Strona głównaDietaJakie są smaki monsterów? Ranking smaków!

Jakie są smaki monsterów? Ranking smaków!

Marka Monster to produkty amerykańskiego przedsiębiorstwa Monster Beverage Corporation, które ma siedzibę w miejscowości Corona, w Kalifornii. Napoje Monster oferowane są w ponad 100 krajach na świecie. Monstery dostępne w Polsce są od 2012 roku. Wszystkie Monstery charakteryzują się wysoką zawartością kofeiny, dlatego nie poleca się ich dla każdego. Ile jest smaków Monsterów? Czy wszystkie smaki Monsterów są dostępne w Polsce? Dowiedz się więcej.

Monstery dostępne w Polsce

W Polsce sprzedaż Monsterów rozpoczęła się w 2012 roku, chociaż są one produkowane już od 2002 roku. Monstery to napoje energetyczne, które posiadają w składzie duże ilości kofeiny. Nie wszystkie smaki Monstera znajdują się w sprzedaży na polskim rynku. Mimo tego, Monstery dostępne w Polsce to ponad 100 różnych smaków, w stylowych opakowaniach. Monstery oferowane są w puszkach o różnych pojemnościach, najpopularniejsze z nich to odpowiednio 250 ml, 355 ml i 500 ml. Monstery ze względu na dużą zawartość kofeiny nie są zalecane dla dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących oraz innych osób, wrażliwych na kofeinę. Niestety, bardzo często sięga po nie młodzież, która nie jest świadoma negatywnych skutków dla zdrowia, spowodowanych spożywaniem energetyków. Monstery przeznaczone są dla osób powyżej 16. roku życia. Należy pamiętać, że monstery i inne napoje energetyczne nie powinny być spożywane przez każdego, a także powinno się je spożywać z umiarem. Nie zaleca się ich dla osób chorych np. na cukrzycę, nadciśnienie, wrzody żołądka. Ile jest smaków Monsterów?

Jakie są smaki Monsterów?

Oferta Monsterów w Polsce jest bardzo duża. Producent wprowadził na rynek ponad 100 smaków tego napoju energetycznego. Co więcej, oferta ta ciągle jest rozszerzana i zmieniana. Aktualnie na stronie producenta można znaleźć informacje o produktach w następujących kategoriach: Monster Energy, Monster Ultra, Juiced Monster, Monster Super Fuel, Espresso Monster. W bogatej ofercie można znaleźć wiele smaków owocowych, w tym kompozycje różnych owoców, zarówno lokalnych – jabłka, maliny, wiśnie, brzoskwinie, jak i bardziej egzotycznych, w tym owoców cytrusowych. Na rynku dostępne są także Monstery o smaku kawy. W zależności od zawartości cukru niektóre smaki są bardziej słodkie, a inne mniej. Część tych napojów nie zawiera w ogóle cukru w swoim składzie. Jaki jest skład Monsterów? Oprócz ilości kofeiny oraz tauryny, różni je także wspomniana ilość dodanego cukru oraz smak. Zawierają one także witaminy z grupy B i sól. Skład Monsterów jest tak dobrany, aby działały one pobudzająco na organizm. Wszystkie Monstery stymulują do działania.

Jakie smaki monsterów wybrać

Monstery energetyki – smaki najlepiej oceniane

Wiemy już ile jest smaków monsterów. Pozostaje pytanie jakie są smaki Monsterów energetyków i które z nich są najlepiej oceniane? Ze względu na dużą ilość produktów tej marki, rankingów także jest wiele. Upodobania i potrzeby każdej osoby są bardzo zróżnicowane, dlatego trudno wybrać smaki, które mają najwięcej zwolenników. W sieci nieustannie pojawiają się różnorodne rankingi Monsterów, które ma za zadanie wyłonienie zwycięzcy w konkretnych kategoriach. Wielu zwolenników mają także oryginalne opakowania, puszki po Monsterach są zbierane przez kolekcjonerów. Wielu zwolenników tego energetyka uważa, że wszystkie smaki Monsterów są bardzo oryginalne i trudno znaleźć tak szeroką ofertę u innych producentów. Polecamy przetestować wszystkie smaki monsterów i samemu wyrobić sobie opinie na ich temat. Z całą pewnością wszystkie Monstery są smaczne i stworzone w unikalny sposób.

Czy monstery są zdrowe?

Napoje energetyczne powinny być spożywane z umiarem. Są one źródłem sporej dawki energii, dzięki zawartości kofeiny i tauryny, dlatego działają pobudzająco na organizm, podobnie jak kawa czy herbata. Należy jednak pamiętać, że są to napoje przeznaczone dla osób dorosłych. Co więcej, istnieje wiele przeciwwskazań zdrowotnych, w których nie wolno spożywać Monsterów i innych energetyków. Warto o tym pamiętać, sięgając po kolejny napój energetyczny. Nie należy także przekraczać zalecanych dziennych ilości tego napoju, a także spożywać napojów energetycznych codziennie. 

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE