Strona głównaSuplementacjaBiotyna - występowanie, opinie, przeciwwskazania, skutki uboczne

Biotyna – występowanie, opinie, przeciwwskazania, skutki uboczne

Zdecydowana większość kobiet marzy o tym, aby posiadać piękne, lśniące włosy, wytrzymałe i nie łamliwe paznokcie i przede wszystkim zdrową cerę. W związku z tym, aby osiągnąć taki rezultat, kobiety sięgają po różne suplementy diety, które najczęściej zawierają dość dużą ilość witamin i wartości odżywczych, które przyczyniają się do odnowy włosów, skóry i paznokci. W dalszej części weźmiemy pod lupę jeden z takich suplementów diety, czyli biotyna. Sprawdzimy dokładnie czym jest, jakie ma opinie, jaka jest jego cena i czy ma jakiekolwiek przeciwwskazania i efekty uboczne.

Biotyna – opinie, przeciwwskazania

W takim razie czym jest biotyna, jakie można znaleźć opinie w sieci, i jakie są jego przeciwwskazania? W obecnych czasach to właśnie wygląd ma największe znaczenie, dlatego często słyszy się to „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. To właśnie te osoby, które mają w dobrej kondycji włosy i paznokcie są najczęściej uznawane za te osoby, które są porządne i poukładane, w ten sposób na pierwszy rzut oka sprawiają zdecydowanie lepsze wrażenie. W związku z tym to właśnie te czynniki powinny skłonić Cię do tego, aby pielęgnować swoje ciało. Najczęściej wymienione problemy są związane z tym, że brakuje w Twoim ciele odpowiednich ilości witamin i minerałów odżywczych, dlatego warto wybrać suplement diety, jaką jest biotyna od dość popularnej firmy Real Pharm. W takim razie, jakie ma opinie ten preparat?

W składzie biotyny znajduje witamina B7, która odpowiada za efekty wzmocnienia i regenerację cery, włosów, paznokci i dodatkowo wzmacnia cały układ nerwowy. To właśnie dzięki tej właściwości w sieci znaleźć można pozytywne opinie o biotynie, ponieważ częstą przyczyną wypadania włosów jest nadmierny stres. Biotyna przede wszystkim pozwala opanować stres i nerwy, dlatego często lekarze zalecają stosowanie tego preparatu wystawiając przy tym dobrą opinię. Stosowanie biotyny nie tylko wpływa korzystnie na odbudowę i regenerację włosów, ale również stymuluje ich wzrost i m.in. zapobiega ich przerzedzaniu.

W takim razie, jakie są przeciwwskazania podczas przyjmowania biotyny? Suplement diety nie jest zalecany tym osobom, które cierpią na nadwrażliwość na biotynę lub inne składniki występujące w tym preparacie. Przed stosowanie biotyny, należy skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi odpowiednie badania, sprawdzi, czy występują jakieś przeciwskazania i wyda odpowiednią opinię. Osoby cierpiące na nietolerancję cukrów powinny zwrócić uwagę na to, że biotyna zawiera w swoim składzie sorbitol. W dalszej części wpisu sprawdzimy jakie efekty przynosi biotyna, i jakie występują skutki uboczne.

Biotyna – efekty, skutki uboczne

Czy podczas stosowania tego suplementu mogą pojawić się skutki uboczne? W tym przypadku często zdarza się, że tego rodzaju środki wieloskładnikowe dostarczają bardzo dużą ilość witamin i minerałów, które powinny być przyjmowane w sytuacjach, gdy nie ma innego sposobu dostarczenia ich. Biotyna, podobnie jak w przypadku każdego innego leku, może podczas stosowania wywołać u niektórych osób efekty uboczne. Oczywiście zdarzają się niezwykle rzadko, wymienia się m.in. takie skutki uboczne jak pokrzywka czy problemy z układem żołądkowo-jelitowym. Poza wymienionymi niepożądanymi objawami, stosowanie biotyny przez dłuższy okres nie wywołuje innych skutków ubocznych.

Biotyna – cena, gdzie występuje?

Gdzie występuje naturalnie biotyna i jaka jest jego cena? Przede wszystkim substancja ta występuje głównie w produktach zwierzęcych i roślinnych. Największe stężenie biotyny występuje w wątrobie i żółtkach jaj. Dodatkowo wszystkie produkty pochodzenia mącznego typu mąka sojowa i ryżowa, zawierają również pokaźną ilość biotyny. W produktach pochodzenia roślinnego biotyna występuje w pomidorach, marchwi i szpinaku. Oczywiście pamiętaj o tym, że biotynę nie stosuje się bez uzasadnienia, ponieważ zdolność syntezowania znajduje się we florze bakteryjnej znajdującej się w jelitach.

W takim razie, jaka jest cena biotyny? Biotyna powszechnie dostępna jest w każdej aptece bez recepty. Cena za opakowanie biotyny 90 sztuk tabletek powlekanych to koszt około 20 złotych. Cena może być zależna od punktu sprzedaży.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE