum godzinę nie przepłukiwać układu słuchowego wodą.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE