Strona głównaPoradyPraca w Niemczech. Kto może zostać opiekunem osoby starszej?

Praca w Niemczech. Kto może zostać opiekunem osoby starszej?

Praca opiekunki osób starszych nie jest łatwa. Pomoc schorowanemu seniorowi to bardzo satysfakcjonujące, ale również obciążające zajęcie. Dodatkowo aby móc zająć się osobą starszą potrzebne są odpowiednie kwalifikacje. Szukasz pracy w branży opiekuńczej? Dowiedz się, czy możesz zostać opiekunem seniora i jak znaleźć pierwszą pracę w Niemczech.

Opieka Niemcy – wymagania

Przede wszystkim opiekun osoby starszej musi posiadać odpowiednie cechy charakteru. Poszukiwane są osoby o konkretnych cechach, które zapewnią seniorowi bezpieczeństwo i komfort. Powinna to być osoba cierpliwa, odporna na stres, zaradna, empatyczna, asertywna i uczciwa. Wiek starszy niesie ze sobą wiele trudności. Seniorzy mogą być schorowani i wymagać specjalnej opieki. Towarzyszące jesieni życia choroby mogą powodować również frustrację i rozdrażnienie. Dlatego niemieckie rodziny poszukują osób, które potrafią zdobyć zaufanie podopiecznego i otoczyć go troską.

Jedyną bezpieczną formą pracy w opiece w Niemczech są wyjazdy, które organizuje agencja opiekuńcza. W związku z bogatą ilością ofert pracy w opiece takich firm powstaje coraz więcej. Jednak do podjęcia współpracy z agencją niezbędne będą dwie podstawowe kompetencje. Pierwszą z nich jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego. Pozwala ona na porozumiewanie się z seniorem i umożliwia komfortowy pobyt w Niemczech. Do obowiązków opiekunki może należeć na przykład robienie zakupów, wizyty w aptece lub urzędzie. W tym celu również potrzebna będzie znajomość swobodnej rozmowy w języku niemieckim. Drugim wymaganiem agencji opiekuńczych jest doświadczenie w opiece. Niekoniecznie musi być ono profesjonalne. Wystarczy praktyka w opiekowaniu się na przykład rodzicami lub dziadkami.

Gdzie znaleźć pracę w opiece seniora?

Agencja opiekuńcza pomoże Ci zorganizować cały wyjazd i wszelkie formalności. Jednak pozostaje jeszcze wybór odpowiedniej firmy. Przy wyborze agencji zwróć szczególną uwagę czy oferuje ona legalną umowę, sprawdzone zlecenia i pomoc. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług agencji, która zdobyła już zaufanie innych opiekunek i opiekunów pracujących w Niemczech. Przykładem takiej agencji jest działająca na rynku już kilkanaście lat firma Perfekton. Jest to agencja opiekuńcza zajmująca się rekrutacją i organizacją wyjazdów. Firma oferuje wysokie pensje bazowe – nawet 8400 zł netto miesięcznie. Dodatkowo agencja zapewnia bezpłatny przejazd w obie strony i pomoc doświadczonego koordynatora. Istnieje również możliwość dodatkowych zarobków. Agencja Perfekton przygotowała bogaty system bonusów i premii lojalnościowych. Sprawdź najnowsze oferty pracy w opiece w firmie Perfekton i wybierz pracę odpowiednią dla Ciebie.

Artykuł sponsorowany

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE