Strona głównaPoradyOwijanie brzucha folią - opinie

Owijanie brzucha folią – opinie

Owijanie ciała folią, czyli body wrapping to dość popularna i znana od dawna metoda walki z otyłością i cellulitem. To także skuteczny sposób na wysmuklenie różnych partii ciała, zwalczenie cellulitu i poprawienie ogólnego stanu skóry. Według opinii wielu osób jest to bardzo skuteczna i prosta metoda, pozwalająca na uzyskanie całkiem zadowalających efektów. Na czym dokładnie polega zabieg owijania brzucha folią? Czy owijanie się folią na cellulit daje efekty? Jak wykonać zabieg? Dowiedz się więcej o owijaniu się folią w celach kosmetycznych.

Owijanie brzucha folią – jak to zrobić?

Body wrapping to prosty zabieg kosmetyczny, którego efekty bywają bardzo pozytywne. Zabieg owijania ciała folią często wykonuje się na brzuch i okolice, ponieważ właśnie te partie ciała dotykają różnorodne problemy, takie jak cellulit i inne niedoskonałości. Na brzuchu często odkłada się nadmiarowy tłuszcz. Owijanie brzucha folią to zabieg, który bardzo  łatwo wykonać w domu. Aby prawidłowo go wykonać potrzeba trochę wolnego czasu. Potrzebna będzie także zwykła folia spożywcza oraz odpowiednie kosmetyki. W zależności od planowanego efektu najlepiej, aby były to środki do pielęgnacji ciała, zawierające różne składniki o kompleksowym działaniu na skórę. Jeśli zależy nam na wysmukleniu sylwetki, stosujemy kremy na odchudzanie. W przypadku, gdy chcemy zwalczyć cellulit, stosujemy preparaty do zwalczania tego właśnie problemu. Owijanie brzucha folią daje właściwe efekty, jeśli zabieg wykonamy prawidłowo. Ciało należy owinąć folią na co najmniej 20 minut, zaleca się nawet 40-60 minut. Brzuch owijamy folią niezbyt mocno, aby czuć się w miarę komfortowo.

Owijanie brzucha folią – opinie

Owijanie ciała folią to zabieg powszechnie znany i stosowany od wielu lat. Można go wykonać w domu, oferują go również salony kosmetyczne. Jeśli chodzi o owijanie brzucha folią opinie o owijaniu brzucha folią są bardzo pozytywne. Wiele osób zauważa, że po regularnym stosowaniu takiego zabiegu znacznie wyszczupliła się ich sylwetka. Można także zauważyć znaczną poprawę stanu skóry. Duży wpływ na skuteczność zabiegu ma także odpowiedni dobór kosmetyków, stosowanych pod folię.

Owijanie się folią spożywczą – efekty?

Zabieg owijania ciała folią z łatwością można wykonać w domu. Przed naniesieniem kosmetyku na skórę i owinięciem się folią, warto oczyści skórę. Można także wykonać wcześniej delikatny peeling. Folia rozgrzewa ciało i dzięki temu otwierają się pory, co ułatwia wnikanie kosmetyków w głąb skóry. Owijanie ciała folią poprawia krążenie oraz wspomaga oczyszczenie ciała z toksyn. Po zabiegu należy umyć delikatnie ciało zimną wodą, a następnie wetrzeć balsam lub inny preparat. Warto pamiętać, że zabieg owijania ciała folią nie u każdego może być stosowany. W przypadku owijania się folią spożywczą efekty mogą być negatywne. Istnieje wiele przeciwwskazań do tego zabiegu. Owijanie się folią na cellulit jest niebezpieczne. Są nimi np. ciąża oraz nadciśnienie, podrażnienie skóry, niedawno przebyte operacje, choroby nerek i wiele innych. W takich sytuacjach nie zaleca się owijania ciała folią, zabieg ten może być groźny dla zdrowia.

Czy owijanie się folią pomaga na cellulit?

Jakie efekty przynosi owijanie brzucha folią? Opinie o efektach tego zabiegu są bardzo pozytywne. Zabieg można wykonywać na brzuch lub na uda. Owijanie ciała folią jest bardzo proste. Skuteczność zabiegu na cellulit zależy od tego, jaki preparat stosujemy na ciało. Body wrapping można stosować do zwalczania cellulitu na brzuchu, na udach, a nawet na piersiach. Zabieg wymaga odrobinę cierpliwości, jest to też okazja do zrelaksowania się i odpoczynku. Po owinięciu ciała folią najlepiej położyć się pod kocem i odczekać kilkadziesiąt minut. Warto pamiętać, że jeśli zabieg staje się niekomfortowy, można go w każdej chwili przerwać. Jeżeli zauważymy, że kosmetyki stosowane na ciało działają podrażniająco, należy z nich zrezygnować. Zabieg można wykonać ponownie, stosując np. domowe maseczki zwalczające cellulit. Ich wykonanie jest bardzo łatwe. Owijanie się folią na cellulit może wykonać każdy.

Domowe preparaty do owijania ciała folią

Do owijania brzucha i innych partii ciała można wykorzystać maseczki, przygotowywane samodzielnie w domu. Łatwo znaleźć wiele przepisów na maski, które wykonać można z łatwo dostępnych, naturalnych składników. Warto samodzielnie przetestować różnorodne preparaty oraz domowe maseczki, aby znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie. Domowe maseczki także mogą podrażniać delikatną skórę, dlatego także podczas ich stosowania należy sprawdzać, czy nie pojawiła się niepożądana reakcja skórna.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE