Strona głównaPoradyCo zrobić, żeby limo pod okiem szybko zniknęło?

Co zrobić, żeby limo pod okiem szybko zniknęło?

Widoczny siniak pod okiem to pewnego rodzaju skaza na wizerunku, efekt wizualny przez to cierpi. Warto natomiast zastanowić się, co można zrobić, żeby limo pod okiem szybko zniknęło, istnieją pewne sposoby. W pierwszej kolejności powinno się przykładać zimne kompresy wykonane samodzielnie w domu. W aptekach dostępne są również specjalne plastry żelowe. Żeby limo pod okiem szybko zniknęło skuteczne jest nawet przyłożenie do tego miejsca mrożonki.

Sposoby na limo pod okiem – żeby szybko zniknęło

Stosując mrożonki na podbite oko, trzeba uważać, aby nie odmrozić tego miejsca. Lodowaty przedmiot najlepiej owinąć w kawałek materiału, ewentualnie torebkę foliową. W ten sposób zapewnia się bezpieczeństwo okolicom oka, ponieważ nie przykłada się zimnego bezpośrednio do skóry. W początkowej fazie urazu dość szybko pojawia się opuchlizna, dlatego przykładanie zimnego może spowodować powstanie znacznie mniejszego obrzęku.

Jak zakryć limo

Limo pod okiem – jak się pozbyć?

W wyniku mocniejszego uderzenia w okolice twarzy może powstać limo pod okiem. Jak się pozbyć siniaka lub zmniejszyć ryzyko powstania go w dużym rozmiarze? Pomocne są na pewno zimne okłady, które skutecznie obkurczają naczynia krwionośne. Tym samym dopływ krwi do obitego miejsca jest ograniczony skutkiem czego powstaje mniejsze limo pod okiem. Jak się go pozbyć? Zastanawia się nad tym każdy, kto był w takiej sytuacji. Niewskazane jest na pewno uciskanie tego miejsca.

Jak szybko pozbyć się siniaka pod okiem?

W życiu zdarzają się różne wypadki, dlatego warto znać zasady pierwszej pomocy. Czasami w sieci, na różnych forach pojawia się pytanie: jak szybko pozbyć się siniaka pod okiem? Odpowiedź jest na szczęście pocieszająca, ponieważ istnieje kilka możliwości. Zimne kompresy, mrożonki, lód powodują, że siniak i opuchlizna są mniejsze. Wystarczy przykładać je delikatnie, bez przyciskania przez mniej więcej 10 minut, raz na godzinę. O to, jak szybko pozbyć się siniaka pod okiem można również zapytać w aptece.

Jak pozbyć się siniaka pod okiem?

Stosowanie zimnych okładów na siniak pod okiem jest jak najbardziej wskazane. Zmniejszenie obrzęku i bólu jest wówczas zagwarantowane. Jak pozbyć się siniaka pod okiem? Oczywiście w sferze zainteresowań są zazwyczaj możliwie najszybsze metody. Pomocne okazują się specjalne maści na stłuczenia, ale ważne, by upewnić się, że mogą być stosowane na twarz, a konkretnie okolice oczu. Jak pozbyć się siniaka pod okiem? Takie pytanie jest oczywiście uzasadnione, ponieważ nie jest to najlepsza ozdoba dla twarzy.

Maść na siniaki pod okiem

Właściwie w każdej aptece dostępne są maści na siniaki pod okiem. Nie wszystkie wymagają okazania recepty, ponieważ część można kupić od ręki. Najczęściej występują one w postaci żelu, niekiedy wzbogaconego jonami srebra. Nie zaszkodzi również zaopatrzyć się w maść na siniaki pod okiem powstałej z mieszanki ziołowej. Mają one działanie przeciwzapalne, dlatego są idealne w leczeniu podbitego oka.

Jak szybko pozbyć się siniaka z oka?

Jakikolwiek uraz nie jest przyjemny, zwłaszcza taki, który jest widoczny na pierwszy rzut oka. Stąd konieczność poszukiwania odpowiedzi na pytanie jak szybko pozbyć się siniaka z oka? Chyba każdy zgodzi się z tym, że nie jest on wyjściowy. Dlatego zniwelowanie go jest konieczne. Zatem jak szybko pozbyć się siniaka z oka i nie zwracać nim na siebie uwagi otoczenia? Zimne okłady oraz maści – takie połączenie pozwoli na szybkie wygojenie się sińca.

Co zrobić, żeby siniaki szybko zeszły?

Powstawanie siniaków nie musi być spowodowane pobiciem, czasami są one wynikiem urazu. W każdym razie nie prezentują się one najlepiej, dlatego pytanie co zrobić, żeby siniaki szybko zeszły jest na miejscu. Często nawet ich lekkie dotknięcie powoduje duży ból, więc to nic przyjemnego. Zawsze warto schłodzić te miejsca. Każdy, kto zastanawia się co zrobić, żeby siniaki szybko zeszły powinien skorzystać właśnie z tego sposobu w pierwszej kolejności.

Jak zatuszować siniaka?

Mając zasinienia na twarzy każdemu zależy na ich ukryciu, nie wyglądają po prostu dobrze. Jak zatuszować siniaka? Najlepiej zastosować żółty korektor, który doskonale maskuje różnego rodzaju zasinienia. Następnym krokiem jest nałożenie fluidu, koniecznie pasującego do kolorytu skóry. Aby zapobiec świeceniu się skóry, należy nałożyć puder transparentny. Oto wyczerpująca odpowiedź na pytanie jak zatuszować siniaka.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE