Strona głównaPoradyJaki szampon po keratynowym prostowaniu zastosować?

Jaki szampon po keratynowym prostowaniu zastosować?

Nie ma nic dziwnego w tym, że wielu z nas chce dbać o swoje włosy. Na rynku dostępnych jest wiele produktów czy też zabiegów, które zachęcają i przekonują nas do siebie, zapewniając diametralne zmiany, oraz ogromne efekty. Pielęgnacja włosów jest niezbędna, jeśli chcemy, by wyglądały dobrze, a także by były zdrowe, nie łamały się, nie wypadały, a także by nie rozdwajały nam się końcówki. Produkty takie jak odżywki czy szampony, jeśli mają dobry skład, oraz są właściwie dobrane do włosów poszczególnych osób, mogą dawać realne efekty, zwłaszcza jeśli są stosowane prawidłowo i regularnie. Jest wiele poradników, które pomagają nam zadbać strukturę oraz wygląd naszych włosów, przedstawiając nam różne ciekawe zabiegi, takie jak olejowanie czy miodowanie włosów. Jednak już od kilku lat, coraz częściej słyszymy o keratynowym prostowaniu włosów, które nie tylko nawilża nasze włosy, ale także odżywia je, oraz układa, utrzymując je proste przez bardzo długi okres czasu.

To, że nasze włosy pozostają proste, często bywa bardzo wygodne, zwłaszcza kiedy nie mamy czasu, by odpowiednio je ułożyć. Coraz więcej osób sięga po to rozwiązanie, ponieważ często słyszy się na ten temat bardzo dobre opinie. Keratynowe prostowanie włosów, przeprowadza się zazwyczaj w salonie fryzjerskim, przy użyciu odpowiednich produktów. Pozostawiają one włosy prostymi, gładkimi i delikatnymi, ale przede wszystkim odpowiednio i dobrze odżywionymi. Keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ polega ono na uzupełnianiu keratyny, która jest jednym z najważniejszych budulców włosa. Sam zabieg daje nam bardzo wiele, jednak na tym pielęgnacja się nie kończy. Po prostowaniu powinniśmy używać produktów, które pozwolą nam odpowiednio zadbać o włosy, które po takim zabiegu potrzebują regeneracji. Często zastanawiamy się, jaki szampon czy odżywkę powinniśmy wybrać, by osiągnąć jak najlepszy skutki po keratynowym prostowaniu. Na szczęście wielu fryzjerów i specjalistów od włosów, dzieli się w internecie swoim zdaniem na temat pewnych produktów, oraz tego jak wpływają na włosy.

Jakiego szamponu powinniśmy używać po keratynowym prostowaniu włosów?

Na forum wiele osób chętnie dzieli się poradami na temat tego, jakiego szamponu powinniśmy używać po keratynowym prostowaniu włosów. Chcemy, by po tak wyczerpującym zabiegu, nasze włosy otrzymały odpowiednią pielęgnację, dlatego też wybór szamponu po keratynowym prostowaniu włosów jest bardzo ważny. Na forum możemy znaleźć wiele wskazówek dotyczących wybierania odpowiednich produktów. Szampony, które zamierzamy używać, nie powinny zawierać w sobie substancji takich jak sole czy silikony, które mogą źle wpływać na strukturę włosa. Powinniśmy też unikać szamponów, które mają w składzie alkohol. Najlepiej jest zdecydować się, na szampon, który ma w składzie keratynę. Dzięki temu będziemy się mogli cieszyć efektami zabiegu przez długi czas, a nasze włosy będą się wspaniale prezentowały nawet do kilku miesięcy.

Jakiej odżywki powinniśmy używać po keratynowym prostowaniu włosów?

To, jakiej odżywki powinniśmy używać po keratynowym prostowaniu włosów, zależy w dużej mierze od tego, jaki efekt preferujemy. Odżywka nie powinna w sobie zawierać alkoholi, które, tak samo jak sole, mogą wysuszyć nam włosy. Po keratynowym prostowaniu włosów powinniśmy używać odżywki, która zawiera w sobie keratynę. Podczas zabiegu, keratyna jest wszczepiana we włosy, nie jest tam ona jednak na stałe. Przy częstym myciu, zwłaszcza silnymi szamponami, wypłukuje się ona, a włosy na powrót stają się szorstkie, oraz zaczynają się kręcić i puszyć. Uzupełnianie keratyny jest więc bardzo ważne, ponieważ pozwala nam na cieszenie się długim efektem zabiegu, oraz nawilża i odżywia nasze włosy. W razie wątpliwości dobrym pomysłem może okazać się zapytanie fryzjera, który z całą pewnością jest w stanie polecić nam odpowiednie produkty do tego, by prawidłowo pielęgnować włosy, zwłaszcza po tak intensywnym zabiegu, jakim jest keratynowe prostowanie włosów.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE