Strona głównaSuplementacjaContractubex - maść na rozstępy, jakie ma opinie?

Contractubex – maść na rozstępy, jakie ma opinie?

Blizny to nieprzyjemne pamiątki, powstające w miejscu przerwania skóry. Lekkie rany zazwyczaj nie tworzą blizn, jednak niektóre przecięcia, oparzenia, czy też odmrożenia mogą pozostawiać po sobie trwałe ślady. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mają za zadanie wygładzenie tego typu śladów. Są to między innymi maści i żele, różnego rodzaju kremy i olejki, specjalistyczne plastry, a także nieco bardziej inwazyjne metody, jak zabiegi przy użyciu technologii laserowej. Żel Contractubex jest produktem o niskiej inwazyjności, ma za zadanie wykładać tkankę skórną w miejscu, gdzie widnieje blizna, oraz rozluźniać ją, już po tym, jak rana jest w pełni zagojona. Żel ten zawiera w sobie 3 składniki substancje czynne, heparynę, alantoinę oraz wyciąg z cebuli, które mają za zadanie wzmacniać tkankę. Lek stosuje się miejscowo na skórę, na okres do góra kilku miesięcy.

Contractubex na rozstępy 

Rozstępy to pewnego rodzaju blizny, które tworzą się gdy nasza skóra zostaje naciągnięta poza jej naturalną elastyczność. Początkowo rozstępy nie są zbyt duże, jednak z biegiem czasu często rozciągają się i tworzą trwałe ślady na skórze. Problem ten dotyka ogromnej ilości osób, w tym najczęściej młodych mam oraz chłopców i dziewczynek w wieku dojrzewania. Żel Contractubex może okazać się jednym z rozwiązań tego problemu. Rozstępy rzadko kiedy da się usunąć całkowicie, można jednak znacznie zmniejszyć ich widoczność, im szybciej rozpoczyna się terapię, tym lepszych efektów można oczekiwać. Żel Contractubex dzięki swoim substancjom aktywnym, może wygładzić i rozjaśnić rozstępy, oraz zmiękczyć skórę w tym obszarze. Podczas terapii ważne jest, by unikać słońca w leczonym miejscu, ponieważ może to mieć swoje skutki uboczne. Według opinii, żel jest bardzo skutecznym lekiem, na efekty jego działania jednak trzeba trochę poczekać. Dużo opinii chwali to, że żel bardzo pomaga na świąd w miejscu tworzenia się rozstępów.

Maść Contractubex – opinie

Żel Contractubex jest według wielu opinii bardzo skutecznym i pomocnym produktem. Stosowany według wskazań sprawdza się zarówno na bliznę po zwykłych ranach, jak i też ranach pooperacyjnych, bliznach po amputacji oraz bliznach po oparzeniach. Często w swoich opiniach ludzie zachwalają też nawilżenie, które daje nam żel, jego konsystencję, oraz bardzo przyjemny zapach. Lek dobrze się wchłania, rozjaśnia i uelastycznia blizny, a także rozstępy. Żel jest bardzo wydajny, ale bywa, że ludzie za jedną z jego wad uważają jego cenę.

Contractubex – kiedy zacząć stosować?

To kiedy zacząć stosować żel Contractubex zależy od stanu rany. Żel powinien być rozprowadzany tylko i wyłącznie na zagojoną ranę, która zdążyła się już zabliźnić. Im szybciej rozpoczniemy terapię żelem, tym łatwiejsza do wyleczenia może okazać się blizna. Należy pamiętać, że żel można zacząć stosować tylko po zabliźnieniu się rany, inaczej można doświadczyć skutków ubocznych.

Contractubex czy Cepan?

Leczenie blizn może różni się od siebie w zależności od rodzaju blizny. By dobrać odpowiedni do leczenia blizny produkt, powinno się zasięgnąć porady lekarza, lub spróbować szukać informacji na własną rękę. Osoby próbujące pozbyć się blizn często sięgają po 2 bardzo popularne produkty – Contractubex i Cepan. Są dosyć podobne, różnią się jednak kilkoma ważnymi rzeczami. Contractubex podobnie jak Cepan, stosuje się do miejscowego leczenia blizn, jednak Cepan jest przeznaczony do blizn niedawno powstałych. Contractubex jest lekiem, który może pomóc, są leczyć blizny o wiele starsze. Ważną różnicą między preparatami jest fakt, że Cepan jest lekiem, który może być stosowany przez dzieci, a Contractubex może być używany tylko przez dorosłych. Produkt Cepan występuje w postaci kremu, a Contractubex w postaci żelu, co może okazać się ważne dla każdego pacjenta indywidualnie. Kolejną istotną różnicą, jest cena. Lek Cepan jest porównywalnie tańszą opcją.

Contractubex – forum

Na forum internetowym można znaleźć wiele informacji na temat działania i skuteczności leku Contractubex. Wiele osób chętnie dzieli się swoimi poradami i opiniami, często dokładnie opisując działanie żelu, jego zalety i wady, oraz porównując go do innych produktów. Na forum można też spotkać się z poradami na temat użytkowania żelu, oraz można przeczytać o ewentualnych skutkach ubocznych stosowania go.

Maść Contractubex – cena

Cena żelu Contractubex w opakowaniu o pojemności 20 g, waha się w kwocie od 22 zł do 34 zł, w zależności od apteki. Jest to produkt dostępny bez recepty.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE