Strona głównaPoradyNigdy nie będę miał dziewczyny - co robić?

Nigdy nie będę miał dziewczyny – co robić?

Przychodzi taki czas w życiu prawie każdego człowieka, w którym chce się stworzyć związek z drugą osobą. Wynika to z chęci założenia rodziny, z chęci budowania trwałej relacji, z potrzeby bliskości, wsparcia, a także poczucia pełni szczęścia i miłości. Wiele redakcji prowadzących portale randkowe dostaje listy, w których mężczyźni piszą: „nigdy nie będę miał dziewczyny”, „mam 40/30/21/18 lat i nigdy nie miałem dziewczyny”. Z czasem nieposiadanie drugiej osoby u swego boku może być powodem smutku i życiowego niezadowolenia. Jak z tym sobie poradzić? Co zrobić, żeby to się zmieniło? Może nie zmienimy Twojej obecnej sytuacji, ale może choć w jakimś minimalnym stopniu przekonamy do działania i zmiany myślenia. Zostań z nami i przeczytaj artykuł.

“Nigdy nie będę miał dziewczyny!” – jak zmienić postrzeganie siebie?

Jeśli wmawiasz sobie, że nigdy nie będziesz miał dziewczyny, bo… i wymieniasz tutaj milion powodów, dlaczego nie będziesz jej miał, to przestań. Teraz zastanów się, dlaczego możesz ją mieć. Pamiętaj, że żaden człowiek nie jest bez skazy, każdy ma wady i zalety, nic nie jest czarne albo białe. Myśl tak, że owszem masz wady, ale Twoje zalety mogą je zwyciężyć, przez to możesz być atrakcyjny i pożądany w oczach kobiety. Zastanów się, jaki jesteś na co dzień, czy lubisz porządek, czy pomaganie innym sprawia Ci przyjemność, czy jest odpowiedzialny, obowiązkowy. Nie znam Cię, ale na pewno posiadasz, którąś z tych zalet: jesteś uśmiechnięty, pozytywny, potrafisz radzić sobie w kryzysowych sytuacjach, jesteś otwarty, miły, potrafisz być asertywny (tak, to zaleta), jesteś zaradny, dobroduszny, empatyczny, komunikatywny, altruistyczny, uczciwy, masz szacunek do drugiego człowieka, kochasz zwierzęta, góry, wycieczki, podróże, jesteś spostrzegawczy, skutecznie działasz, poważnie myślisz o życiu, jesteś wrażliwy.

Ile pozytywnych cech udało Ci się odhaczyć? Kilka? To naprawdę dobry wynik, zważając na to, że wymieniliśmy jedynie przykładowe kilkanaście cech. Poszukaj ich w sobie, na pewno znajdziesz takie, które w pełni opisują Twoją osobowość. Jeśli już znalazłeś swoje zalety, ale dalej katujesz się myślą, że nigdy nie będziesz miał dziewczyny, bądź nie miałeś dziewczyny, a masz 40/30/21 czy 18 lat, to czas, abyś zastanowił się, czy jest w Twoim życiu jakaś pasja. Nie szkodzi jeśli jej nie masz. Wtedy pomyśl, czy jesteś otwarty na nowe znajomości, czy tylko zadręczasz się założeniem, że nigdy nie będziesz miał dziewczyny. Jeśli zamknąłeś się na stałe grono znajomych i nie zwracasz uwagi na inne, obce kobiety w Twoim otoczeniu, czas to zmienić. Jeśli masz jakąś pasję, np. biegasz, warto jest zapytać na osiedlowej grupie, czy istnieje jakaś grupka biegaczy, do której mógłbyś dołączyć. Jeśli jej nie ma, sam wyjdź z inicjatywą i ją stwórz. Oprócz tego, że będziesz robił coś, co lubisz, poznasz ludzi, którzy dzielą Twoją pasję, a kto wie może poznasz właśnie swoją miłość. Każda okazja jest dobra. Jeśli jednak nie masz hobby, to po prostu bądź otwarty. Nie zamykaj się w swoich czterech ścianach. Wychodź na miasto, poznawaj ludzi, baw się. Na domówce ze stałymi znajomymi od 20 lat mało prawdopodobne jest, żebyś nagle znalazł miłość, dlatego musisz poszerzyć swoje kręgi. 

„Mam 40 lat i nigdy nie miałem dziewczyny” – co robić?

Mam 40/30/21/18 lat i nigdy nie miałem dziewczyny. Jeśli masz 18 czy 21 lat to nie jest to wcale zaskakujące. To wiek, w którym dopiero poznaje się ludzi, z którymi można budować poważny związek. Mężczyźni zazwyczaj później myślą o trwałych relacjach, dlatego też nie masz się, czym martwić. Szkoła, uczelnia to świetne miejsca, w których możesz poznać swoją miłość. W wieku 40 czy 30 lat owszem może jest trochę trudniej znaleźć miłość, bo często środowisko, w którym się obracasz jest stałe, a dodatkowo zajęte, jednak nie oznacza to, że nie masz szans na poznanie kobiety. Będzie to jednak kosztowało od Ciebie trochę więcej wysiłku. Skup się na tym, że musisz wychodzić z inicjatywą i zacząć randkować. To, że pierwsza, druga, czy trzecia randka się nie udały albo czujesz, że to nie to, nie oznacza to, że kolejna może nie być udana. Nie zrażaj się, próbuj. Pomocne mogą okazać się w tym także portale i aplikacje randkowe.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE