Tatuaże są cały czas bardzo popularne, decydują się na nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wiele osób uważa, że łatwo się uzależnić od tej formy ozdabiania ciała. W zależności od miejsca należy liczyć się z mniejszym lub większym bólem, jednak efekt końcowy wynagradza wszystko. Schodząca skóra z tatuażu jest dość powszechnym zjawiskiem, występuje w końcowym etapie gojenia. Nie można zrywać odstającego naskórka, ponieważ nie ma pewnością, że nie zostaną naruszone głębokie warstwy skóry. Stąd już niedaleka droga do uszkodzenia tatuażu, ponieważ ze skórą może zostać oderwany tusz.
Czy schodząca skóra z tatuażu jest normalną reakcją?
Schodzącej skóry z tatuażu pod żadnym pozorem nie można oderwać, nawet jeśli ilość złuszczonego naskórka jest bardzo duża. Naskórek musi sam odpaść, gdy będzie gotowy. Warto również podkreślić, że zakończony proces gojenia jest wówczas, gdy mglista warstwa zniknie. Dopiero wtedy tatuaż będzie widoczny w pełnej krasie, ukazując talent osoby go wykonującej. Swędzenie i pieczenie w skóry w okolicy tatuażu jest całkowicie normalne, podobnie jak jej wysychanie i łuszczenie się. Jest to dowód na prawidłowe gojenie się, aby wszystko przebiegało nadal poprawnie, warto nawilżać skórę.
Skóra schodzi z tatuażu
Kiedy skóra schodzi z tatuażu jest to dobry znak, świadczy o dobrym przebiegu gojenia. Tak naprawdę u każdego ten proces przebiega tak samo, trzeba po prostu wykazać się cierpliwością i zadbać o odpowiednią pielęgnację okolic tatuażu. Jest to szczególnie ważne, ponieważ początkowo tatuaż przypomina płytkie skaleczenie, dopiero później pojawia się suchy naskórek i skóra schodzi z tatuażu. Długość gojenia zależy między innymi od miejsca, w którym powstał tatuaż oraz jego wielkość. W przypadku niewielkich wzorów długość gojenia powinna wynosić maksymalnie 3 tygodnie. Więcej cierpliwości potrzebne jest przy dużych tatuażach.
Schodząca skóra po tatuażu
Schodząca skóra po tatuażu jest czymś całkowicie normalnym, nie powinno wzbudzać niepokoju. To jeden z elementów gojenia się rany, w końcu pod skórę wstrzykiwany jest tusz. Obawy najczęściej dotyczą osób, które zdecydowały się na pierwszy tatuaż w życiu, to również normalne. Okolice wytatuowanego miejsca trzeba właściwie pielęgnować i nawilżać, nawet kilka razy dziennie. Warto pamiętać, że każdy tatuaż, nawet maleńkich rozmiarów jest pewnego rodzaju ingerencją w strukturę skóry. Właśnie dlatego schodząca skóra po tatuażu nie powinna nikogo zdziwić, ważne, aby kontrolować, czy nie wdaje się stan zapalny.
Schodzący naskórek z tatuażu
Dość regularnie na forach internetowych znajdują się wątpliwości co do schodzącego naskórka z tatuażu. Tymczasem to całkowicie naturalne zjawisko, z którym ma styczność właściwie każda osoba decydująca się na ozdabianie ciała w ten sposób. Oczywiście wskazane jest unikanie opalania i wizyt w saunach, czy solariach przez okres około 4 tygodni, wszystko musi się idealnie zagoić. Schodzący naskórek z tatuażu sam musi odpaść, w żaden sposób nie można w to ingerować. Łatwo wyrządzić sobie wtedy krzywdę i zniszczyć cały efekt.
Gojenie tatuażu – schodzi skóra – co robić?
Decyzja o wykonaniu pierwszego tatuażu jest zdecydowanie bardzo ważna, w końcu chodzi o pewnego rodzaju ingerencję w naskórek. Oczywiście zawsze trzeba wybierać sprawdzone salony tatuażu, ponieważ nie ma nic gorszego od niekompetencji, tak naprawdę możliwe jest wówczas oszpecenie ciała. Załóżmy jednak, że trafiliśmy w ręce profesjonalisty, jak więc powinno przebiegać gojenie tatuażu? Schodzi skóra – na taki efekt wskazuje wiele osób, na szczęście to prawidłowy objaw. Oznacza on właściwy przebieg gojenia tatuażu. Schodzi skóra, ale nie trzeba mieć obaw, że razem z tuszem. Jest to jedynie jego wierzchnia warstwa, przypominająca mgiełkę.
Ile trwa łuszczenie tatuażu?
Okres gojenia tatuażu jest różny, trwa od dwóch do nawet sześciu tygodni – zależności jest kilka. Natomiast ile trwa łuszczenie tatuażu? Jest to drugi etap, który zajmuje zazwyczaj od 7 do 14 dni, przy czym trzeba przygotować się na towarzyszące temu swędzenie. Ile trwa łuszczenie tatuażu? Do momentu, aż cały martwy naskórek oraz ewentualne strupki nie odpadną. Oczywiście samoistnie, bez jakiejkolwiek ingerencji ludzkiej.