Strona głównaLekiNajlepsza maść na odleżyny - ranking

Najlepsza maść na odleżyny – ranking

Interesuje Cię maść na odleżyny ze srebrem, a może niemiecka maść na odleżyny? Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju preparatów, które różnią się zarówno ceną, jak i działaniem. Poznaj nasz ranking i opinie o maści na odleżyny. Wybierz produkt, który się sprawdza!

Skuteczna i najlepsza maść na odleżyny – wstęp

Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza maść na odleżyny? Zanim przedstawimy ranking, rozpocznijmy od wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest odleżyna. To nic innego, jak ograniczona martwica tkanek, powstała w wyniku zaburzeń ukrwienia. Te z kolei mogą być spowodowane np. miejscowym uciskiem, tarciem, czy też bocznymi siłami ścinającymi. Powstawaniu odleżyn sprzyjać może nieprawidłowa dieta. 

Co ważne, odleżyny dzielą się na kilka rodzajów. Wyróżniamy odleżyny I, II, III, IV i V stopnia. Te ostatnie charakteryzują się najgłębszym uszkodzeniem, przekraczającym powięź do mięśni, ścięgien, czy stawów. 

Składniki, które pomagają na odleżyny – co mówią na forum?

Skuteczna maść na odleżyny zawiera składniki mające korzystny wpływ na proces gojenia. Jednym z pożądanych składników w tego typu produktach jest arginina. Jest aminokwasem, który wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego, działa stymulująco na proces gojenia tkanek, a także ma wpływ na tworzenie kolagenu w miejscu zranienia. Przeglądając forum z najlepszymi maściami na odleżyny, często można natrafić właśnie na argininę. 

Kolejnym składnikiem, który może zawierać najlepsza maść na odleżyny – jest cynk. Jest to pierwiastek istotny dla skóry. Jego niedobór może powodować utrudnione gojenie się ran, a także ogólne pogorszenie się stanu skóry. Systemowo cynk reguluje również pracę układu krążenia. 

Niemałym zainteresowaniem cieszy się także maść na odleżyny ze srebrem. Dzięki temu składnikowi, bakterie oraz wirusy nie zagnieżdżają się we wnętrzu rany, a sam proces gojenia skóry jest zostaje skrócony. Srebro koloidalne często można spotkać w produktach, przeznaczonych zarówno na odleżyny, jak i otarcia, skaleczenia, czy rany oparzeniowe. Maść na odleżyny ze srebrem dostępna jest w niemalże każdej aptece stacjonarnej. Na forum o najlepszych maściach na odleżyny, te ze srebrem cieszą się sporym zainteresowaniem.

Coraz częściej mówi się również o skutecznym działaniu antyoksydantów na odleżyny. Ich najlepsze źródła w diecie to oleje roślinne, cynamon, czarne jagody, kawa, czerwona kapusta, zielona herbata, mandarynki, jabłka, jeżyny, a także aronie. 

Maści na odleżyny – ranking. Niemiecka czy inna?

Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza maść na odleżyny? Dostępnych na rynku propozycji jest całkiem sporo. Na uwagę zasługuje m.in. niemiecka maść na odleżyny Melkfett. Przyspiesza regenerację skóry, a także chroni ją przed szkodliwym działaniem wiatru, czy mrozu. Niemiecka maść na odleżyny jest bezpieczna zarówno dla skóry noworodków, jak i seniorów. 

Tania, dobra maść na odleżyny – TRIBIOTIC. W rankingu jednak zajmuje 3 miejsce.

Oto ranking polecanych preparatów:

  1. Sudocrem Expert – jest to skuteczna maść na odleżyny, przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. W składzie tego produktu znajdziesz tlenek cynku, lanolinę, czy też parafinę. Jest to produkt hipoalergiczny. 
  2. Alantan – to kolejna złota maść na odleżyny, która zawiera alantoinę w stężeniu 20%. Sprawdza się w leczeniu różnych problemów skórnych, ponadto poprawia nawilżenie skóry i działa osłaniająco. 
  3. Maść na odleżyny, lek homeopatyczny – to produkt leczniczy, który zmniejsza zmiany chorobowe i sprawdzi się zarówno w przypadku odleżyn, jak i krwiaków, czy odparzeń.
  4. Tribiotic – ta skuteczna maść na odleżyny zawiera neomycyny siarczanu, cynk, a także wazeliną białą. Zapobiega rozwojowi zakażeń bakteryjnych. 
  5. Aflofarm – złota maść na odleżyny, zawierająca tran i substancje pomocnicze, przyspiesza regenerację ran i zmniejsza złuszczanie się naskórka.
  6. Tanno-Heram – to kolejna złota maść na odleżyny, która zawiera taninę. Działa wysuszająco oraz wzmacnia barierę naskórkową i przyspiesza jej regenerację. 

Zanim zakupisz dany produkt, koniecznie zapoznaj się z opiniami maści na odleżyny. Każdy z wyrobów charakteryzuje się nieco innym działaniem i warto o tym pamiętać. Pomocne może okazać się forum o najlepszych maściach na odleżyny.

Dobre opinie o maści na odleżyny dotyczą m.in. Sudocream Expert. Poza preparatami w formie leków, zwróć uwagę także na spraye i żele.

Sprawdź też:

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

NAJPOPULARNIEJSZE