Strona głównaPoradyJak często można korzystać z solarium?

Jak często można korzystać z solarium?

Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na te usługi. To sposób na to, żeby nabrać opalenizny nawet poza sezonem letnim. W tym temacie trzeba być jednak uważnym… Nie wiesz, jak często można chodzić na solarium, aby było bezpiecznie? Jaka częstotliwość jest zaś wskazana, by utrzymać opaleniznę? Informacje na te tematy możesz sprawdzić w poniższym poradniku.

Zobacz: Czy po solarium można się kąpać – ile trzeba czekać?

Jak często można chodzić na solarium?

Planujesz chodzić do solarium? Jak często można to jednak robić, aby nie narażać na szwank swojego zdrowia? Kluczowe znaczenie ma tutaj m.in. fototyp skóry. Osoby mające jasną karnację, włosy blond lub rude (fototyp celtycki) w ogóle nie powinny decydować się na taką aktywność. Wszystko dlatego, że szybko grożą im ciężkie poparzenia skórne. Podobnie jest w przypadku osób posiadających fototyp typu II (europejski jasny). Jak często można korzystać z solarium pod kątem pozostałych fototypów? Na tej płaszczyźnie wyróżniamy jeszcze cztery inne opcje. Na szczęście w tych przypadkach nie ma przeciwwskazań, co do samego opalania.

Wiesz już, dla kogo jest solarium. Ile razy w tygodniu można tam chodzić? Początkowo dwa, trzy razy. Premierowe sesje nie powinny być dłuższe niż pięć minut. Z czasem ten okres można nieco wydłużyć. Rekomenduje się, aby jeden seans nie trwał jednak więcej niż 20 minut. Już od jakiegoś czasu odwiedzasz solarium? Jak często można tam chodzić, aby nie dopuścić np. do poparzeń? Sporo osób zadaje sobie to pytanie… Jak często można chodzić na solarium, aby zdrowie było w odpowiedniej kondycji? Początkowo wizyty powinny odbywać się co dwa, trzy dni. Później częstotliwość powinna być zmniejszona. Jak często chodzić do solarium? Ile razy w tygodniu? Najlepiej byłoby, aby częstotliwość została zmniejszona do jednej wizyty. Pamiętaj, by przed skorzystaniem z takiego zabiegu skonsultować się np. ze swoim lekarzem rodzinnym. Nie wiesz, jak często można chodzić na solarium w przypadku osób z wadami serca, czy chorobami tarczycy? Niestety, eksperci od medycyny tego zabraniają. Należy zatem uczciwie opowiedzieć lekarzowi o swoich kłopotach zdrowotnych i przyjmowanych lekach. Po to, by fachowiec mógł określić, jak często można korzystać z solarium i czy w ogóle w Twoim przypadku jest to możliwe.

Czy solarium może mieć wpływ na nasze zdrowie?

Zobacz: Kiedy wychodzi opalenizna po solarium i kiedy schodzi?

Jak często chodzić na solarium żeby utrzymać opaleniznę?

Osoby zaciekawione tym zagadnieniem szukają nie tylko faktów na temat tego, jak często można korzystać z solarium. Interesuje ich również to, jak często chodzić na solarium, żeby utrzymać opaleniznę. Po raz kolejny dużo w tej sprawie zależy od danej osoby i jej fototypu (spore znaczenie ma także moc zastosowanych lamp). Klienci o jaśniejszej karnacji potrzebują nieco więcej czasu, aby nabrać opalenizny. Potem muszą zaś częściej chodzić do solarium, aby ją utrzymać w odpowiedniej formie. Jaka systematyczność jest tutaj wskazana? Wybierasz się po raz pierwszy w swoim życiu do solarium? Jak często należy tam chodzić w premierowym etapie? Należy odbyć nawet kilka seansów (w odstępach wynoszących minimum 48 godzin). Później trzeba już rzadziej odwiedzać solarium. Ile razy w tygodniu? Najlepiej, aby to była jedna wizyta (na siedem dni). Sporo osób zastanawia się także, jak często można chodzić na solarium i opalać się w sposób naturalny. Niestety, takie połączenie nie jest wskazane, ponieważ przez to starzenie się skóry następuje o wiele szybciej. Nie jest to zatem „gra warta świeczki”.

Czy można codziennie korzystać z solarium?

Chcesz, aby Twoja skóra pięknie się prezentowała? Nie masz jednak pojęcia, jak często chodzić na solarium, żeby utrzymać opaleniznę? Niektórzy są tutaj bardzo zdeterminowani. W związku z tym mają w planach chodzić do miejsc świadczących te usługi… codziennie. Jest to jednak zabronione! Dlaczego? Zbyt częste opalanie się może spowodować poparzenia. Dodatkowo skóra zaczyna szybciej się starzeć. Warto wspomnieć także o zwiększonym ryzyku zachorowania na raka skóry…

Zobacz: Czy podczas okresu można iść na solarium – na co uważać?

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE