Strona głównaPoradyOdkwaszanie organizmu i inne zalety? Opinie dot. picia sody oczyszczonej

Odkwaszanie organizmu i inne zalety? Opinie dot. picia sody oczyszczonej

Soda oczyszczona to potoczna nazwa wodorowęglanu sodu. Charakteryzuje się wieloma właściwościami, które są wykorzystywane w codziennym życiu, w kosmetologii i w przemyśle. Występuje ona w naturze w złożach mineralnych, osadach wód słodkich i w wodach gruntowych. Sodę przemysłową wytwarza się z sody śnieżnej, czyli minerału kopalnianego, złożonego z dwuwęglanu trójsodowego i węglanu sodu. Zanim na półce sklepowej pojawi się wodorowęglan sodu pod nazwą sody oczyszczonej musi on przejść odpowiednią obróbkę, polegającą na rozpuszczeniu w wodzie i saturacji dwutlenkiem węgla, dzięki której następuje krystalizacja dwuwęglanu trójsodowego.

Kolejnym krokiem jest płukanie i suszenie kryształów sody oczyszczonej. Czy odkwaszanie organizmu sodą oczyszczoną z cytryną to dobry pomysł? Jakie opinie posiada picie sody oczyszczonej? Jak pić i jak odkwasić organizm sodą? Czy może pomóc na miażdżycę? Soda oczyszczona a zdrowie – jak wpływa na organizm, czy cytryna i soda pomoże na koronawirusa i w trakcie odchudzania, jakie ma właściwości, czy istnieje coś takiego jak detox sodą oczyszczoną? Czy soda oczyszczona oczyszcza organizm? Odpowiedzi na te pytania poznasz w poniższej treści artykułu. 

Soda oczyszczona – jakie ma właściwości?

Zastanawiasz się, dlaczego soda oczyszczona jest tak powszechna? Z czego to wynika? Jakie ma właściwości? Jest to substancja lekko żrąca, dzięki czemu posiada właściwości oczyszczające. Jej pH jest zasadowe, co powoduje neutralizację kwasów i absorpcję różnych zapachów. Kolejna cenna właściwość sody oczyszczonej to zdolność do fermentacji i spulchniania, dzięki czemu tak chętnie wykorzystywana jest w procesach wypiekowych. Soda naturalnie występuje w ludzkim organizmie i odpowiada za neutralizację kwasów i soku żołądkowego. Świetnie radzi sobie z toksynami i normalizuje pH. Warto jednak podkreślić, że zażywanie sody oczyszczonej nie powinno być dłuższe niż 3 tygodnie.

Soda oczyszczona posiada wiele leczniczych właściwości. Jedną z nich jest np. zwalczanie zgagi. Łyżeczkę sody rozpuszcza się w połowie szklanki wody i wypija. Należy jednak pamiętać, że takie rozwiązanie nie jest dobre dla osób z nadciśnieniem i kobiet w ciąży. Oprócz tego soda oczyszczona niweluje nieprzyjemne zapachy, np. po zjedzeniu cebuli i czosnku, łagodzi świąd po ukąszeniu przez owady. Warto wiedzieć, że nie można jednak stosować sody oczyszczonej na rany. Soda oczyszczona jest składnikiem wielu kosmetyków. Można dostrzec ją w składzie kosmetyków oczyszczających skórę, czy maseczek, mających na celu usunięcie martwego naskórka czy łoju. Maseczkę na twarz możesz wykonać samodzielnie w domu. Potrzebna będzie Ci soda oczyszczona oraz woda. Dopasuj proporcje samodzielnie tak, aby powstała gęsta, gładka biała pasta.

Tak przygotowaną maseczkę nałóż na twarz na kilka minut, a następnie zmyć letnią wodą. Nie poleca się stosowania tego typu metod oczyszczania twarzy w przypadku skóry wrażliwej. Pozostaje pytanie, czy soda oczyszczona oczyszcza organizm? Soda oczyszczona wykorzystywana jest nie tylko do odkwaszania organizmu, podczas odchudzania, czy wspomagająco w leczeniu miażdżycy. Używana jest także do sporządzania peelingów oczyszczających, a także do mycia włosów. Do sporządzenia takiego domowego szamponu będziesz potrzebował 2-3 łyżeczki sody oczyszczonej, połowę szklanki wody. Uzyskaną maskę należy nałożyć na włosy i wmasować. Następnie dokładnie zmyj ją z włosów. Zauważalne będzie zwiększenie objętości włosów.

Czy soda oczyszczona odkwasza organizm?

Picie sody oczyszczonej posiada wiele opinii. Według niektórych to świetny i sprawdzony sposób na odkwaszenie organizmu. Inni twierdzą, że odkwaszanie organizmu to zły pomysł. Odkwaszanie organizmu sodą oczyszczoną z cytryną szczególnie znane jest u zwolenników medycyny naturalnej. Taka mikstura jest źródłem antyoksydantów, które usuwają wolne rodniki, będące przyczyną nowotworów. Opinie wskazują, że woda z sodą i cytryną jest używana także na odchudzanie oraz w leczeniu miażdżycy. Połączenie sody oczyszczonej z cytryną i wodą zwalcza zgagę, poprawia trawienie i niweluje wzdęcia. Niektórzy twierdzą, że soda oczyszczona prowadzi do detoxu organizmu. Podczas niego usuwane są toksyny z wątroby, dostarczane niezbędne składniki odżywcze, witaminy i antyoksydanty. Dzięki temu tak chętnie mikstury z sody oczyszczonej są stosowane podczas odchudzania. Warto jednak wiedzieć, że kluczem do zrzucenia zbędnych kilogramów jest zdrowa dieta, deficyt kaloryczny i aktywność fizyczna. Soda oczyszczona może działać jedynie wspomagająco. Czy cytryna i soda zwalcza koronawirusa? Nie ma żadnych badań potwierdzających działanie takiej mieszaniny na koronawirusa.

Jak sporządzić miksturę z sody oczyszczonej?

Jak odkwasić organizm sodą oczyszczoną? Jak pić sodę oczyszczoną, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu? Opinie na forach wskazują, że najlepiej jest stosować ½ łyżeczki sody oczyszczonej rozpuszczonej w ½ szklanki wody. Taką miksturę spożywa się co dwie godziny w przypadku problemów z układem pokarmowym. Warto jednak wiedzieć, że nie można przekroczyć 7 dawek w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, że jakiekolwiek substancje w nadmiarze mogą zaszkodzić. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek reakcji niepożądanych podczas stosowania sody oczyszczonej pod każdą postacią należy udać się do lekarza lub zasięgnąć porady farmaceuty. 

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE