Strona głównaDietaJak zrobić popcorn bez mikrofali

Jak zrobić popcorn bez mikrofali

Popcorn jest bardzo popularną i lubianą przekąską, za którą szaleje spore grono osób. Podawany jest w wielu miejscach takich jak kina, festyny czy wydarzenia sportowe umilając oglądanie danego spektaklu czy wysiłku zawodników na murawie/stadionie. Jednak czasem chce się kupić popcorn i po prostu zrobić go sobie „na świeżo” siadając w swoim zaciszu domowym przy ciekawym filmie bądź spotkaniu ze znajomymi. Niestety popcorn bez mikrofali wydaje się niemożliwym do zrobienia… Jednak nie jest to prawda! Więc jak zrobić popcorn bez mikrofali?

Jak zrobić popcorn do mikrofali bez mikrofali?

Tradycyjny popcorn kupowany w supermarkecie ma formę torebki, którą wkłada się na czas 2-2,5 minuty do mikrofali. W trakcie tego czasu słychać charakterystyczne ,,strzelanie” ziaren popcornu. Jednak nie każdy posiada w swoim mieszkaniu mikrofalę i nie chce narażać się na taki większy zakup. Jak poradzić sobie z tą sytuacją i zrobić popcorn bez mikrofali?

Jak zrobić popcorn bez mikrofali?

Jak zrobić popcorn bez mikrofali?  Wystarczy kuchenka gazowa i garnek! Jeszcze kiedyś popcorn na stałe wykonywano właśnie w ten sposób! Wtedy mikrofalówki nie były, aż tak popularne jak jest to dzisiaj. Dlatego jedyne co trzeba mieć to kuchenkę gazową/indukcyjną i oraz dobrej jakości metalowy garnek koniecznie z przykrywką. Aby popcorn nie przykleił się do spodu metalowego garnka warto dodać odrobinę oleju i dokładnie rozprowadzić go po dolnej warstwie metalu. Następnie ustawia się kuchenkę na średnią moc, dodaje popcorn i zamyka przykrycie. Z czasem zacznie „strzelać” w identyczny sposób jak w mikrofalówce!

Popcorn bez mikrofali na kuchence gazowej/płycie indukcyjnej musi być skrupulatnie pilnowany. Bowiem ustawienie zbyt dużej mocy może zbyt szybko przypalić ziarna popcornu sprawiając, że nie będzie smaczny. 

Jak zrobić popcorn do mikrofali bez mikrofali?

Wiele osób posiada w swoim domu popcorn do mikrofali mając na niego ochotę. Jednak różne przeciwności losu(jak choćby brak prądu) sprawiają, że mikrofala może nie działać, bądź jest zepsuta. Istnieje rozwiązanie tej sytuacji. Więc jak zrobić popcorn do mikrofali bez mikrofali?

Wystarczy sięgnąć po nożyczki i przeciąć papierową torebkę. W jej wnętrzu nie ma tak naprawdę nic niezwykłego! To jedynie ziarna, które ewentualnie mogą być dodatkowo posolone bądź natłuszczone. Następnie wysypuje się je do wnętrza garnka czy nawet na głęboką patelnie i postępuje podobnie jak w poprzedniej metodzie. To wszystko! 

Jak zrobić popcorn w mikrofali bez torebki?

Czy wykonanie popcornu w mikrofali bez specjalnej torebki jest w ogóle możliwe? Na pierwszą myśl wydaje się to dość abstrakcyjne i trudne do wykonania. Przecież podczas wysypania ziaren na talerz w mikrofali będą one dosłownie wystrzeliwały w jej wnętrzu powodując potencjalne uszkodzenia. Jak zrobić popcorn w mikrofali bez torebki?

Trzeba się wyposażyć oczywiście w ziarna, ale również dwa naczynia – jedno głębokie, cięższe naczynie typu miska. Drugim naczyniem jest klasyczny talerz. Oba z nich muszą nadawać się do stosowania w mikrofali. Następnie wsypuje się ziarna do wnętrza miski i przykrywa ją ciężkim talerzem. Dzięki temu strzelające ziarna będą odbijać się od spodu talerza i pozostaną we wnętrzu miski.  Dla osób lubiących bardziej tłusty popcorn warto od razu na talerzu położyć odrobinę masła, które jednocześnie się stopią. Popcorn powinien przygotowywać się przez około 2-3 minut w zależności od mocy twojej mikrofalówki. 

Popcorn – czym w ogóle jest; definicja

Popcorn to słona przekąska, która składa się z ziaren kukurydzy. Są one drobne i pomarańczowe. Jednak po prażeniu w odpowiedniej temperaturze i czasie dosłownie wystrzeliwują zmieniając swój wygląd. Zmiana pomarańczowych ziaren w lekki, biały popcorn polega na wyrzuceniu pod wpływem temperatury białkowo-skrobiowej masy znajdującej się wewnątrz ziaren. 

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE