Strona głównaPoradyIle kosztuje solarium? Cennik w 2023 roku

Ile kosztuje solarium? Cennik w 2023 roku

Solarium jest miejscem, w którym w szybki i efektywny sposób można uzyskać wymarzoną opaleniznę. W dzisiejszych czasach nie trzeba czekać na gorące, letnie miesiące, w których można całkowicie oddać się przyjemności kąpieli słonecznych. Nawet w zimie idąc do dobrej jakości solarium można uzyskać naturalnie wyglądającą opaleniznę. Solarium uważane jest za bezbolesną, bezinwazyjną i przede wszystkim szybką metodę uzyskania wymarzonej, ciemniejszej karnacji. Ile kosztuje dokładny pobyt w dobrej jakości solarium?

Solarium – ile kosztuje usługa? 

Jednym z bardzo cenionych i lubianych zabiegów jest właśnie wizyta w solarium. Ile kosztuje taka przyjemność?

Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Cena jest bardzo zróżnicowana i zależy od wielu czynników. Do głównych z nich zalicza się przede wszystkim lokalizację salonu. Ceny za usługę w największych miastach są wyższe niż w miastach mniejszych – jest to dość popularne i możliwe do zauważenia na wielu płaszczyznach życia. Dlatego lokalizacja ma tak duże znaczenie. 

Dodatkową cechą, która ma duży wpływ na pytanie: Solarium – ile kosztuje zabieg jest po prostu renoma salonu. Bardziej profesjonalne salony, które posiadają szereg zadowolonych klientów bardziej się cenią. Bowiem doświadczenie to cecha, której po prostu nie da się kupić! Lecz mimo wszystko wiele osób woli dopłacić i mieć pewność co do jakości usług w danym miejscu. 

Solarium – cennik 

W większości salonów kosmetycznych można skorzystać z usług solarium. Cennik za tą usługę jest nie tylko uzależniony od renomy salonu i jego lokalizacji, ale także od długości trwania jednej sesji. Bowiem w solarium cena za minutę zabiegu ma największe znaczenie. Oto ile przyjdzie Ci zapłacić w solarium w odniesieniu do konkretnych usług. Sprawdź poniższą tabelę! 

Solarium – cena za minutę

Solarium działa w taki sposób, że im dłużej trwa dana sesja tym moc opalenizny staje się coraz większa. Dlatego nie należy przesadzać z ilością czasu spędzonego w solarium. Cena za minutę waha się w granicach od 1-2 złotych. W wyniku tego można powiedzieć, że solarium jest dość tanie i korzystne cenowo. Jednak aby osiągnąć wymarzoną opaleniznę jedna czy dwie sesje nie wystarczą. Bowiem nie mogą one trwać zbyt długo aby nie poparzyć powierzchni skóry. Warto przychodzić częściej na krótsze wizyty – zwłaszcza na początku.

Solarium – cena za minutę na karnecie

Jak już wiemy – miejscem do poprawienia swojej opalenizny niezależnie od pory roku jest solarium. Cennik ich usług może stać się bardziej korzystny dla klienta w momencie zakupu specjalnych karnetów. Wiele miejsc, a zwłaszcza sieci salonów kosmetycznych oferuje skomponowane karnety zawierające w sobie większą ilość wejść. Przykładem mogą być karnety typu 5 wejść po 5, 10 lub 15 minut. Kupując takie karnety klient może zaoszczędzić trochę pieniędzy, gdyż takie oferty są często korzystniejsze cenowo. 

Solarium – cena za minutę 2023

Rok 2023 przyniósł wiele komplikacji na praktycznie każdej sferze życia. Ogólnie mówiąc każda branża poczuła bolesne skutki wcześniejszych obostrzeń i narastającej inflacji. Poskutkowało to podniesieniem cen prądu, utrzymania lokali i podstawowych dóbr. Na tych przykrych elementach ucierpiało również solarium. Cena za minutę 2023 jest niestety większa niż w poprzednich latach. Dlatego w dzisiejszych czasach na próżno szukać wizyt po około 1zł za minutę w solarium. Cena za minutę 2023 jest najbliższa górnej granicy – 2 zł za minutę i bardzo często potrafi ją nawet przekraczać. 

Solarium – jak działa?

Wiele osób zastanawia się jak to się dzieje, że po tak krótkiej wizycie w solarium ich skóra przybiera ciemniejszy kolor. 

Wszystkie opiera się o działanie skoncentrowanych lamp znajdujących się wewnątrz urządzeń. Emitują one światło o określonej długości wiązki, które swoimi parametrami przypomina naturalne promieniowanie słoneczne. Jego zadaniem jest przedostanie się przez wierzchnie warstwy skóry i dotarcie do skóry właściwej. To właśnie w niej znajdują się komórki odpowiedzialne za nadanie skórze barwy. Nazywają się melanocytami. Dzięki temu w skórze znajduje się więcej ,,barwnikowych komórek”, a co za tym idzie kolor skóry staje się coraz ciemniejszy. Im więcej sesji naświetlań tym karnacja skóry jest ciemniejsza.

Solarium – dodatkowe atuty

Oprócz uzyskania pięknej karnacji solarium również ma inne zalety. Jedną z nich jest stymulacja produkcji witaminy D3 będącej bardzo ważną witaminą z grup witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Dzięki temu parametrowi witamina D3 może być magazynowana w organizmie. Oznacza to, że częste wizyty w solarium będą poprawiać wysycenie tej witaminy w organizmie człowieka.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE